Helft ondernemers Zierikzee kiest voor lichte versie coronascenario's 7 WESTENSCHOUWEN NIEUWE EIGENAAR Het voortbestaan van misschien wel de kleinste dorpssupervan Zeeland hing aan een zijden draadje. Tot Martijn Thijssen opdooken zaterdag de deuren wagenwijd open gooide. De winkel in Westenschouwen is gered. maandag 29 juni 2020 Esme Soesman Westenschouwen Het mag dan geen XXL- shop zijn, aan het be gin van de middag zijn er al dik 350 klan ten over de drempel gekomen. Gék op de verse brood jes die er verkocht worden, is een gang naar de buurtsuper op een zomerse ochtend voor veel toeris ten vaste prik. Het is er stikdruk in de zeven maanden per jaar dat de winkel zeven dagen in de week is geopend. De laatste 25 jaar stond Ronald Verkaart aan het roer. Een prachtige tijd, zegt hij vol mondig. ,,Al die vakantiegangers. Je ziet hier alleen maar vrolijke en leuke mensen." Toch ging het de laatste jaren ook kriebelen bij Ver kaart. ,,Ik heb zelf een gezin met twee kinderen van 7 en 9 jaar. Hier zie je elke dag gezinnetjes langsko men, maar zelf heb ik in de zomer nooit tijd. Ik ben altijd aan het werk." En toen was daar opeens Martijn Thijssen. Kersvers met zijn gezin neergestreken in Westenschou- wen, waar ze eerst tijdelijk in een huis van een vriend verbleven en knetterverliefd werden op de om geving. Ze woonden tot twee jaar geleden in Rotterdam. Verkochten daar hun huis en reisden een jaar rond met een camper. Toen die kapot ging, konden ze terecht in het huis van hun vriend. ,,We wa ren gelijk verknocht aan deze plek. Aan die combinatie van bos en strand. Toen hebben we hier zelf een chaletje gekocht." Best impulsief Thijssen hoorde op een maandag dat Verkaart wilde stoppen. Ze spraken elkaar op donderdag en de volgende dag was de deal rond. ,,Dat heb ik best impulsief beslo- ten, maar als het goed is, is het goed. Het is een mooie zaak, dus als er geen gekke dingen gebeuren zoals corona en ik er geen potje van maak, komt het vast goed'', lacht Thijssen. Ik heb zelfs mijn vrouw Linda in de winkel leren kennen. Zij is Duitse en was hier op vakantie -Ronald Verkaart In zijn kop borrelt het van de ideeën om de winkel van Westen- schouwen nóg leuker te maken. ,,Maar laat ik nu eerst dit seizoen maar eens gaan kijken hoe het al lemaal gaat." Zeker met mooi weer is het aan poten geblazen weet Verkaart, die voor hij eigenaar werd van de su per in Westenschouwen al vijf jaar een campingwinkel runde. Men sen lopen 's ochtends binnen voor hun ontbijt, 's middags voor spul letjes op het strand en de borrel en 's avonds voor hun avondmaaltijd. Extra trekker voor de winkel is de verhuur van e-bikes. ,,Dat is in de loop van de jaren echt groot ge groeid. We worden ook steeds be- kender omdat we een goede kwa liteit fietsen voor een heel nette prijs verhuren. Daar komen men sen speciaal voor naar de winkel. Het is langs de kust natuurlijk ook prachtig fietsen", zegt Verkaart. Mooie dingen beleefd Na de opening zaterdag blijft hij zo lang als nodig is om Thijssen wegwijs te maken. ,,Ik kom hier graag, dus dat is geen probleem. Ik heb hier mooie dingen beleefd. Ik heb zelfs mijn vrouw Linda in de winkel leren kennen. Zij is Duitse en was hier op vakantie. Maar dit jaar was ik voor het eerst sinds ik mijn vrouw ken, op haar verjaar dag thuis." ZIERIKZEE Hou fietsen op drukke dagen weg uit hartje Zie- rikzee. En zorg voor fietsenstallin gen in de buurt. Dat geluid is een rode draad in de reacties die on dernemersvereniging InZzee heeft gekregen op de drie scena rio's om de stad coronaproof te maken. Mensen met fietsen aan de hand en tweewielers die her en der wor den neergezet, zorgen dat het bij drukte lastig is om 1,5 meter af stand te houden. Een oplossing kan zijn dat mensen in de zomer hun fiets veilig bij een stalling par keren. Waar die zouden moeten komen, is een tweede. ,,Daar moe ten mensen zich over buigen die er verstand van hebben en die ook weten wat er mogelijk is", zegt voorzitter Luit Ezinga van InZzee. Geen brandhaard De ondernemersclub heeft drie scenario's voorgelegd aan de on dernemers van Zierikzee die kun nen bijdragen aan het coronaproof maken van de stad. Daarmee wil InZzee voorkomen dat Zierikzee de poorten op drukke dagen om veiligheidsredenen moet sluiten. ,,Je wilt niet dat Zierikzee een brandhaard wordt. En je wilt ook dat mensen die hier komen, zich veilig voelen." Van de circa 200 ondernemers hebben er 60 gereageerd. Dat zijn vooral winkeliers die in het hart van de stad gevestigd zijn en dus de meeste drukte voor hun deur hebben. De helft van deze respon denten kiest voor het light scena rio, waarbij vooral wordt ingezet op de oproep om elkaar de ruimte te geven. Eenderde kiest voor het zwaarste pakket, waarbij onder meer bepaalde straten op dagen dat grote drukte wordt verwacht, worden gesloten voor fietsers. Ook moeten uitstallingen in dit scena rio worden weggehaald van stoep en straat. Maandag praten InZzee en ge meente Schouwen-Duiveland ver der met elkaar over mogelijke maatregelen. SPECIAALZAAK De nieuwe eigenaar Martijn Thijssen (links met roze bal) en de oude eigenaar Ronald Verkaart van de supermarkt Westenschouwen, Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl SD Het is stikdruk in de kleine buurtsuper ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl FOTO MARIEKE MANDEMAKER LAAGST GEPRIJSDE ARTIKEL IS GRATIS. VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN BIJ DE KASSA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42