Met een Mossel Drive Thru geld ophalen voor kinderen met kanker Jeroen Thijssen nieuwe directeur brede school 6 Oud-studiegenoten zijn geïnteresseerd in duurzaamheid Twee jaar lang bouwden Nescio Mi- davaine uit Burgh-Haamstede en Martin van Overveld uit Middel burg aan Het Eilandhuis. Met ma terialen die in de buurt groeien, zo als vlas. En met afgedankte spullen, zoals de reclameborden die ooit bij de velden van voetbalvereniging SKNWK uit Nieuwerkerk hingen. Die platen zijn gebruikt om lades voor de keukenkastjes te maken. Voetbalclub blij, want die kon die ongebruikte zooi kwijt. Bouwers blij, want die zochten naar platen die stevig zijn én nat kunnen wor den. ,,Het was een uitdaging om al die materialen bij elkaar te vinden. Maar je vindt steeds beter je weg", merkt Midavaine. In Het Eilandhuis, dat volledig zelfvoorzienend is in stroom- en watergebruik, hebben inmiddels de eerste gasten geslapen. Onder het dak vol zonnepanelen, met planten die het douchewater zuiveren én met twee dakramen waardoor je naar de sterren kunt staren. Het 'biocirculaire vakantiehuisje' staat nu op de boerenboscamping van Van Langeraad in Kerkwerve. De bedoeling is het huis om de paar weken op een andere boerderij camping neer te zetten. Steeds in de buurt van plekken waar materiaal groeit dat voor het woninkje is ge bruikt. Langs de Oosterschelde, waar zeewier en kalk kan worden ge wonnen. Of tussen velden vol MSB bloeiend vlas. Daarmee sla je vele vliegen in één klap, denkt Mida- vaine. Je zorgt voor recreatieve be leving, boort op een originele ma nier een nieuwe recreatiedoelgroep aan, maakt mensen bewust van materiaalgebruik én van hun om geving en je steunt boeren. Het zoeken naar een lekker leef baar vakantiehuisje boordevol in novatieve technieken en gemaakt van natuurlijke en duurzame mate rialen vergt samenwerking tussen veel partijen. Midavaine klopte aan bij jonge interieurontwerpers die werken met hergebruikte materia len, bij boeren, woningcorporatie en bouw- en sloopbedrijven op het eiland. Ook werd een vlasverwer- kend bedrijf in Zeeuws-Vlaande- Tot nu toe reageert iedereen enthousiast, al heeft het wel even uitleg nodig ren bezocht. ,,De bereidheid om mee te werken is van alle kanten groot. Tot nu toe reageert iedereen enthousiast, al heeft het wel even uitleg nodig." Duurzaamheid De twee oud-studiegenoten van de TU Eindhoven (Midavaine specia liseerde zich in vastgoedbeheer en ontwikkeling, Van Overveld in ar chitectuur) gaven die met plezier. ,,We zijn allebei geïnteresseerd in duurzaamheid. We wilden met dit laten zien dat het kan." Vanaf nu is Het Eilandhuis voor iedereen te huur. En daar blijft het wat Midavaine betreft niet bij. Hij hoopt dat meer partijen opstaan en hun schouders onder Het Eiland huis zetten. ,,Het zou superleuk zijn als we kunnen doorgaan. Met de lessen die we hebben geleerd. En hoe gaaf is het als je kunt bouwen met ma terialen die hier vandaan komen in plaats van dat je weer zo'n plastic chalet neerzet?" Een wat? ,,Een Mossel Drive Thru. Waarschijnlijk de eerste en enige in Zeeland'', lacht organisator Marieke Braber. Al minstens 30 jaar kookt de mosselploeg zomers kilo's mosse- len weg om geld op te halen voor de huisjes van Thuredriht. Die organi satie heeft in Renesse drie vakan tiewoningen waar gezinnen met kinderen met kanker vakantie kun nen houden. Ook mensen met MS kunnen er terecht. Tijdens het jaarlijkse Mosselfeest op vakantiepark Zonnedorp, dat van de familie Braber is, wordt nor maalgesproken ongeveer de helft van de jaarlijkse vaste lasten van de huisjes binnen geharkt. ,,Dat is voor ons altijd een grote klap." Met de Mossel Drive Thru hoopt de orga nisatie, samen met de vrijwilligers, alsnog een slag te slaan én er ook enigszins het gebruikelijke feestje van te brouwen. Met de drive thru bestellen en betalen mensen vooraf hun mosselen, wijntje en saus, naar geheim recept van oud-mosselman Bart Schot. Per kwartier kunnen er 15 auto's door de drive thru, waarbij ze on dertussen ook nog op de foto wor den gezet, livemuziek te horen krij gen en verzoeknummers bij een dj kunnen indienen. En er wordt een spelletje autoringsteken gespeeld. Alles is live te volgen via facebook, tijdens een uitzending van de Mos sel Draait Door. ZIERIKZEE Jeroen Thij ssen wordt de nieuwe schooldirecteur van de Theo Thijssenschool in Zierikzee. Hij volgt André Koster op, die aan de slag gaat op De Klimop in Dreischor. Thijssen is sinds 2005 als basis schooldirecteur actief in het on derwijs. Dat werk zit 'm in zijn bloed: zijn beide ouders werkten in het lager onderwijs op Curasao. De nieuwe schooldirecteur wil van de brede school in Zierikzee 'de leukste en beste van Neder land maken. Eén waar elk kind naartoe wil'. Zelf werd hij onder meer aange trokken door de school in Zierik- zee door 'het onderwijs op maat dat er wordt geboden, het rijke on derwijsaanbod en goed georgani seerde buitenschools aanbod'. Geïnformeerd Ouders en medezeggenschaps raad zijn over de benoeming geïn formeerd, maar de kinderen moe ten nog even wachten voor ze Thijssen kunnen ontmoeten. Na de zomervakantie gaat de nieuwe directeur aan de slag. André Koster vertrekt na de zo mer naar Dreischor waar hij direc teur Hans Schreurs opvolgt. Schreurs gaat in het najaar met pensioen. maandag 29 juni 2020 SD Tiny house, van afgedankte én plaatselijke materialen Een recreatief tiny house dat helemaal van natuurlijke en her gebruikte materialen van Schouwen-Duiveland is ge maakt. Wie een grauw en gam mel kotje verwacht, moet vooral gaan kijken bij Het Eilandhuis. Dit huisje, dat over Schouwen- Duiveland trekt, oogt licht en su perfris. Esme Soesman Kerkwerve IS te,. M Martin van Overveld (links) en Nes cio Midavaine voor Het Ei landhuis dat nu op de boe- renboscam- ping van Van Langeraad in Kerkwerve staat, met een paar meubels die multifunc tioneel zijn te gebruiken. FOTO MARIEKE MANDE- MAKER -Nescio Midavaine KVv ,v.' Zie ook: www.heteilandhuis.nl Rond de 1000 mensen kwamen er vorig jaar op af: de grote mos selavond voor stichting Vakan tiehuis Thuredriht. Door de co ronacrisis zit dat er dit jaar niet in. Maar de organisatie laat het daar niet bij zitten. Zaterdag 1 augustus is er in Renesse een Mossel Drive Thru. Esme Soesman Renesse Bestellen kan vanaf 1 juli via: mosseldrivethru.nl of mosselen- renesse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41