Geen CAS zoals normaal, maar aan de dam is toch een feestje 4 Lange wachttijd voor reparatie, servicebeurt of nieuwe fiets Cornelleke Blok Vlissingen 'Wegens extreme drukte nemen wij geen reparaties aan', staat op het bord bij de ingang van fietsenwin kel Profile van den Driest in Mid delburg. ,,We vinden het ontzet tend akelig om nee te verkopen aan klanten, maar het is even niet an ders", zegt verkoper Michael van Ligten. ,,We worden twintig tot dertig keer per dag gebeld door Esme Soesman Scharendijke Elk jaar zijn de bandleden van de partij op Resort Land Zee in Scharendijke. Genieten ze van het festival op de dam. ,,En als CAS voorbij is, spelen ze hier. Zorgen ze hier nog voor een afterparty", ver telt eigenaar Arian Hanson van ho tel annex camping Land Zee. Het festivalgevoel is er gewoon Dit jaar is er geen Concert at Sea, maar tot Hansons stomme verba zing kwamen alle festivalgangers zoals elk jaar trouw opdagen. ,,Ze zijn er gewoon en dat is écht genie ten. Dit is zo'n ander weekend dan anders. Grappig, maar het festival- gevoel is er gewoon. Het is toch een soort van CAS." Zeker voor de bandleden van Sometimes Only mensen die een onderhoudsbeurt in willen plannen voor hun fiets. We hebben het wel vaker druk, maar dit kennen we niet. Het is echt extreem. Klanten die een grote on derhoudsbeurt willen, moeten wachten tot maart 2021." De Mid delburgse fietsenwinkel heeft ge probeerd om extra personeel te vin den voor de werkplaats. ,,Maar goede fietsenmakers zijn heel moeilijk te vinden", zegt Van Lig- ten. 'Vervoer in de buitenlucht is veilig' Het is niet alleen druk met repara ties en onderhoudsbeurten, maar ook met de verkoop van nieuwe fietsen. ,,Negen van de tien keer gaat het om elektrische fietsen", zegt Van Ligten. „Mensen gaan niet op vakantie door de coronacrisis. Ze willen graag naar buiten. Tijdens We vinden het ontzettend akelig om nee te verkopen aan klanten zo'n crisis valt iedereen terug op de primaire vervoersmiddelen. Ver voer in de buitenlucht is veilig. Dan zit je niet op een kluitje, zoals in de bus of de trein." Eigenaar Remco Melse van de ge lijknamige fietsenwinkel in Goes beleeft ook een 'topseizoen'. ,,Het is ontzettend druk, veel drukker dan normaal in deze tijd van het jaar. De wachttijden voor reparaties zijn twee a drie weken. Nee verkopen, dat doe ik niet, want ik wil de men sen graag helpen." Nieuwe fietsen zijn moeilijk leverbaar, zegt Melse. ,,Dat komt doordat de fabrieken stil gelegen hebben." 'Wachten tot eind van het jaar op een nieuwe fiets' Dat beaamt serviceadviseur Arno Vos van De Kromme Spaak in Ka- pelle. ,,De fietsen zijn niet aan te slepen. Heel veel mensen besteden die op de meest zuidelijke bult van de Brouwersdam zaterdag de ster ren van de hemel speelden. Genie ten voor wie er toevallig langs kwam: een spontaan optreden op een prachtige plek. Af en toe een regenbui Even verderop blijkt Beachclub Perry's kloppend hart te zijn van Concert at HOME. Daar hangt op het afgesloten terras Bl0f rond, daar waaien muzikale helden van onder meer Racoon en Chefs Special aan. Daar valt live mee te luisteren met optredens. Tegen het gebruikelijke CAS-decor van zee en indrukwek kende luchten. Met zon en af en toe een giga regenbui. Het lijkt Concert at Sea wel in het echt. Hardcore Blof-fan De familie Korevaar uit Sliedrecht, met een vakantiewoning in Burgh- Haamstede, was er vanaf het prille hun vakantiegeld aan een elektri sche fiets." Ze moeten wel geduld hebben, zegt Vos. ,,Wie nu een fiets koopt, moet wachten tot het eind van het jaar. Zulke levertijden zijn we niet gewend. Ook met de repa raties is het extreem druk. Voor on derhoudsbeurten is de wachttijd nu een maand. Mark Rutte heeft gezegd: 'ga fietsen, ga lekker naar buiten', dat merken we hier in de zaak meteen." De drukte in de werkplaats komt ook doordat steeds meer mensen een e-bike hebben, weet Vos. ,,Bij een gewone fiets durven mensen nog wel een bandje te plakken, maar bij een e- bike zien ze dat niet zitten. Boven dien willen ze zo'n dure fiets goed onderhouden." begin van Concert at Sea bij. Eerst Elly en haar man Martin, die twee jaar geleden is overleden. ,,Mijn man was echt een hardcore Bl0f- fan", zegt Elly. Dus kwamen ze elke editie terug, met een steeds groter groeiende club mensen. Zoon Niels en dochter Michelle, hun partners en andere vrienden en vriendin nen. Ze slaan geen editie over. ,,Dit is ons jaarlijks hoogtepunt." IJs op de heenweg Concert at Sea is een traditie ge worden, die ze na het overlijden van Martin ('De eerste avond vond ik wel even moeilijk') hebben door gezet. Weer of geen weer. Al dan niet met een aansprekende line-up. Altijd brengen ze het festivalweek end in hun vakantiehuis door. En altijd fietsen ze van daaruit naar de Brouwersdam. Eten een ijsje op de heenweg en shoarma op de terug weg. Ook zaterdag hoopten ze Bl0f te horen spelen. ,,De muziek spreekt aan en de teksten zijn heel mooi. Ik ben daar ook bewuster naar gaan luisteren na het overlij den van mijn man. En ik ben ze al leen maar mooier gaan vinden. Maar het hele festival is leuk. Het is altijd heel relaxed." maandag 29 juni 2020 Extreem druk bij fietswinkels Wie een kapotte fiets heeft, moet vaak weken wachten op een reparatie. Op nieuwe elek trische fietsen zitten lange le vertijden. Zeeuwse fietsenzaken hebben het razend druk. Geen CAS? Echt wel! Fans zat, die zaterdag toch even naar de Brouwersdam kwamen. Of nog stoerder. Er gewoon lekker mu ziek maakten. Zoals de Giessen- burgse band Sometimes Only. ,,Die zeiden: dan spelen wij dit jaar wel op het hoofdpodium." -Michael van Ligten, verkoper Profile van den Driest Trouwe CAS-bezoe- kers en Bl0f- fans zochten de Brouwers dam toch op. Elly Korevaar (in het midden met rood shirt) met om haar w" heen kinderen, schoonkinde- ren en vrien den. Vlnr: Tessa, Niels, Timo, Marleen, Conny, Mi chelle en David. FOTO MA RIEKE MANDEMAKER De bandleden van Sometimes Only uit Giessenburg grepen hun kans nu Concert at Sea niet op de gewone manier plaatsvond. Ze zetten hun spulletjes neer op de zuidelijkste bult van de Brouwers dam en bouwden daar een sfeervol feestje. foto esme soesman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32