Met z'n allen op de fiets Mona, daar worden ze in Sluis wel blij van Paalhoofd 2 GEVANGENIS ZWARE CRIMINELEN Commentaar Waar de overheid al jaren campagnes bedenkt om meer mensen op de fiets te krijgen, lijkt de coronacrisis dat in een paar maanden echt voor elkaar te krijgen. Fiet senwinkels in Zeeland hebben het extreem druk. Op een on derhoudsbeurt of reparatie moeten klanten soms maanden wachten en op een nieuwe elektrische fiets zit een lange lever tijd. Nu de coronacrisis al dan niet voorlopig bedwongen lijkt, te kenen zich de signalen voor een bijzondere tweede helft van het jaar af. Veel meer Nederlanders zullen deze vakantie niet naar het buitenland afreizen, maar de vrije weken binnen de landsgrenzen doorbrengen. Op terrassen zitten we alweer sinds een paar weken; niet zoals we gewend waren hutje mutje bij elkaar, maar op enige afstand. De sfeer lijkt er niet onder te lijden, al kan dat natuurlijk niet verbloemen dat minder klandizie hoe dan ook minder opbrengst betekent voor de horeca. De fietsensector lijkt in elk geval voorlopig garen te spinnen bij de huidige situatie. Al tijdens de lockdown stapten veel men sen een paar keer per week op de fiets om in elk geval wat be weging en een frisse neus te halen. Nu de behoefte om ver weg op vakantie te gaan klein blijft, maar de wens om buiten te zijn juist groeit, is de fiets het ideale vervoermiddel. En na een periode waar de nadruk zo zeer op ziekte en gezondheid lag, is dat misschien wel een heel verstandige keuze. Nu de wens om buiten te zijn groeit, is de fiets het ideale vervoermiddel De staatssecretaris van economi sche zaken reageerde daarmee op de noodkreet van de gemeente Sluis, die in een brief aan Keijzer aangaf dat de komende drie maan den van levensbelang worden voor veel ondernemers in Sluis, en dat er financiële steun nodig is. Negentig procent van de omzet van onderne mers in Sluis komt immers van niet-Zeeuwen. Keijzer werd in het discussiepro gramma niet gevraagd naar de situ atie in Sluis, maar kwam er zelf mee op de proppen tijdens een gesprek over de gevolgen van de coronacri sis voor ondernemers, en de manier waarop Nederlanders daarmee om kunnen gaan. Zoals op vakantie gaan in eigen land, benadrukte Keijzer. ,,Neem nou Sluis, een Neem nou Sluis, een prachtig mooi middeleeuws stadje. Ga op vakantie prachtig, mooi middeleeuws stadje in Zeeland. Daar is echt iets aan de hand, omdat de Belgen niet kwa men. Ik zou zeggen: gS op vakan tie." Amokmakers aangehouden Reginald Peene (54) overleden Zanger en docent Regi nald Peene (54) uit West- kapelle is gisterochtend overleden. Peene had slokdarmkanker en was al geruime tijd ziek. Vo rige week praatte hij nog uitgebreid in deze krant over zijn ziekte en het na derende einde. Hij sprak de hoop uit nog enkele maanden te leven, zodat er tenminste zo veel mo gelijk mensen op zijn uit vaart aanwezig kunnen zijn. Nu de coronamaat regelen zijn versoepeld lijkt zijn laatste wens te kunnen uitkomen. Peene was docent aan de CSW in Middelburg en trad in zijn vrije tijd regelmatig op als zanger, entertainer en presentator. ALMANAK Een hardloper uit Yerseke kwam de afgelopen maanden nauwelijks zijn dorp uit van wege de coronacrisis. Afgelopen weekend was de maat vol en voelde hij dat hij genoeg van Yerseke had gezien. Tijd om de horizon te verleggen en van zijn coronakilo's af te komen. Tip? redactie@pzc.nl Hij zocht contact met zijn Wal- cherse loopmaatjes om weer eens een rondje over het strand te rennen. Een succes werd het niet. Na twee kilometer zat hij al vast tussen twee palen van een paal hoofd waar hij in maart nog met gemak tussendoor kon. Vlissingen Serie inbraken op Walcheren maandag 29 juni 2020 II Sluis kreeg zaterdagavond gra tis reclame uit onverwachte hoek. Staatssecretaris Mona Keijzer deed in het tv-pro- gramma Op1 een opvallende op roep: ga op vakantie naar Sluis! Martijn de Koning Sluis -Mona Keijzer, staatssecretaris in talkshow Op1 MIDDELBURG Twee dronken jongeren zijn in de nacht naar za terdag aangehouden op de Vlasmarkt in Middel burg. De politie sprak rond 01.15 uur enkele jon gens aan die duidelijk onder invloed waren. Een van de jongens pakte twee stokken, waarmee hij mogelijk van plan was de politie te lijf te gaan. Daarop hebben agenten pepperspray ingezet. Uit eindelijk hebben ze de 17- jarige geboeid afgevoerd. Bij het met de wapenstok op afstand houden van andere jongeren, hield de politie nog een 18-jarige Middelburger aan. ii WESTKAPELLE Bij een serie inbraken in Vlissingen, Westkapelle en Oostkapelle zijn vrij dagmiddag en -avond geld, bankpassen, ca mera's, smartphones en computerapparatuur gestolen. Inbrekers sloegen in Vlissingen twee keer toe; aan de President Rooseveltlaan en de Koudekerkseweg. In Westkapelle werd twee keer ingebroken in vakantiewoningen aan de Joossesweg. In Oost- kapelle drongen de die ven een woning aan het Dunopark binnen. Er zijn nog geen ver dachten aangehouden. Piet Zoutewelle: ,,Ik ^vind het niet prettig dat die gevangenis straks zo- dichtbij staat.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30