Meninaen CAS2021 zo goed als uitverkocht Terneuzenaar komt om bij ongeluk Zaamslag 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Iog even en dan wordt er weer een kroonprins er gens op de Balkan neerge schoten en gaat het spel weer op de wagen", zeg ik tegen mijn zus. ,,Oh je bedoelt de moord op Frans Ferdi nand die de Eerste Wereldoorlog inluidde?" vraagt ze. „Precies", ant woord ik en we lachen de zojuist gespuide ergernis weg. Ieder heeft zijn eigen klaagmuur nodig en mijn familie is de mijne. We hebben er zelfs een speciale appgroep voor: 'De Weeklaaggroep'. We delen onze verwondering of ergernis over de gebeurtenissen in de wereld en bevestigen dat we niet gek zijn. Een oud ritueel waarbij we ergernis om zetten in bevrijdend lachen. Voordat de moord op Frans ter sprake kwam, hadden we het erover dat zoveel mensen op zo'n luide toon hun ongenoegen laten horen. Alles ontvlamt bij het minste of ge ringste. Mensen lopen opeens ach ter allerlei profeten met een vreemd vaandel aan (met een geweer, bloe men, of een hesje, afhankelijk van hun attribuut van voorkeur)Je zou haast vermoeden dat de coronapan- demie het gezond verstand en het relativeringsvermogen ook ernstig begint aan te tasten. Misschien moeten we eens een tijdje vrij ne men van onze heilige overtuigin gen en meningen. Dat lijkt me wel dadig rustig. Een mening is een me ning bovendien, geen feit. Net als ik weer een beetje uit geraasd ben, valt het blaadje van de gemeente binnen. Ze willen weten hoe ik denk over klimaatverande ring. Willen ze mijn gedachten over jarenlange wetenschappelijke on derzoeken? Of mijn mening over een feit? Enigszins wantrouwig open ik de enquête. Een willekeu rige vraag: 'Ik vind het acceptabel dat de aanrijtijden van hulpverle ners door water op straat 25 procent langer worden, als dit betekent dat hierdoor de gemeentelijke rioolhef fing niet extra verhoogd hoeft te worden'. Wat staat hier? De on derliggende mening van deze vraag is wel duidelijk. Klimaatverande ring leidt onvermij delijk tot verho ging van de gemeentelijke rioolhef fing. Of ik dat even wil beamen. En anders kom ik net te laat in het zie kenhuis. 'Ik ben van mening dat we een enquête moeten doen', moet er iemand geopperd hebben, want dan kan er achter dat vakje burger raadpleging ook weer een kruisje. Mensen lopen opeens achter allerlei profeten aan DE STELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters MUSEA At &RIE WEKEN t>RUK BEZOCHT Gezochte man klemgereden it Geschenkboek landelijk verspreid GOES Zestal opgepakt na steekpartij De laatste kaarten gingen zaterdag in de verkoop tijdens 'Concert at HOME', het online festival dat werd uitgezonden op de website van het De reacties voor Concert at HOME zijn overweldigend en hartverwarmend festival. Die livestream werd door ruim honderdduizend muzieklief hebbers bekeken. Er werden con certen uitgezonden, Bl0f speelde liveverzoekjes van fans en via Zoom konden fans hun verhalen delen rondom het festival. ,,Met Concert at HOME proberen we het festivalgevoel in huis te brengen. De reacties zijn overwel digend en hartverwarmend", liet zanger Paskal Jakobsen weten. ,,Het werkt als een soort collectieve groepstherapie, door op deze ma nier toch met elkaar verbonden te zijn." Tussen 16.00 en 22.00 uur was Concert at HOME te volgen via NPO radio 2. Het Concert at HOME-weekeinde werd zaterdag avond afgesloten met een tv-uit- zending op NPO 3 met daarin inter views met onder andere Bl0f en concerten van de afgelopen 15 jaar. Ook een groot deel van de line up voor CAS 2021 werd bekendge maakt. Op het podium zullen vol gend jaar grote namen verschijnen als The Script, Kensington, Di-Rect, Racoon en André Hazes. Concert at Sea is één van de grootste festivals van Nederland. Bl0f hoopt het festival in 2021 voor de vijftiende keer te organiseren. Dit jaar kon het evenement niet doorgaan vanwege de coronamaat regelen. Donderdag 25 juni: Kensington, André Hazes, Miss Montreal, Van Dik Hout, C0ver at SEA. Vrijdag 26 juni: The Script, Krezip, Di-Rect, Snelle De Lieve Jongens Band, Davina Michelle, Maan, The Dirty Daddies. Zaterdag 27 juni: Bl0f, Racoon, ChefSpecial, Ronnie Flex Deux- perience, Suzan Freek, Tabitha, Diggy Dex, Wipneus Pim ZEELAND 4 Een 52-jarige man uit Terneuzen is gisterochtend om het leven geko men bij een eenzijdig auto-ongeluk bij Zaamslag. De politie kreeg rond kwart voor zeven de melding dat een automo bilist van de weg was geraakt op de Zaamslagsedijk (foto), vlakbij de buurtschap Reuzenhoek bij Zaam- slag. De auto was onderaan de dijk tot stilstand gekomen in een akker, net voorbij een bocht. Politie, am bulance en brandweer gingen er heen. Toen de hulpdiensten arri veerden, was de man al overleden. De auto was zeer zwaar bescha digd. Omdat niet meteen duidelijk was of de man alleen in de auto had ge zeten, is nog gezocht naar eventu ele andere slachtoffers. De brand- weer heeft daarvoor met warmte- beeldcamera's de akker doorzocht. De man bleek echter alleen in de auto te hebben gezeten. Na het ongeluk is de weg ge ruime tijd dicht geweest voor ver keer. De politie weet nog niet hoe het ongeluk heeft kunnen gebeu ren. 4*-Van der Valk hotel bij Den Bosch ind. ontbijt Q traveldeal maandag 29 juni 2020 Vandaag: Ritthem is beter af met gevangenis dan met kazerne Reageer op pzc.nl Weekeind: Zeeland boft met de compensatie voor de mari nierskazerne 2416 stemmen ©APEN/ HET NIEUWE JUICHEN GOES De politie heeft zaterdag nacht in Goes een man (36) gearresteerd die al een paar weken gezocht werd. Hij had regels over treden die hem waren opgelegd wegens een eerder vergrijp. Agenten zagen de man om 01.45 zonder helm op een scooter rijden. De be stuurder wilde niet stop pen, waarna de agenten hem klemreden. De ver dachte probeerde te voet te ontsnappen, een mo toragent achtervolgde hem en gebruikte pep- perspray. Op het bureau werd de man een speek- seltest afgenomen, die positief uitviel. VLISSINGEN Het vorig jaar verschenen Geschenk van de Week van het Zeeuwse Boek, M'n liêven van Marlies Al- lewijn, wordt vanaf okto ber landelijk verspreid. Onder de titel Lieverd brengt uitgeverij Pepper Books het boekje op nieuw uit. 'M'n opoe gaat landelijk!', laat de schrijf ster op Facebook weten. 'Het verhaal wordt aan gevuld met nog meer avonturen van opoe (en mijzelf). Dus straks kan heel Nederland lezen hoe ongelooflijk cool mijn opoetje was'. In haar boek dook de uit Yerseke afkomstige Allewijn in het leven van haar opoe. Bij een steekpartij in Goes is gisteravond een gewonde gevallen. Het incident gebeurde rond 21.00 uur op de J. Antonides van der Goeskade. Het slachtof fer, een jongen, is met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hij was aanspreekbaar. Er werden zes jongeren geboeid afgevoerd en overgebracht naar een politiecellencomplex. Op het incident kwam veel publiek af. Wat zich precies heeft afge speeld was gisteravond nog onduidelijk. Op de stoep lagen kleren van het slachtoffer. Concert at Sea 2021 is al bijna helemaal uitverkocht. De week endkaarten en dagkaarten voor de vrijdag en zaterdag raakten zaterdagmiddag binnen een halfuur uitverkocht. Voor het festival op de Brouwersdam zijn alleen nog dagkaarten voor don derdag 24 juni 2021 beschik baar. Maurice Steketee Renesse -Paskal Jakobsen, zanger Bl0f Concert at Sea 2021 Programma: Zaamslag De auto van het slachtoffer belandde in een akker onderaan de dijk bij Reuzenhoek. traveldeal.nl/K06291 Van der Valk Hotel 's-Hertogenbosch - Vught n s3 overnachtingen in een Comfort kamer s/ 3 x uitgebreid ontbijt V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel •S Tip! Vestigingsstadje Heusden Exd. toeristenbelasting ca. 2,65 p.p.p.n. en reserveringskosten €19,95 per boeking. boek online of bel tussen 10.00 -16.00 uur t 088-0331506 Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2