Voorbereiding van Goes duurt negen weken O O) CD O 21 Hoek-trainer Gevaert hoopt nog steeds op komst Istvan Bakx De Nooijer Zweistra Hoek Precies zestien weken na de laatste competitiewedstrijd (VVOG-uit, 1-1) stond de selectie van Hoek zaterdag weer op het veld. De nieuwe spelers groep welteverstaan, met veertien oude bekenden en vijf nieuwe gezich ten. ,,Het was echt een verademing'', bekende Lieven Gevaert (43) na af loop. ,,Het was veel te lang geleden dat ik op een voetbalveld had gestaan. Ik ben sinds mijn zesde actief in het voetbal en ik heb het nog nooit zo'n lange periode zonder het spelletje moeten doen.'' Samen met assistent Steven Maes en de nieuwe keeperstrainer Geert Vermeire nam hij de selectie onder handen, bij een sessie die niet toegan kelijk was voor pers en publiek. Wat loopwerk, krachttraining, een pass- trapoefening en voetvolley; veel meer had de eerste sessie niet om het lijf. Vandaag en woensdag volgen training twee en drie, daarna hebben de spe lers van Hoek drie weken vakantie. ,,Ze krijgen een individueel pro gramma mee. Op 25 juli beginnen we echt aan de voorbereiding, die zes we ken zal duren.'' Net als afgelopen zaterdag zal ook in de komende dagen rustig getraind worden. ,,We trainen gecontroleerd, omdat een aantal zaken nog niet is toegestaan. Je voelde wel dat de jon gens blij waren dat ze weer samen op een voetbalveld stonden. Bij een par tijtje voetvolley spatte het plezier er echt vanaf. Het is goed dat we dit nu even doen, dan kunnen we er eind juli volle bak tegenaan.'' De vier nieuwelingen Steve Schalk wijk, Giovanni Delanoy, Niels de Pauw en doelman Griffin de Vroe meldden zich voor de eerste keer, net als Mike Segers. De jonge aanvaller uit Philippine speelde de afgelopen jaren bij JVOZ en zal zijn wedstrijden nor maal gezien in Hoek 2 gaan spelen. Tijdens de voorbereiding mag Segers zich echter laten zien bij de eerste se- lectie. Alexander Embrechts is begin juni geopereerd aan zijn mond en mag nog niet meetrainen. De Belgi sche verdediger leeft nog op vloeibaar voedsel en beperkte zich zaterdag tot fietsen en krachtoefeningen. ,,Maar de verwachting is dat Alexander vanaf 25 juli mee kan trainen'', aldus Gevaert. Istvan Bakx Afgelopen week had de technische commissie van Hoek ook weer contact met Istvan Bakx. De Vlissingse aan valler van Ajax Cape Town verblijft nog altijd in Zuid-Afrika, waar het nog steeds onduidelijk is of de compe titie alsnog wordt afgerond. ,,We blij- ven contact houden'', aldus Gevaert. ,,Mocht Istvan deze zomer terug naar Nederland komen, dan hopen we dat een overgang naar Hoek een mogelijk heid is. We weten in ieder geval dat hij dan zo aan kan sluiten, want dat is een speler die topfit zal zijn.'' We blijven contact houden en hopen dat een overgang een mogelijkheid is Aanstaande woensdag krijgen de spelers van de derdedivisionist te ho ren hoe het oefenprogramma er vanaf 25 juli uit gaat zien. Gevaert: ,,We spe len één oefenwedstrijd niet in Hoek, de rest is allemaal thuis. Voor de nieuwe jongens is dat ook goed, ze ko men dan veel met hun nieuwe omge ving in aanraking. In het verleden stonden er doordeweeks soms verre uitwedstrijden op het programma en dat beviel niet iedereen. We wilden op zaterdag 29 augustus thuis tegen ASWH oefenen, maar dan spelen we voor de KNVB beker. De wedstrijd kon niet verzet worden, dus die komt helaas te vervallen.'' De officieuze start van het voetbaljaar vond op dinsdag 16 juni plaats met een kennismakingsbijeenkomst. ,,De sfeer was snel ontspannen", ondervond Hollander, vorig seizoen nog trainer van VC Vlissingen. ,,Veel jongens ken nen elkaar." Met een korte presentatie lichtte de oefenmeester zijn visie, ambitie en werkwijze toe. Op 6 juli zal zijn praatje een stuk korter zijn, zodat de bal snel kan gaan rollen. ,,Ik merk dat de jon gens het voetbal en het onderlinge We hebben veel diversiteit in huis. Alle posities zijn zo goed als dubbel bezet contact missen. Ik kreeg meerdere be- richtj es met de vraag wanneer we weer gaan trainen." In de eerste week staan vier trainin gen op het programma, daarna heeft Goes drie sessies per week. De eerste oefenwedstrijd wordt op zaterdag 25 juli gespeeld, thuis tegen het Belgische FC Cappellen. Vanaf augustus start de 'normale voorbereiding' van zes we ken. Naast drie trainingen per week is er dan ook steeds een oefenwedstrijd. De oefenmeester hoopt dat zijn se lectie vanaf dat moment nagenoeg compleet is. ,,Ik heb tegen de groep ge zegd: 'Wil je op vakantie? Doe dat vooral.' Na deze vreemde periode is het begrijpelijk dat je iets leuks wilt doen met familie of vrienden. Maar: mocht je weggaan, probeer zo vroeg mogelijk te gaan." De trainer heeft al een idee over hoe hij Goes - dat veertien nieuwe gezich ten telt binnen de selectie - wil laten voetballen. ,,We hebben veel diversiteit aan kwaliteit in huis. Alle posities zijn zo goed als dubbel bezet. Ik ben een aanvallend ingestelde trainer. Ik wil kunnen genieten van het vertoonde spel." ZES OEFENDUELS^ De voorbereiding op het nieuwe seizoen van Goes telt 27 trainin gen en zes oefenduels. Op 25 juli speelt de derdedivisionist thuis tegen FC Cappellen, daarna vol gen duels met Halsteren (uit), Kruisland (thuis), Baronie (uit), UNA (uit) en TAC'90 (thuis). Op zaterdag 29 augustus speelt Goes in de eerste kwalificatie ronde van de KNVB beker. Een week later, op 5 september, be gint de nieuwe competitie. maandag 29 juni 2020 3-3 Bradley de Nooijer maakte zaterdagavond zijn rentree bij FC Viitorul. De Roemeense werkgever van de Souburger leidde in het uitduel met Sepsi OSK na 58 minuten met 1-3 en speelde al tegen tien man. Toch wist Viito- rul niet te win nen. Het duel eindigde uitein delijk in 3-3. Dressuurama- zone Thamar Zweistra heeft met de hengst Hexagon's Double Dutch de eerste we- reldbekerpun- ten binnenge haald. Nadat ze vrijdag in de Grand Prix derde was ge worden, pakte de international uit Schore ook in de Grand Prix Freestyle to Music het brons (78,750 procent). Julia Bouthoorn uit Vogelwaarde debuteerde met de ruin In- fodatek's S- Klasse sterk bij de Young Ri ders. Individu eel won ze een bronzen plak. 'Het was echt een verademing om weer op het veld te staan' Barry van der Hooft -Lieven Gevaert over Istvan Bakx De voorbereiding van Goes gaat over precies een week van start. De eerste training van de derdedivisio nist is op maandag 6 juli. ,,Als je na zo'n lange tijd geen zin hebt om te voetballen, kun je beter niet bij Goes aansluiten", kijkt trainer Kevin Hollander reikhalzend uit naar het nieuwe seizoen. Len Wolters Goes -Kevin Hollander Fabian Wilson (links), nieuweling Niels de Pauw, Rik Impens en Aaron Verwilligen lopen rondjes tijdens de eer ste training van Hoek. 1,5 meter afstand houden bleek lastig, maar die maatregel geldt vanaf aanstaande woens dag niet meer voor sporters. foto camile schelstraete a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21