Gaal wilde mij geen hand geven' 19 bij zijn oude liefde FC Groningen en legt zichzelf daarbij geen druk op xyfFicf CENTRE iets op kantoor te gaan doen.'' Wat zijn terugkeer losmaakt? Een hoop. In nog geen 24 uur tijd ver kocht Groningen meteen 2000 sei zoenkaarten extra. Net als vier sky- boxen. Op viaducten in en rond de stad staat Robben al in graffititeke ningen in een Groningen-shirt. Twee hamvragen kleuren zijn presentatie. Hoe fit is hij? En ziet hij ook een afbreukrisico? Eigenlijk, zo bekent Robben nu, was zijn stop pen vorig jaar gedwongen. Proble men met zijn heup gingen maar niet weg. Maar die klachten zijn nu geheel verdwenen. En met een sport als padel (mix van tennis en squash) bleef hij fit. ,,Ik zou met Er- ben Wennemars ook de marathon van Rotterdam gaan lopen, maar die werd door corona afgelast.'' Eerste periode Ondertussen begon het voetbal len ook weer te kriebelen. Tot no vember miste hij niks, hij keek ook amper voetbal op tv. ,,Maar een maand of drie geleden, toen het marathonverhaal niet doorging, heb ik Bayern gevraagd of ik weer wat voor mezelf mocht trainen bij de club. Dat heb ik nu acht keer ge daan, samen met een fysieke trai ner van Bayern, één van de besten in zijn vak. Dan merk je hoe leuk het spelletje nog is. Ik heb een indi catie van mijn fitheid, sta er best goed op. Dat wilde ik wel duidelijk hebben voor we deze hele poppen kast vandaag zouden optuigen.'' Het afbreukrisico neemt hij in een paar duidelijke zinnen weg. ,,Totaal niet bang voor. Ik heb niks te verliezen. Mijn carrière is af, daar zit een mooie strik om. Dit is extra. Ik ga er vol voor. En of het dan één wedstrijd wordt, of twee, of dat ik twee seizoenen blijf spelen: het is allemaal goed.'' Uittekenen Anders wordt het sowieso. Van sa men trainen met topspits Robert Lewandowsi naar trainen met spit- senbelofte Romano Postema van 18. Van vader Hans weet Robben al een beetje hoe de spelersgroep in elkaar zit. Zijn pa is bij Groningen indivi dueel begeleider van een paar ta lenten. Hoe het zal gaan kun je van buitenaf uittekenen: De eerste keer dat Robben straks na een training nog het krachthonk in duikt, zullen die jonge gasten denken: huh? Op dag twee zullen de eersten aanha- ken en al snel zal iedereen mee doen. Robben: ,,Ik zal dingen probe ren over te brengen, maar ik word niet geforceerd een soort mentor. Je hoort ook vaak zeggen: 'Je kunt ook beïnvloeden in de kleedkamer.' Maar daar geloof ik niet in. Het gaat om je aanwezigheid op het veld. DSSr moet je nog het goede voor beeld kunnen geven.'' Zijn familie hoort het op rij één geamuseerd aan. Vader Hans zegt vooral één ding te hopen: dat zijn zoon in zijn fanatisme niet weer élke training 100 procent zal willen geven. ,,80 procent is in zijn geval ook genoeg. Tegen Danny Buys heb ik al gezegd: stuur Arjen gerust maar eens eerder van de training. En hou 'm ook gerust eens een dagje thuis.'' ,,Ik hoop op een combinatie.'' ,,Zoiets. Al was Mourinho ook ge woon tactisch sterk, hoor. Bij Inter Ajax heeft 24 uur de tijd gehad om te reageren. Ik heb niets van ze gehoord was de klik er meteen.'' ,,Daar ben ik ook eerlijk over in mijn boek. Ooit maakte ik als spe ler van Ajax eenfuck you-gebaar naar de bank. Louis van Gaal was toen technisch directeur en hij gaf mij een boete van 10.000 euro. Daarna kwam ik hem jarenlang niet meer tegen. Tot we in 2010 met Inter de finale van de Cham pions League speelden tegen het Bayern München van Van Gaal. Een dag voor de finale liepen Mourinho, Zanetti, Milito, Cambi- asso en ik naar de perszaal. Bayern kwam net het veld af. Mourinho en Van Gaal gaven elkaar een hand. Ik stak mijn hand ook uit, maar Van Gaal negeerde mij.'' ,,Dat weet ik zeker. Bij mij staat het nog heel scherp op mijn netvlies. Ik zei: 'Dan niet, we spreken elkaar morgen wel, na de finale die wij gaan winnen.' We wonnen met 2-0 en ik hield na afloop mijn mond niet. 'Je wilde toch lekker bijdehand doen? Had je me maar een hand moeten geven', zei ik.'' ,,Hij had ook ergens gelijk. Over mijn fitheid. Maar niet toen hij mij de aanvoerdersband afpakte, dat was gebaseerd op een leugen. Ik was in 2013 uit eten gegaan tussen twee interlands. Yolanthe was ja rig. De regel was: niet stappen tus sen twee wedstrijden in. Maar ik was in een restaurant, niet in een club. Ook nog eens na overleg met hem. Maar ik had het doel om in 2014 op het WK aanwezig te zijn. Toen onze samenwerking voorbij was, was het voor mij ook klaar. Na het WK was er een feestavond in Noordwijk, die heb ik geskipt. Ik hoefde niet meer zo nodig naar zijn speech te luisteren. Van Gaal heb ik in mijn boek een geniale gek genoemd. Een geniale trainer, daarbuiten ook gek. Als trainer staat hij wel in mijn top 3, maar Mourinho is mijn nummer 1.'' maandag 29 juni 2020 A Arjen Rob ben gisteren op het veld van FC Gronin gen met zijn zoontjes Luka en Kai. FOTO PIM RAS Arjen Robben speelde eerder bij FC Groningen tussen 2000 en 2002. Hij kwam in die periode tot 46 wedstrijden in de eredivisie en scoorde daarin 8 keer. Daarna vertrok hij naar PSV. dan het meeste: José Mourinho of Louis van Gaal? De menselijke kant van Mou rinho en de vakkennis van Van Gaal? - Wesley Sneijder (36) Die was er met Van Gaal aanvan kelijk helemaal niet? Had hij jouw hand wel gezien? Toch concludeer je dat hij jou in 2014 als speler de goede kant op heeft geduwd. Wesley Sneijder met zijn bio grafie. FOTO BSR AGENCY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19