En weer slijpt Kapelse raad de messen K U cMuib, zx-ie^p, 6 Opinie Gorishoek krijgt zijn complex met vuurtorentje Kunststof kozijnen Kapelle Alle heibel is ontstaan door drie bonnetjes van Ge meentebelang (GB). Die waren volgens de financi ële commissie en de accountant on rechtmatig omdat ze niet gespecifi ceerd genoeg waren. Er stond op, vol gens GB-voorman Peter Ganseman, hoeveel consumpties er waren genut tigd tijdens diverse politieke cafés die GB organiseerde in de gemeente. En daar had bij moeten staan hoeveel koffie, hoeveel cola en hoeveel wat dan ook was gedronken. Het te alge mene bonnetje werd dus als onrecht matig bestempeld. De affaire kwam aan het licht door een een-tweetje van de plaatselijke VVD-fractie. Raadslid John Koster van die partij is voorzitter van de fi nanciële commissie en maakte als zo danig melding van enkele onrecht matige declaraties. Daarbij riep hij alle fracties op om beter op declara ties te letten. Wat VVD-fractievoor- zitter Iman Vleugel de vraag ontlokte om welke partij het dan ging. ,,Want nu lijkt het of we allemaal fout decla reren." Zodoende kwam aan het licht dat het om GB ging. En die partij was hier 'niet blij' mee. Want, zo vinden zij, zijn drie teruggetrokken bonne tjes van 300 euro nou echt belangrij ker dan de grote politieke vragen die zij stellen en waar niemand naar luis tert? Om te spetteren Raadslid Jordy van Leeuwen (GB) was in ieder geval om te spetteren. Hij vond, kort voor het incident, meerdere keren geen gehoor bij raad en college. Bij vragen waarbij het, naar het idee van GB, om aanzienlijk meer geld zou kunnen gaan dan bij de drie bonnetjes. Maar gaat het in deze kwestie ei genlijk wel om die drie bonnetjes? Is het niet gewoon een simpele afreke ning voor eerdere vragen die GB heeft gesteld. Zoals over de vergoe ding die leden van de vertrouwens commissie (VC) volgens GB onte recht zouden hebben gekregen? Want die vragen zijn bij veel raadsle den in het verkeerde keelgat gescho ten. Bij die vragen naar de al dan niet te rechte vergoeding voor VC-leden kun je natuurlijk ook je vraagtekens zet ten. Was dat nou wel zo slim? Feit is dat GB als enige partij niet was verte genwoordigd in die commissie. En dat GB met deze vragen de hele raad tegen zich in het harnas heeft ge jaagd. GB is al veel langer de luis in de pels van de Kapelse raad. Maar het is wel een grote luis. Het is bijna de grootste partij in Kapelle, ietsje kleiner dan de VVD. Alleen al daarom dienen de overige raadsleden alle vragen van GB serieus te nemen. Ook als ze over een vergoeding van de vertrouwens commissie gaan. De partij vertegen woordigt immers een flink aantal Ka- pelse kiezers. De vraag is of het ooit nog goed- komt in de Kapelse raad. De tijd zal het leren. De messen zijn in ieder ge val weer flink geslepen en hier en daar is zelfs al een dolkstootje in de rug uitgedeeld. Op waarnemend bur gemeester Fons Naterop, alweer de derde Kapelse burgemeester in twee ënhalf jaar, rust nu de zware taak om de wereldvrede in Kapelle te herstel len. GORISHOEK Met Pasen volgend jaar staat er een nieuw apparte mentengebouw mét vuurtorentje op de dijk bij Gorishoek. Bouwbe drijf De Nijs-Soffers heeft het ze ven jaar oude plan afgestoft en gaat het bouwen. De Brabantse bouwgroep springt daarmee in het gat dat het Bredase Sprangers begin vorig jaar achter liet. Die zag geen heil meer in het project, omdat de verkoop van de appartementen niet goed liep. Die mogen van de provincie niet per manent bewoond worden. De Nijs-Soffers ziet daar geen problemen in, zegt directeur Luc de Nijs ,,De vergunning van zeven jaar geleden hebben we overgenomen. Er verandert eigenlijk niets aan." Dat betekent dat het verou derde pand van brasserie De Zee ster op termijn gesloopt wordt en het bedrijf een nieuwe plaats krijgt in het complex. Daarnaast komen er dertien appartementen en een duikschool. Een grote kraan is bezig met de fundering. Daardoor is de parkeer plaats voor een groot deel afgeslo ten. ,,De planning is om volgende week de palen in de grond te ram melen." Vergroot het thuisvakantiegevoel met een veranda. Zo haal je het maximale uit elke zomeravond in je eigen tuin. Upgrade je (t)huis met ALKU® en waan je iedere dag op reis. Met onze last-minute deal geniet je van 25% korting op een veranda, gratis hor bij een draaikiepraam of een gratis plissé hordeur bij je nieuwe deur of schuifpui. Plan vandaag nog een afspraak voor een privétour door het ALKU Ontdekkingscentrum. Wij helpen je graag deze zomer! ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Plan een afspraak: 0118 62 87 07 info@alku.nl vrijdag 26 juni 2020 BE Willem Adriaansens Wereldvrede lijkt een utopie, maar pais en vree in de Kapelse gemeen teraad is dat net zozeer. Na een wat rustiger periode vallen de raadsle den daar weer over elkaar heen. Dit keer doet een door de VVD op gerakelde bonne tjesaffaire de ge moederen flink oplopen. Peter Ganseman. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51