pm K U za-ie- 6 Kunststof kozijnen FOTOGRAFIE DAAN OUDE ELFERINK Hij tijgert door rioolbuizen, klautert over muren en maakt de prachtigste foto's te midden van extreem verval. Het werk van Daan Oude Elferink uit Arnhem is in galeries in heel de wereld te zien. En bij galerie Yewel in Zierikzee. De fotograaf hing zijn werk daar hoogstpersoonlijk aan de muur Daar heeft hij normaal de tijd niet voor. Maar om dat door corona kunst beurzen werden afgelast en galeries in heel de wereld geslo ten, laadde Oude Elferink op ver zoek van de Zierikzeese galerie houder Luuk van der Werf wat werk in de auto en bracht het zelf naar Zierikzee. ,,Dat vond ik heel leuk om te doen. Normaal werk ik met grote galeries, nu had ik per soonlijk contact en zit je tussen de middag samen een boterham te eten. Het enthousiasme wat je bij zo'n kleine galerie vindt, is zó leuk. Misschien ga ik dat na de co rona wel vaker doen." Normaal gesproken reist Daan Oude Elferink, ook wel bekend onder de naam Daanoe, kris-kras door de wereld. Altijd op zoek naar vervallen gebouwen die hij foto grafeert. Het is de combinatie van avontuur en de schoonheid van verval die hem prikkelt. „Verval heeft zo'n ongelooflijk mooie schoonheid als je dat op een goede manier in beeld kunt brengen. Het was voor mij 12 jaar geleden liefde op het eerste gezicht." De urbex fotograaf (urbex staat voor urban exploring) heeft inmid dels al duizenden verlaten gebou wen en terreinen bezocht. Boerde rijen en kastelen die van het ene op het andere moment verlaten lijken te zijn. Waar de soep nog op tafel staat en de portretten aan de muur hangen. Kerken en bedrijfs ruimtes met ingestorte plafonds of oude auto's achtergelaten in verge ten tunnels. ,,Ik ga geen deuren in trappen of ramen inslaan, maar ik ga wel ver om ergens binnen te ko men", vertelt Oude Elferink. Eenmaal binnen wacht hij, hij is een pietje-precies, rustig acht uur lang op het juiste licht. Maar hij neemt ook de tijd om zelf van de schoonheid om hem heen te ge nieten. ,,Dan vind ik het zó mooi dat ik dat zelf in me op wil nemen en de ervaring wil voelen." Hoe bi zar ook soms de flarden van levens die hij in verlaten gebouwen aan treft, op zoek naar het verhaal er achter gaat Oude Elferink bijna nooit. Liever steekt hij zijn tijd in het ontdekken van andere plek ken. ,,En ik vind het ook mooi dat mensen hun fantasie kunnen los laten op wat ze zien. Vul ik dat in, dan haal je ook een stuk van de magie weg." tussen binnen en buiten Vergroot het thuisvakantiegevoel met een veranda. Zo haal je het maximale uit elke zomeravond in je eigen tuin. Upgrade je (t)huis met ALKU® en waan je iedere dag op reis. Met onze last-minute deal geniet je van 25% korting op een veranda, gratis hor bij een draaikiepraam of een gratis plissé hordeur bij je nieuwe deur of schuifpui. Plan vandaag nog een afspraak voor een privétour door het ALKU Ontdekkingscentrum. Wij helpen je graag deze zomer! ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Plan een afspraak: 0118 62 87 07 info@alku.nl vrijdag 26 juni 2020 SD 'Verval heeft zo'n grote schoonheid' Esme Soesman i. - OM ÜÖS Luuk van der Werf van galerie Yewel bij het werk van Daan Oude Elferink. foto marieke mandemaker De expositie bij galerie Yewel is tot 1 augustus te zien. Kijk voor openingstijden op: yewel.nl. Zie voor het werk van Daan Oude El ferink: daanoe.com. Thuis D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49