O O) CD O Voorzitters voetbalverenigingen willen maatwerk in de toekomst Hoofdplaat: mogelijk 1000 km meer op pad ZEELAND 15 Corn Boys laat zich als derde club uit Zeeuws-Vlaanderen terug zetten naar de reserveklasse. Het voetbal in de regio staat onder druk. Dressuur VLISSINGEN Hoofdplaat dreigt komend seizoen bijna 1000 kilometer meer te moeten reizen voor zijn uitwedstrijden dan afgelopen seizoen. Het ver dwijnen van de derby's tegen Vogelwaarde (gepromoveerd), Aardenburg, Sluiskil en nu ook Corn Boys (terug naar reserve klasse) kan vier uitwedstrijden, vooral naar Brabant, toevoegen aan het toch al kilometer vre tende programma. Als de KNVB weer kiest voor een vijfde klasse met veertien teams (dat wordt op 10 juli be kendgemaakt) dan komen de dichtstbijzijnde nieuwe tegen standers van Hoofdplaat uit Breda, Baarle-Nassau, Molen schot, Dordrecht en Oosteind (zie tabellen onderaan). Opgeteld verteert Hoofdplaat daarmee 2786 kilometers naar uitduels. Afgelopen seizoen - hoewel niet uitgespeeld - had Hoofdplaat 1742 kilometer no dig gehad om al zijn uitwed strijden te bereizen. Een ver schil van meer dan duizend ki lometer. Ter vergelijking: een club als Terneuzen, die twee klassen ho ger speelt, zal komend seizoen bij de meest logische indeling zo'n 1900 kilometer afleggen. klasse met Aardenburg en Sluiskil." Jos de Block, voorzitter van Graauw, polste begin deze week Hoofdplaat, Corn Boys en SDO om de krachten richting de bond te bundelen. Hij ver telt twee weken geleden al een mail naar de KNVB te hebben gestuurd, waarin hij zijn teleurstelling uit spreekt over de manier waarop de nieuwe indeling tot stand is gekomen. ,,Daar heb ik tot op de dag van van daag geen antwoord op. Wij zitten net als SDO dicht bij de Liefkens- hoektunnel en Brabant, maar dit is een indeling die veel vraagtekens op roept. Denk eens aan de reiskosten en aan inkomsten die je misloopt. Die Brabantse ploegen nemen nauwelijks supporters mee. Wij waren een groot voorstander van het samenvoegen van de vierde en vijfde klasse." In een door de bond uitgeschreven enquête konden clubs hun ideeën kwijt. ,,Maar dat was allemaal heel krom", zegt Paul Vermue, secretaris van Hoofdplaat. ,,Op 15 juni sloot de termijn van overschrijving voor spe lers, op 17 juni moesten we de elftal- opgave doen voor de competitie-in deling en op 19 juni kwam de uitslag van de enquête binnen. Om goed te kunnen kijken wat wij zouden doen, hadden we veel meer tijd moeten hebben. In die enquête was ook al aangegeven dat een samenvoeging van de vierde en vijfde klasse komend seizoen niet haalbaar was. Nu moeten we als vijfdeklassertje 140 kilometer rijden en ben je twee uur onderweg. Het is een behoorlijk probleem. Ik ben 57 jaar, maar heb zelf vorig jaar nog eens meegedaan bij Devo, omdat we anders niet genoeg spelers had den." Opties om als zondagclub te spelen in een klasse met regionale zaterdag clubs (Schoondijke, Spui, Cadzand) of in een klasse met tweede elftallen van zondagclubs zijn geopperd, maar niet gehonoreerd. ,,De bond heeft gezegd dat het niet anders kan", zegt Frank van Driessche, voorzitter van SDO. ,,Als alle vijfdeklassers naar de vierde klasse zouden gaan, dan zouden ze hun eigen promotie-/degradatieregels niet kunnen toepassen, want dan zouden we allemaal over gaan. Afge lopen seizoen zaten wij qua afstanden redelijk centraal: 65 kilometer naar West-Zeeuws-Vlaanderen, 65 kilo meter naar Brabant. Maar ook voor ons worden de afstanden nu aanzien lijk groter. We hebben geen andere keus, maar voor de toekomst zullen we maatwerk moeten bedenken om de vraag te beantwoorden hoe we het voetbal in deze regio kunnen behou den." Door het besluit van Corn Boys om in na volging van Sluiskil en Aardenburg het eerste elftal volgend seizoen in een reserve klasse te laten spelen, is het aantal Zeeuws-Vlaamse vijfdeklassers in één jaar tijd meer dan gehalveerd. Het overgebleven drietal Hoofdplaat, SDO en Graauw zet veel vraagtekens bij de nieuwe competitie-indeling, die tot verre reizen, naar verwachting min der inkomsten en veel hogere kosten leidt. Daarmee staat het voortbestaan van clubs op het spel. Het bestuur van Corn Boys had de KNVB onlangs laten weten ook vol gend seizoen in de vijfde klasse te willen spelen. Toen de conceptinde ling kwam, ontstond er volgens voor zitter Ronald de Bruijne onrust bin nen de selectie. ,,Toen zagen we de bui al hangen", zegt hij. Tijdens een lang gesprek met de selectie werden alle voor- en nadelen tegen elkaar af gewogen. ,,Het was duidelijk dat de jongens met geen stok zo veel keer naar Brabant waren te krijgen. Dat gold ook voor de leiding. John (Moes, de trainer) was bang dat hij een keer op het tijdstip van vertrek met zeven, acht man zou staan. Ze willen niet steeds op hun ballen krijgen in Bra bant, in combinatie met veel reizen en lang weg zijn." Dat gebrek aan spelers tekende zich in de loop van afgelopen seizoen al af. ,,Eind vorig seizoen hadden we 31 man voor onze eerste selectie", zegt hij. ,,Rond de winter was dat terugge lopen naar zeventien, achttien man. Bij de uitbraak van corona hadden we nog vijftien spelers. We waren druk bezig met de vraag hoe we ons kon den versterken, ook kwalitatief. We waren uiteindelijk de nummer der tien, de laagste van de vijfde klasse." Prestatieve component De club streeft naar een snelle terug keer bij de standaardelftallen. Vier spelers van de JO-17 worden komend seizoen aan de selectie toegevoegd. Corn Boys rekent de komende jaren op nog meer aanwas uit eigen jeugd. ,,We hopen dat dit op termijn goed uitpakt. Hoewel we in een reserve klasse gaan spelen, moet er wel iets van een prestatieve component in zit ten. Het blijft uiteindelijk een eerste elftal. We hopen dat het maar één jaar duurt. We vragen de KNVB om een acceptabele indeling, in een reserve- vrijdag 26 juni 2020 GO Dressuurama- zone Lesley van Eekelen (foto) uit Oost burg blijkt klaar voor de verlate start van het out- doorseizoen. In de beoorde- lings- en meet- proeven in Nis pen stuurde ze de schimmel ruin Grey in de klasse Z2 naar scores van 67,50 en 66,32 procent. ,,Grey liep heel ont spannen en liet zich gewel dig zien", zei de Zeeuws- Vlaamse. De combinatie sleepte in Bra bant ook nog vier winstpun ten in de wacht. Daar mee komt pro motie naar het hoogste basis niveau (ZZ- Licht) dichtbij. Lesley van Eekelen. FOTO LUCIEN ROELANDT Vijfdeklassers zien erg op tegen trips naar Brabant Hoofdplaat 2019/2020 Sluiskil 40 Aardenburg 50 Corn Boys 52 Vogelwaarde 60 SDO'63 74 Graauw 80 HSC'28 (Heerle) 182 Lepelstraatse Boys 186 SC Welberg (Steenbergen) 192 Rimboe (Wouwse Pl.) 196 NVS (Nieuw-Vossemeer) 208 Devo (Bosschenhoofd) 210 De Schutters (Stampersg.) 212 Totaal 1742 Hoofdplaat 2020/2021 SDO'63 74 Graauw 80 HSC'28 182 Lepelstraatse Boys 186 Devo (Bosschenhoofd) 210 De Schutters (Stampersg.) 212 Advendo (Breda) 254 TVC Breda (Breda) 254 TPO (Breda) 254 Neerlandia'31 (B-Nassau) 254 Molenschot 268 SSW (Dordrecht) 272 OVV'67 (Oosteind) 286 Totaal 2786 WASLAua ft; Corn Boys (oranje-wit tenue) trekt FOTO CAMILE SCHELSTRAETE zich terug uit de vijfde klasse. Peter van Kouteren Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43