Positief geluid uit hoek begroting Vlissingen AMZ 7 www.jan-gbm.nl We mosen weer op reis! CORONATEAM BEANTWOORDT VLOED AAN VRAGEN De aanhoudende coronacrisis, de compensatie voor het niet komen van de marinierskazerne en de ge volgen van de meicirculaire zijn nog niet (allemaal) opgenomen in de voorjaarsnota, bevestigde de wethouder. Ook de meerkosten van het sociaal domein zijn nog niet precies in beeld. Hoewel het Rijk voor die kosten op moet draaien, staat nog niet honderd procent vast of er genoeg geld in de Vlissingse gemeentekas vloeit. Maar De Jonge is optimistisch. In de voorjaarsnota, waarin al wordt 'voorgesorteerd' op de begroting voor 2021, is geen rekening gehou den met de compensatiemaatrege len voor het gemis van de mari nierskazerne. ,,Alle financiële voor delen van de compensatie zijn dus extraatjes voor de begroting." De ontwikkelingen van de coronabe- strijding en de versoepeling van Voorjaarsnota van wethouder De Jonge kent nogal wat onzekerheden maatregelen 'lijken positief', zei de wethouder voorzichtig. Ook andere factoren leveren, verwacht de wet houder, 'verbetering van het finan cieel perspectief' op. Ambtelijke molens kunnensnel draaien. Soms heel snel. Dat bleek onlangs toen een Domburgse ondernemer de gemeente telefonisch vroeg of hij zijn terras mocht uitbreiden. De ambtenaar adviseerde een foto van de situatie ter plaatse te maken en die door te appen. Enkele minuten later kreeg hij groen licht voor de uitbreiding. urgemeester Rob van der Zwaag knikt en stelt dat hij opdracht heeft gegeven om in deze tijd snel te handelen. ,,Het is crisis en onze inwoners en ondernemers willen snel weten waar ze aan toe zijn. De officiële handtekeningen komen later wel. Wij zagen en zien dat ondernemers in nood verkeren. Dan kan je hen niet we ken laten wachten." Dat regelen gebeurt door het coronateam van de gemeente. Dat is een groep van maximaal veertien ambtenaren en bestuur ders die overleggen wat er gedaan moet worden in verband met de coronacrisis. Alle disciplines zijn vertegenwoordigd, van ruimte lijke ordening en recreatie tot handhaving en communicatie. In de maand mei werd dat team ge confronteerd met maar liefst 1.200 vragen van ondernemers en inwoners. Daarvan werden er in die maand 1.030 afgehandeld. De overige 170 kregen de eerste week van juni antwoord. De vragen va riëren ontzettend, aldus Jeroen Wij kunnen nu laten zien waartoe we in staat zijn Viergever, ambtenaar openbare orde en veiligheid. Zo kreeg het team de vraag van iemand die permanent in een camper woont, wat hij moest doen. ,,Omdat er geen alternatief was mocht hij blijven." En van iemand die in een vakantiehuisje verbleef maar niet weg kon omdat er geen vluchten waren naar zijn land. ,,Ook hij mocht blijven." Weer iemand anders moest naar het ziekenhuis in Gent terwijl de grens gesloten was. ,,Wij gaven advies hoe hij dat het beste kon regelen." Volgens Viergever was en is het soms heel hectisch om deel uit te maken van dat team. Maar het is ook dankbaar werk. ,,Je kunt iets betekenen voor de inwoners." Dat vindt ook Samira Sabri (com municatie). ,,Wij kunnen nu la ten zien waartoe we in staat zijn." Volgens Van der Zwaag pro beert het team bij elk besluit ook rekening te houden met de gevol gen. ,,Toen de tweede huisjes moesten sluiten hebben we be wust gezegd dat dat niet op stel en sprong moest om zo iedereen een paar dagen de tijd te geven. Want we willen wel dat onze gasten terugkomen." Draaiboeken Het is volgens hem nu een uitda ging de zomerse drukte goed te regelen. ,,Daarvoor stellen we de draaiboeken op zodat we wegen en parkeerplaatsen kunnen af sluiten als dat nodig is." Een spe ciale app voor de stranden moet daar ook bij helpen. ,,Zodat men sen thuis al kunnen zien of het verstandig is naar een van onze stranden te komen." Hij wijst erop dat er alleen al in in zijn ge meente 34 kilometer strand is. ,,Als de strandgangers zich goed verspreiden is er voor iedereen plaats." Sabri geeft ook aan dat de ge meente en het team niet alles kunnen. ,,De verantwoordelijk heid voor het houden van vol doende afstand ligt bij de men sen zelf." De burgemeester: ,,Het virus is er nog steeds. Als ieder een zich aan de regels houdt, dan redden we het." 0 0 0 BESTRATING MUZIEK Kunstgras? VRAAG NAAR ONZE PRIJZEN! Jan... en Grondwerk, Bestrating en Tuinaanleg Alles naar uw wens! Kijk voor inspiratie op onze website fit] lil Najaarsreizen Boek nu alvast uw plaatsje een weekend Parijs of een dagtrip Giethoorn We gaan veilig op reis Gunstige voorwaarden Vroegboekkorting op diverse reizen Designer Outlet Roermond Meer dan 200 topmerken in 185 winkels! GEGARANDEERD VERTREK! 36,-- vrijdag 26 juni 2020 VLISSINGEN Hoewel er veel on zekerheden zijn, zijn de vooruit zichten op een betere financiële toekomst voor Vlissingen goed. Wethouder John de Jonge stelde gisteravond Vlissingse commissie leden gerust. Een paar leden van het Veerse coronateam, vlnr. Werner van Laere (ondernemersmanager), Je roen Viergever (orde en veiligheid), burgemeester Rob van der Zwaag en Samira Sabri (communica tie). FOTO DIRK JAN GJELTEMA 'De zomerse drukte in goede banen leiden wordt een uitdaging' Emile Calon Domburg B - Samira Sabri, communicatie coronateam gemeente Veere Jan de Visser Koudekerkseweg 165 Middelburg Telefoon: 06 51 103 083 fwww.facebook.com/ jan.gbm.middelburg Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35