II 6 Hof van Oost-Indië bestaat straks uit veertien tiny houses Kunststof kozijnen ,,Een soort tiny houses worden het", vertelt projectleider Marloes Krieger van Woongoed. „Pakweg 3,5 meter breed, twaalf meter diep, met veel glas in de gevel. De be hoefte aan kleine eengezinswonin gen groeit, omdat er steeds meer één- en tweepersoons huishou dens komen." Zes meter hoog De fundering en het dak van de gymzalen blijven behouden, de rest wordt gesloopt. De stalen kolom men die nu de gevels in vlakken verdelen, verdwijnen ook, maar markeren wel de toekomstige tus senmuren. In elke gymzaal komen vijf woninkjes. Wie straks door de voordeur binnen komt, belandt in een woonkamer van zes meter hoog, de huidige hoogte van de gymzaal. Halverwege het huis de geschiedenis van Middelburg, want op exact dezelfde plek stond het hoofdkwartier van de Ver enigde Oost-Indische Compagnie, het Oost-Indisch Huis. Dat ging verloren bij de stadsbrand van 1940. Het terrein is toegankelijk via twee poorten, in de Rotterdamse -kaai en in de Breestraat. Dat blijft De behoefte aan kleine eengezins woningen groeit zo. Omdat vrachtwagens daar niet doorheen kunnen, moeten materi alen tijdens de sloop en bouw met karretjes naar binnen en buiten worden gereden, zegt Krieger. ,,De opslag van materialen en de bouw keten komen op het terrein zelf, niet in de straten eromheen. Er zal overlast zijn maar die beperken we zo ver mogelijk." Woongoed hoopt in het najaar te beginnen met sloop en de huizen voor de zomer van volgend jaar klaar te hebben. Ook huurders met een laag inkomen die huurtoeslag nodig hebben, komen in aanmerking voor de woningen. komt een vide met een slaapkamer. Alle andere voorzieningen - woon kamer, keuken, badkamer, slaapka mer - zijn beneden. Ook de twee kleedkamers en douches worden verbouwd tot twee keer twee wo ningen, met elk één slaapkamer. Elk huis krijgt een tuintje voor en achter en een berging. De woningen worden bijzonder duurzaam, zegt Krieger. ,,Wat we nul op de meter noemen. Gasloos, zonnepanelen op het dak, een ven- tilatiewarmtepomp. De bewoners krijgen een vooraf vastgestelde bundel voor het verbruik van ener gie en water, vergelijkbaar met een belbundel. Als ze meer verbruiken, moeten ze bijbetalen, maar ze kun nen zelf per dag zien hoeveel ze verbruiken en daar zelf op bijstu ren. Zeker het eerste jaar gaan we als corporatie ook toezien op het functioneren van de systemen en bewoners helpen." Hofvan Oost-Indië gaat het com plex heten. Het staat namelijk op historische grond. De naam ver wijst naar een belangrijk deel van Thuis tussen binnen en buiten. Zo haal je het maximale uit elke zomeravond in je eigen tuin. Upgrade je (t)huis met ALKU® en waan je iedere dag op reis. Met onze last-minute deal geniet je van 25% korting op een veranda, gratis hor bij een draaikiepraam of een gratis plissé hordeur bij je nieuwe deur of schuifpui. Plan vandaag nog een afspraak voor een privétour door het ALKU Ontdekkingscentrum. Wij helpen je graag deze zomer! ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Plan een afspraak: 0118 62 87 07 info@alku.nl vrijdag 26 juni 2020 Weer leven in oude gymzalen Verscholen achter enkele oude straten in de binnenstad staan twee gymzalen. Generaties Mid delburgers kregen er gymles. Woongoed Middelburg gaat de zalen en kleedkamers verbou wen tot kleine, duurzame huur woningen. Over een jaar zijn ze klaar. Maurits Sep Middelburg - Marloes Krieger, projectleider Woongoed Middelburg Woongoed Middelburg gaat de oude gymzalen achter de Rotterdamsekaai in Middelburg verbouwen tot veertien kleine, duurzame woningen. FOTO LEX DE MEESTER Impressie van het Hof van Oost- Indië. FOTO WOON GOED MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34