II LUXE VAKANTIEBUNGALOW AAN DE OOSTERSCHELDE OPENHUIS MET HEMELVAARTSDAG Zedenverdachte: Ik ben voor het leven getekend VAKANTIE AAN DE ZEEUWSE KUST 4 Wapentuig uit de negentiende eeuw dient als meerpaal I.V.M. CORONA BEZICHTIGINGEN ALLEEN OP AFSPRAAK Wij schieten met tien procent van de lading van vroeger. Dat al geeft enorme knallen nonniers beheert er ook een aantal. Het schiettuig is opgeknapt en voor gebruik uitgebreid getest, zegt Ja cobse. Tijdens evenementen vuren leden van De Fles kanonnen af. ,,Dat geeft een enorme kick. Dan komt echt het kleine jongetje in me naar boven", zegt Jacobse. ,,Als je eenmaal een keer naast zo'n kanon gestaan hebt, dan kun je je niet voorstellen wat voor een hel het destijds op een schip moet zijn ge weest", zegt Jacobse. ,,Wij schieten met tien procent van de lading van vroeger. Dat geeft al een enorme knal, en op zo'n schip werden er twintig tegelijk afgevuurd. Ik kan me niet voorstellen dat de mensen op zo'n schip nog trommelvliezen hadden." Af en toe duiken de historische ka nonnen op bij een bouwproject, zo als het Scheldekwartier. Vorige week werd bekend dat de gemeente Vlissingen twee kanonnen met be tonnen kraag voor zevenduizend euro heeft verkocht aan een parti culier. ,,Een Amerikaan", weet Cor Jacobse van de Vlissingse schietver eniging De Fles. ,,Hij had interesse, omdat er in de VS maar heel weinig van dit soort kanonnen zijn. Hij wilde hem graag met het beton ko pen, zodat het kanon makkelijker in te voeren is. Met betonnen kraag wordt het namelijk niet gezien als wapen." Kanonnen werden meerpalen De meeste kanonnen zijn in Luik gemaakt. ,,Rond 1800, toen België nog onderdeel was van Nederland, stond in Luik een wapenfabriek. De kanonnen werden gebruikt als ves tingartillerie om steden te verdedi gen. Het waren allemaal voorladers: het kruit moest er via de voorkant in gestopt worden. Dat was veel werk. Daarom ging men rond 1830 over op achterladers. Nederland had toen een heleboel voorladers over, waar niks meer mee gedaan werd. Ze lagen lang in de opslag in Amsterdam." De voorladers kwamen in 1873, toen het Kanaal door Walcheren geopend werd, weer van pas. ,,Er waren palen nodig, waar de sche pen konden aanleggen. Toen kwam men op het idee om de kanonnen op z'n kop in te graven. Die blijven immers heel lang goed. De kanon nen liggen nog steeds langs de kant. Sommigen zijn verroest, en liggen onder water." 'Enorme kick' Twaalf kanonnen staan opgesteld Daarvoor zou hij een gevangenis straf van een jaar plus drie maan den voorwaardelijk moeten krij gen en zijn slachtoffertjes een schadevergoeding van zo'n 5000 euro moeten betalen. J. ontkende alles. Gaf politiek correcte ant woorden op vragen en toonde nauwelijks enige emotie. Hij had niets misdaan en eigenlijk viel er niet veel meer over te vertellen. Wekelijks Uit het dossier bleek dat de drie neefjes vrijwel wekelijks bij J. en zijn vriendin kwamen. Thuis hadden ze geen tv, tante had ook geen tv maar J. weer wel en dat was leuk. Tijdens het tv kijken zou J. met zijn hand in de broek van de kinderen zijn gegaan en zou daar hebben 'gefriemeld'. Overigens woonden J. en zijn vriendin naast elkaar en J. verkoos het ook zo te houden, omdat zijn (katholieke) geloof samenwonen zonder huwelijk niet toestond. De vermeende ontucht gebeurde als tante weg was of stopte wan neer zij binnenkwam. De ouders van een van de neef jes kwamen achter de handtaste lijkheden en er kwam een ge sprek. Later bleek J. ook zijn han den niet van de andere twee jon getjes af te kunnen houden. Bij al les wat hem werd voorgehouden toonde J. nauwelijks enige reactie. Verdachte gaf politiek correcte antwoorden en toonde nauwelijks enige emotie Alleen bij zijn 'laatste woord' toonde hij emoties: Hij was voor het leven getekend, in een klein christelijk dorp twee keer om zes uur 's ochtends uit zijn bed te zijn gelicht en dat niemand had laten weten het jammer te hebben ge vonden dat zijn voorgenomen huwelijk (kort na de inval) niet door was gegaan. vrijdag 26 juni 2020 Kanonnen verstopt langs kanaal langs de boulevard in Vlissingen. De schietvereniging heeft in totaal een dertigtal kanonnen in beheer. De Vereniging Vesting Veere Ka- -Cor Jacobse Ooit weleens goed naar de palen met witte koppen langs het Kanaal door Walcheren ge keken? Als je over het Jaagpad fietst, passeer je er tientallen. Het zijn oude kanonnen uit de negentiende eeuw. In en rondom Vlissingen liggen er dik twee honderd verstopt. Cornelleke Blok Vlissingen Cor Jacobse bij een van de vele kanonnen die als meerpaal langs het kanaal door Walcheren staan. FOTO BOAZ TIMMERMANS Voor deze dag kunt u een afspraak maken om op gepaste en veilige manier de bungalows te bezichtigen. Tel. 0031653 402 705 Op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag, Ruisweg 12,4424 MN in Wemeldinge. Tel. 0031653 402 705 nhendriks@telenet.be www.waterresortoosterschelde.nl Schijnbaar onbewogen zat gis teren de 44-jarige Tholenaar J. J. voor de drie rechters van de meervoudige kamer van de Middelburgse rechtbank. J. werd verdacht van ontucht met drie neefjes van zijn vrien din. De kinderen waren toen in de leeftijd van vier, zes en acht jaar. Dat zou zijn gebeurd in de periode van 1 oktober 2014 tot en met 12 maart 2017. Ad Roos Middelburg Uitspraak over twee weken. Centraal in de zonnige provincie Zeeland, in het mooie Zuid-Beveland, wordt Water Resort Oosterschelde gerealiseerd. Dit nieuwe recre- atieresort staat voor kwaliteit duurzaamheid, luxe en comfort De recreatiewoningen liggen deels direct aan een centrale waterplas, op steenworp afstand van Nationaal Park Oos- ter schelde. In lijn met het adembenemende uitzicht op de Oosterschelde, zijn alle woningen gesitueerd aan water en omringd door groen. Resort Oosterschelde kent een verscheidenheid aan woningen die elk uniek zijn In ontwerp en design. De woningtypes zijn modern van archi tectuur, gebouwd met de modernste technieken en eigentijds Ingericht zodat uw toekomstige bezit niet alleen nu, maar ook in de toekomst uniek blijft. Wat Water Resort Oosterschelde bijzonder maakt Is dat het park wordt aangelegd met volgroeide beplanting. Op deze wijze wordt er voor gezorgd dat het resort de look en feel heeft alsof het al 15 jaar bestaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32