Film by the Sea krijgt rugdekking "Dankzij de traplift kom ik weer veilig boven. Net als mijn partner" ZEELAND 3 0800-5003 trapliften.nl komen van kermisexploitant Re- mon Bakker uit Deventer. Met zijn attractie Booster is hij jaarlijks vaste gast op de kermis in Middelburg, Goes en Renesse. ,,Wij willen er vol gas tegenaan. Desnoods met min der attracties." Bij de gemeente Middelburg vrezen ze dat er dan 'oorlog' onder de exploitanten uit breekt. Want hoe bepaal je wie wel en niet mag komen. Volgens Bakker is daar geen sprake van. ,,We gunnen het el kaar." Ook in het naleven van de anderhalvemeterregel ziet hij geen problemen. ,,Tegen kostprijs delen wij mondkapjes uit aan bezoekers. Plus we kunnen werken met een afgebakend terrein met ingangen, zodat we de triageregels kunnen naleven en alle bezoekers vragen naar hun gezondheid." Toch geen Havendagen Of de Middelburgse kermis half au gustus kan doorgaan, hangt van de ambtelijke molen af. Peter Maas, die bij de gemeente over evenementen gaat, laat weten dat de kermis alle aandacht heeft. ,,Burgemeester en wethouders komen binnen een week met een besluit. Het is een hele puzzel. Want wat kun je kwijt op de Markt? Zeker nu de horeca vanwege corona meer terrasruimte heeft gekregen. Trek j e dat dan weer in? Dat is lastig." Toch zijn er ook nog evenemen ten die, ondanks de versoepelingen, niet doorgaan. Zoals de Havenda gen in Zierikzee, waar jaarlijks dui zenden mensen op af komen. Zag organisator Jaap Schot eind maart nog volop mogelijkheden, nu denkt hij daar toch echt anders over. ,,Die anderhalve meter blijft. En daarom doen wij het niet. Op een boot kun je die afstand gewoon niet garande ren." Ook de visserijdagen in Brui- nisse gaan niet door. Evenals de avondmarkten in Sluis. ,,Daar ko men tienduizenden mensen op af", zegt Sancho Jansen. ,,Dat durven wij niet aan." VLISSINGEN Door een ex tra subsidie en een garant stelling van de gemeente Vlissingen en de provincie kan het festival Film by the Sea dit jaar definitief door gaan. ,,Ik ben ontzettend blij dat ik de afgelopen maanden niet met mijn armen over el kaar heb gezeten en al gepro beerd heb het festival op de rit te krijgen", zegt directeur Jan Doense. In april sprak Doense al de verwachting uit dat Film by the Sea, dat van 11 tot en met 20 september gepland staat in Vlissingen, door zou kun nen gaan, zij het aangepast. Pas deze week is duidelijk geworden dat het ook tón. ,,Vanwege de beperkende maatregelen zouden we tweederde of misschien wel driekwart minder aan recette binnen krijgen", legt Doense uit. ,,Dat is een gat dat wij niet zomaar kunnen opvul len." Het festival ging in ge sprek met de provincie en de gemeente over de mogelijk heid van coronasteun. Giste ren gaf ook het bestuur van Film by the Sea groen licht. Hoewel drie grote cultuur fondsen nog een bijdrage moeten toezeggen, biedt de regeling met Vlissingen en de provincie voldoende ze kerheid dat het festival niet diep in de rode cijfers komt. Er komt extra subsidie om het festival mogelijk te ma ken en is er na afloop een te kort, dan springen de ge meente en de provincie bij. Advertentie Een traplift van thyssenkrupp houdt de trap begaanbaar voor iedereen vrijdag 26 juni 2020 Hrieps als zittend festival Surrender Hrieps is een van de Zeeuwse festivals die waarschijnlijk dit jaar nog doorgang vinden, maar zoals vorig jaar zal het niet wor den. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL Kijk op de site bij /video Hrieps als zitfestival niet uitgesloten 25% van de senioren hebben moeite of pijn met traplopen, blijkt uit onderzoek. Verhuizen naar een gelijkvloerse woning is dan niet de enige oplossing. U kunt gewoon zelfstandig thuis blijven wonen met een voor u op maat gemaakte traplift, waarbij de trap begaanbaar blijft voor uw partner, kinderen of mantelzorgen De traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Het maakt niet uit of u een trap met boch ten, een smalle opgang of een wenteltrap heeft. De traplift kan zelfs naar zolder worden doorgetrokken. We meten uw trap zeer nauw keurig op met behulp van onze HoloLinctechnologie, waar bij we ook rekening houden met verwarmingselementen of stopcontacten. Uw traplift wordt helemaal op maat ge produceerd en in principe bin nen twee weken gemonteerd*. Daarbij heeft elke thyssenkrupp traplift een levenslange garan tie, zolang u het jaarlijks onder houd door thyssenkrupp Home Solutions laat uitvoeren.* thyssenkrupp Home Solutions is gespecialiseerd in het ont wikkelen van trapliften met meer dan 65 jaar ervaring in Nederland. Al onze trap liften worden in Krimpen aan den IJssel 100% op maat gemaakt. Voor onderhoud en reparatie is ons lande lijk service nummer 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar. 100% traplift op maat. 100% aanbieding op maat. We gaan voor maatwerk - in alles. Speciaal voor uw situatie en wensen maken we een aan trekkelijke offerte met de beste aanbieding voor de beste trap lift. Nieuwe acties Sinds deze maand hebben we de mogelijkheid van een video bezoek. En in samenwerking met onze fabriek een extra actie. Bel voor meer informatie gratis met of voer uw gegevens in op *Voor de voorwaarden, zie trapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31