Hugo versus Mona Café zelden beboet bij negeren regels Eén lijn in Zeeland bij toestaan evenementen ü3 2 OSCAR GARSCHAGEN Column Wat vind je van Hugo en Mona?'', vraagt W. die al een lang huwelijk mijn fascinatie voor politiek tolereert. ,,Hugo wint met gemak ondanks die kwasterige schoenen", ant woordde ik. ,,Je bent gewoon jaloers dat jij zulke schoenen niet durft te dra gen. Ik vind hem wel verfrissend, eindelijk een man zonder bruine puntschoenen. En Mona?'', re ageerde zij stellig. Ik: ,,Nou, dat zou pas echt ver frissend zijn, een vrouw als leider van het CDA en misschien wel premier. Prima, hoog tijd." W: ,,Pfft, zeker omdat ze blond is en rode hakken draagt. Mannen! Ze doet mij denken aan een Vo- lendamse zangeres. Weet je wel dat ze flirt met die vreselijke ijdel tuit Thierry Baudet." Ik: ,,Ach, typisch CDA. Dat spel spelen ze al veertig jaar. Ik hoor het hun eerste lijsttrekker, Dries van Agt, nog zeggen: 'we buigen niet naar links en we buigen niet naar rechts'. Mona kopieert ge woon de oude meester." W: ,,Maar Hugo wil jouw ge liefde boeren de nek omdraaien om stadse stemmen te winnen. Ik hoor Zeeland al luid kreunen." Ik: ,,Mmwahhh. Hij heeft gezegd dat 'de exportpositie van de boe ren misschien niet het allerhoog ste goed is'. Let op het CDA- woordje 'misschien'. Bovendien, als het moet lult hij al die boeren van hun erven af. Begaafde praat jesmaker is hij. Je vergeet bijna hoe bar en bar slecht hij en zijn minis terie voorbereid waren op de pan- demie." W: ,,Op wie stem je dan als je een vrouwelijke premier wil? Op Kaag zeker?" Ik: ,,Hare Majesteit Kaag mag al blij zijn als ze D66 van de onder gang redt. De grootste partij kan D66 nooit worden. Ze staan té ver af van de gemiddelde Nederlan der. Over Het Torentje kan ze al leen dromen." W: ,,Maar op wie ga je dan stem men?'' Ik: ,,Ik denk op Pieter Omtzigt, verreweg het beste, scherpste Tweede Kamerlid, de waakhond van iedere belastingbetaler, de nachtmerrie van iedere minister, gelukkig ook van Hugo.'' W: ,,MMr geen vrouw." Ik: ,,Niemand is perfect." Ze doet mij denken aan een Volendamse zangeres DE STELLING Vandaag: Ik durf nog niet naar een festival te gaan Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ZORSPERSONEEl- KRIJST BONIUS VAN 1000 EURO Grasmaaier brandt uit in schuur Danny en Escha verwachten hun eerste kindje Terneuzen Jongen opgepakt voor straatroof Dat blijkt uit een steekproef door deze krant onder 56 gemeenten. Boa's in die gemeenten hebben in de eerste drie weken van juni geen enkele boete uitgeschreven voor het overtreden van de coronaregels in horecagelegenheden. Wel zijn er 141 waarschuwingen uitgedeeld. Sinds de heropening op 1 juni moeten cafés en restaurants zich aan strikte coronaregels houden. Zo geldt dat bezoekers 1,5 meter af stand tot elkaar moeten houden, tenzij ze één huishouden vormen. Ook moeten gasten, zowel binnen als op het terras, een zitplaats heb ben. Voor binnen is er bovendien een reservering verplicht. Horecaondernemers die zich niet aan die regels houden, riskeren een boete van 4000 euro. In de praktijk blijkt dat zij daar niet bang voor hoeven te zijn. Gemeenten treden alleen op bij 'excessen'. ,,Het be langrijkste is dat we in gesprek wil len blijven met de horeca en samen op zoek gaan naar oplossingen", zegt een woordvoerder van de ge meente Amersfoort. Dat boa's niemand in de horeca hebben beboet, wil niet zeggen dat er helemaal geen bonnen zijn uit geschreven. Het kan zijn dat de po litie dit wel heeft gedaan. Politiecij fers komen naar verwachting begin juli naar buiten. De gemeenten hebben de indruk dat de regels in de horeca over het algemeen goed worden nageleefd. ,,Het wordt wel steeds drukker, Het belangrijkste is dat we in gesprek willen blijven met de horeca daardoor wordt het moeilijker om afstand te houden'', zegt een woordvoerder van de gemeente Utrecht. ,,Dit zien we ook op de ter rassen.'' De gemeente Groningen zegt dat het 'lastig' is om de regels in de horeca 'blijvend na te leven'. ,,Zeker als er wat meer is gedronken en het later op de avond wordt'', al dus een woordvoerder. Robèr Willemsen van Konink lijke Horeca Nederland is blij met de coulante opstelling van gemeen ten en hoopt dat dit zo blijft. ,,Tege- lijk vind ik het jammer dat boetes nog wel als een zwaard van Damo cles boven het hoofd van onderne mers hangen.'' Volgens Willemsen wordt er 'onderling steeds meer ge bekvecht tussen horecaonderne mers' over naleving van regels. P7 De Zeeuwse burgemeesters ver wachten eind volgende week meer duidelijkheid te kunnen geven hoe er met het toestaan van evenemen ten wordt omgegaan. Het streven is om bij het verlenen van vergun ning één lijn te trekken in de pro vincie. Premier Mark Rutte kondigde af gelopen woensdag aan dat evene menten vanaf 1 juli weer toegestaan zijn, mits duidelijk is dat de corona- regels kunnen worden nageleefd. Vandaag zal het kabinet de lande lijke aanwijzing, waarin meer de tails staan, bekendmaken. De vei ligheidsregio's kunnen die aanwij zing omzetten in een noodverorde ning. Bij de gemeenten kwamen giste ren al de eerste aanvragen binnen, aldus Jan Lonink, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland. Gecom bineerd met de verwachte grote drukte door het toerisme tijdens het hoogseizoen is de verwachting dat de Zeeuwse gemeenten voor zichtig zullen zijn met het toestaan So* van evenementen, aldus Lonink. vrijdag 26 juni 2020 L, Reageer op pzc.nl Gisteren: De versoepelin gen gaan mij te ver 1277 stemmen EN BE VRIJWILLIGERS BIE AL BIK BRIE WEKEN BA© EN NACHT BE HORECA PROBEREN TE REBBEN HOOFDPLAAT In een landbouwschuur aan de Westlangeweg bij Hoofdplaat is woensdag avond een grasmaaier uitgebrand. De schuur zelf liep enige schade op. De brand werd rond 18.00 uur gemeld. De ei genaar kon een deel van het vuur doven, de brand weer uit Breskens deed de rest. Daarbij werden een blusvoertuig en ook een waterwagen en hoogwerker uit Oostburg ingezet. MIDDELBURG Zanger Danny Vera en zijn vrouw Escha Tani- hatu verwachten eind dit jaar hun eerste kindje. Het Middelburgse koppel heeft dat gisteren be kendgemaakt op hun so- cial-mediakanalen. Er ging een lange weg aan vooraf, laten ze door schemeren. ,,Je liet ons bijna vier jaar lang op je wachten", spreken bei den hun ongeboren kindje toe. ,,Maar we mogen je dan eindelijk dit jaar verwelkomen in de Vera familie!" Escha voegt daar in een hashtag aan toe: 'it was a long and bumpy road'. Danny (43) en Escha (35) trouwden in 2013. De zanger timmert al jaren aan de weg, en brak af gelopen jaar definitief door met zijn hit Roller Coaster. De politie denkt degene te hebben gevonden die 17 juni in Terneuzen een meisje beroofde van haar telefoon. Het gaat om een 15-jarige jongen. Het meisje werd in de Evertsenlaan door de jongen bedreigd met een mes en moest haar telefoon afstaan. Hij ging ervandoor, waarna de politie een oproep deed aan getuigen. Daaruit kwam de naam van de jongen naar voren. Hij is woensdag ochtend aangehouden, waarna de telefoon in zijn slaapkamer werd gevonden. De jongen wordt nog verhoord. Horecaondernemers krijgen vrij wel geen boetes opgelegd voor overtreding van de coronare- gels. Hoewel gemeenten steeds vaker merken dat gasten geen 1,5 meter afstand houden, staat de boeteteller in de meeste plaatsen op nul. Natasja de Groot Peter Winterman Rotterdam —Gemeente Amersfoort Theo Giele Middelburg Solexrace in Biggekerke, een van de zomerse evenementen in Zeeland. Geen foto gemaakt in coronatijd, maar een archieffoto uit 2009! De vergunningprocedure voor grotere evenementen beloopt ove rigens acht tot veertien weken. e ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2