Lepelaar uit Tsjechië Ruim negentig demonstranten langs Veerse Meer dfzel botst in Borssele met ningskabel Cornelleke Blok Arnemuiden Samen met ongeveer negentig an dere demonstranten vormt hij donderdagavond een lang lint langs de waterkant, bij de Oranje- plaatweg in Arnemuiden. De ac tievoerders willen met dit 'sym bool van verbondenheid' laten zien dat ze tegen de komst van het Waterpark Veerse Meer zijn. ,,Ik maak me zorgen over de wa terkwaliteit", zegt Van der Plas. ,,En om de toegankelijkheid van het Veerse Meer. Het wordt ge woon te druk. Waar moeten al die mensen naartoe als er calamitei ten zijn?" Petra Labruyère (57) uit Lewed- orp komt al vanaf haar jeugd bij het Veerse Meer. ,,Ik wandel er met mijn hond, of ik ga lekker langs de kant zitten. Ik kom hier een paar keer per week. Het is zo'n gemoedelijk natuurgebied. Ik snap niet dat ze hier al die huisjes neer mogen zetten. Het gaat alleen maar om geld." Sebastiaan van Seiswegen (16) uit Veere en Mees de Jonge (16) uit Middelburg surfen in de zomerva kantie vaak bij de Schotsman. ,,Dat is helemaal aan de andere kant, maar als hier het park komt, wordt het daar veel te druk", denkt Se bastiaan. ,,In Veere is het al heel De grootte van het park is ons belangrijkste bezwaar druk. Als er straks zoveel huisjes bij komen, komen er veel te veel mensen." Gezondheidszorg De actie is een initiatief van Ver eniging Bescherm de Delta. ,,We maken bezwaar tegen het voor ontwerp bestemmingsplan, dat nu ter inzage ligt. Dat willen we kracht bijzetten met deze demon stratie", legt bestuurslid Jan Kol laart uit. ,,De grootte van het park is ons belangrijkste bezwaar." Ontwikkelaar Driestar wil 760 vakantiehuizen, 62 appartemen ten en 8 bedrijfswoningen neer zetten. Er staan al 65 dijkhuizen in het gebied. Daarmee komt het to tale aantal 'eenheden' in het park op 895. Kollaart: ,,We maken ons zorgen over de gezondheidszorg. Arne muiden heeft maar één huisarts, net als Wolphaartsdijk." Door de dorpen rijdt straks veel te veel vakantieverkeer, vreest Kollaart. ,,Op wisseldagen komen en vertrekken er een paar duizend mensen. Daarnaast zijn we bang voor inkrimping van de publieke ruimte. Driestar zegt wel dat alles toegankelijk blijft, maar straks zie je de oevers niet meer, omdat er een park staat. De beleving wordt anders." Misverstanden Volgens Roland Rozenbroek van Driestar, die toekijkt hoe de de monstranten een lint vormen, zijn er heel veel misverstanden over het waterpark. ,,Wij gaan dertig procent minder eenheden bou wen dan oorspronkelijk het plan was. We willen dat op een duur zame manier doen, ingebed in de natuur. We beseffen dat dit een uniek stukje Zeeland is. We heb ben er geen belang bij om iets af te breken." janzin It I vrijdag 26 juni 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 Menselijk lint tegen waterpark Die rust op het water is heer lijk", zegt Martin van der Plas (61) uit Wilhelminadorp. Hij vaart een paar keer per week met zijn boot op het Veerse Meer. ,,Nu zie ik bossen en hoor ik vogels. En straks zie ik hui zen. Daarom ben ik faliekant tegen dit plan." Initiatiefnemer Jan Kollaart. - Jan Kollaart, Vereniging Bescherm de Delta Demonstranten Sebastiaan van Seiswegen (l) en Mees de Jonge. Roland Rozenbroek van Drie star. Kijk op de site bij /video Een menselijk lint tegen Waterpark Veerse Meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29