O Brieven' wint Nipkowschijf MEDIA CULTUUR 25 ANGELA KIJKT TV Een zwoele zomeravond, de duisternis die langzaam valt, flikkerende lampjes, een glas rode wijn, Mart Smeets aan tafel. Ineens zat ik woensdagavond niet meer naar Beau in Artis te kijken, maar zag ik een Frans terras voor me. Er gens in de Provence of de Pyreneeën, maakt niet uit. Op de achtergrond waren nog net de contou ren zichtbaar van een pittoresk kerkje of nee wacht, van een charmant dorpscafeetje waar een kastelein met een geruite theedoek over de schou der op de uitkijk staat. kon het er natuurlijk ook aan liggen dat de achter deur openstond. Toen ik even mijn ogen dicht deed, hoorde ik de weemoedige klanken van Bue- nas noches mi amor van Dalida. En toen ik ze weer opendeed trouwens ook, want de redactie van Beau is natuurlijk niet gek, die gingen voor het maximale effect en hadden het nummer aangezet. Wees gerust, ik ga hier niet weer betogen dat Mart moet terugkomen in De Avondetappe. Das war einmal. Al zou ik er in het kader van Troost TV geen bezwaar tegen hebben als de NPO een week lang een paar willekeurige afleveringen zou uitzenden. Het misstaat totaal niet tussen alle andere herha lingen. En het zou een enorme service zijn aan alle mensen die vanwege corona niet op vakantie gaan dit jaar. Zo krijgen ze toch een vleugje Franse vakantieromantiek mee, gewoon op hun eigen driezitter. Nee, dit is een pleidooi voor meer programma's vanuit de openlucht. Dat hééft iets in de zomer. Neem nou Beau. Er is een snoer tuinlampjes opge hangen op het rokerspleintje naast de studio, de vuilcontainer is opzij geduwd, er staat een extra plantenbak en waarschijnlijk doet de productie elke avond een schietgebedje dat studentenvereni gingen hun 1,5 meterverveling niet bezweren met ronkende scooterwedstrijdjes tijdens de uitzen ding. Maar bam, het barst van de sfeer. Wie een hekel heeft aan Mart, denkt maar even terug aan het goeie ouwe Villa BvD. Tijd voor Max verhuist ook steevast een paar afleveringen naar buiten aan het begin van elk nieuw seizoen. Met een beetje pech moet Janny van der Heijden door de harde westenwind het zand uit haar gebakken mosselen scheppen, maar dat mag de pret niet drukken. En neem Heel Holland Bakt. Dat zou Heel Holland Bakt niet zijn als het in een studio werd opgenomen. De openluchtsetting benadrukt het zomerge- voel dat de kijker ook heeft. Het mag deze tijd van het jaar allemaal wat losser, en met een beetje geluk gaan de gasten zich ook zo gedragen. Het wachten is nu op Beau die in korte broek gaat pre senteren. Quote van de dag Je liet ons bijna vier jaar op je wachten, maar eindelijk mogen we je verwelkomen Lionel Richie op Bospop Show van dj's in Arena Of Veronica Inside volgend seizoen terugkeert, zal voor een groot deel afhangen van de sociale vaardigheden van directeur TV Marco Louwerens van Talpa, de zendergroep waar het programma onder valt. Hij probeert deze zomer de ruziënde Wilfred Genee, Johan Derksen en René van der Gijp te herenigen. Talpa schrapte gisteren de laat ste Veronica Inside van het sei zoen, gepland voor maandag, en haalde daarmee veel druk van de zaak rond uitspraken van analyticus Johan Derksen in het programma. Maar Derksen gooide vlak na deze aankondi ging alweer olie op het vuur door tegenover persbureau ANP te stellen dat René van der Gijp en hij nooit meer zullen samen werken met presentator Wilfred Genee in Veronica Inside; voor andere programma's gooide hij de deur nog niet dicht. ,,Van der Gijp en ik zouden volledig ongeloofwaardig zijn als we met Wilfred dit pro gramma op deze manier blijven maken'', zei Derksen gisteren. ,,Een principieel besluit, maar wel het duurste dat ik ooit heb genomen, want ik gooi 600.000 euro weg.'' Marco Louwerens, directeur TV bij Talpa, hoopt dat een zo- merpauze de gemoederen tot bedaren brengt en dat het trio bijeen blijft. Hij legt de ko mende tijd bezoeken af aan Grolloo, Soest en Dordrecht, de woonplaatsen van de drie, om te praten over het volgende sei zoen. De topman van Talpa, die ook met de drie bij RTL werkte, sprak hen woensdag na een praatshow voor de business club van FC Twente. Daar liepen de gemoederen na afloop hoog op. ,,Dat was een heel heftig ge sprek, we kwamen daar niet uit'', vertelde Genee gisteren in zijn radioshow Veronica Inside. ,,De conclusie was dat we even rust moeten pakken voor we verder kijken.'' Vertroebeld Volgens Genee waren de ver houdingen al vertroebeld voor de gewraakte uitzending van vorige week maandag waarin Derksen zijn beruchte Akwasi- grap maakte. „Eigenlijk spraken we al niet meer met elkaar. Dat had er ook mee te maken dat we ons programma misschien op dagelijkse basis zouden gaan maken, daar werden we het niet over eens. We moesten eigenlijk nog even doorbijten tot einde seizoen.'' Het VI-trio kreeg na de regu liere uitzending van afgelopen maandag pas echt ruzie. Het thema racisme stond die avond centraal. Volgens Derksen en Van der Gijp nam Genee te veel afstand. Bovendien zou hij Derksen, die maandag vlak voor de uitzending witheet was en nog dreigde op te stappen, niet tijdig hebben ingelicht over de aanwezige gasten. ,,Terwijl ik zaterdag samen met René van der Gijp naar Grolloo ben gere den om het met ze door te spre ken'', zei Genee, die op de radio ruim twintig minuten zijn kant van het verhaal toelichtte. ,,Ze waren het ermee eens dat we gasten zouden hebben. In mijn beleving hebben we het alle maal vooraf besproken. Maar dat is duidelijk niet hun beleving.'' Hannah Stöve Brieven aan Andalusië kreeg de prijs onder meer vanwege de opvallende gelaagdheid. Aan de ene kant is de zesdelige reis- serie een journalistiek verslag: Biemans portretteert in brief wisselingen met zijn nieuwe buurtgenoten de Spaanse streek waar hij plotsklaps met zijn gezin naartoe is gevlucht vanuit Nicaragua. Daarnaast is het een heel persoonlijke serie, waarschijn lijk de meest intieme die Bie mans (bekend van Over de rug van de Andes en Amor met een snor) ooit gemaakt heeft. Want hoe is het eigen lijk om met het hele gezin te emigreren naar een totaal 1 vreemd land, terwijl het thuis in de fik staat? En wat doet dat met een huwelijk? ,,Ik was hevig ontroerd, maar heb ook enorm moeten lachen", ver telde een jurylid. Biemans liet daarmee het op stel en sprong opgetuigde coronaprogramma Frontberichten en de geestige dramaserie Oogappels achter zich. Matthijs van Nieuwkerk kreeg de Ere-Zilveren Nipkow- schijf, een oeuvreprijs voor het vijftien jaar lang presenteren van De Wereld Draait Door, de talkshow die de Nederlandse televisie onmisken baar heeft veranderd. ,,Zijn ambitie was de grote motor van het programma." Het radio-equivalent van de persprijs, de Zilveren Reissmi- crofoon, ging voor het eerst naar een podcast: Virus Verha len van de NTR. vrijdag 26 juni 2020 De geur van lavendel kwam door de tv heen, al —Zanger Danny Vera kondigt op Twitter aan dat hij vader wordt. POP In de verwach ting dat Bospop volgend jaar 'ge woon' plaats vindt, heeft de organisatie onder anderen Lionel Richie vastgelegd. Ook Sinéad O'Con nor, Beth Hart, Sting en Ken sington komen in juli volgend jaar naar Weert. DANCE Dj's Sunnery James (foto) en Ryan Marciano treden op 4 juli op in de Johan Cruijff Arena, de dag dat eigenlijk festival Beyond Sensation zou worden gehou den. De show zonder publiek is vanaf 23.00 uur te volgen op sensation.com. 3 ■u Zwijgen tot de ruzie is uitgepraat Dennis Jansen Alexander van Eenennaam De ruziemakers van VI waren woensdag nog bij de business club van FC Twente. foto anp Brieven aan Andalusië, het VPRO-programma van Stef Biemans, heeft de Zilveren Nipkowschijf gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25