^njoyhotels.nl OM claimt 22 mln in zaak-coffeeshop II JOL €239, Justitie wil eigenaar Checkpoint kaalplukken Alternatieve Vierdaagse Hotel Riche Valkenburg Limburg Motorrijder is paria van de weg Verzet groeit tegen lawaai weggebruiker I Checkpoint was een van de suc cesvolste coffeeshops van Neder land. Dagelijks kwamen er dui zenden bezoekers, vaak klanten uit het buitenland In 2008 begon de politie echter een onderzoek te gen hem. De tent ging dicht, en Meddie Willemsen belandde in een lange reeks van strafzaken bij verschillende gerechtshoven en de Hoge Raad. In 2017 bepaalde het gerechtshofin Den Bosch dat Wil- lemsen weliswaar in de fout was gegaan met zijn coffeeshop, maar legde hem verder geen straf op. Het Openbaar Ministerie (OM) was echter nog niet klaar met Wil lemsen. Gisteren eiste het OM dat hij met zijn bedrijf Chess BV, waarin de belangen van coffee shop Checkpoint zijn opgenomen, ruim 22 miljoen euro overmaakt aan de staat. Volgens het OM is dat de winst die hij gemaakt zou heb ben met de coffeeshop. Meddie Willemsen beklaagde zich gisteren bij het hof dat hij veel harder wordt aangepakt dan an dere coffeeshophouders in Neder land. ,,Die krijgen vaak alleen maar Willekeur is troef, en Willemsen is het haasje een boete van tienduizend euro, terwijl ik miljoenen moet afstaan." Zijn advocaat trok een vergelijking met een andere bekende coffee shop in Terneuzen die een boete van slechts 25.000 euro moest be talen. ,,Willekeur is troef, en Wil- lemsen is het haasje", zei de advo caat. Hij wees erop dat de ge meente Terneuzen volop mee heeft geprofiteerd, van de super winsten die Checkpoint maakte. Dat zou alleen al reden moeten zijn voor het gerechtshof om de claim van het OM af te wijzen. De aanklager van het hof liet meewegen dat Meddie Willemsen zijn drugsgeld had geïnvesteerd in een skihal in Terneuzen. Daarmee zou de coffeeshophouder het sig naal hebben afgegeven dat 'crimi naliteit loont'. Volgens Wilemsen heeft hij helemaal geen profijt ge had van de winsten uit de coffee shop. Justitie heeft immers beslag gelegd op zijn eigendommen. moet de pijn verzachten 5 dagen alles-inclusief in eigen land! Nieuwsmedia c Voor het eerst in drie maanden heeft Bl0f weer opgetreden voor publiek. Gisteren zou de vijftiende editie van Concert at Sea beginnen, maar vanwege de maatregelen tegen corona is dat Concert at Home geworden, een online festival voor thuisblijvers. Dat werd geopend met een toepasselijk liedje, Over de dam, dat gaat over de Brou- wersdam, de plek die dit jaar leeg blijft. Als alternatief is online een - in de woorden van zanger Paskal Jakobsen - supervette trip door vijftien jaar Concert at Sea geor ganiseerd, met onder meer beelden van oude optredens, een quiz en verrassingsop tredens in Zeeland. Zo werden vaste festivalgangers Xander en Linda uit Amersfoort in de tuin van hun bed breakfast in Noordwelle door de popgroep overvallen. Tot en met morgen is Concert at Home te volgen via concertatsea.nl/live alles inclusief vakanties De mooiste streken van België, Duitsland en Nederland! V.A. SLECHTS Kijk voor meer WWW.GlljOyhOtGlS.nl Geen boekin9skosten informatie en meer - - j Geen aanbetaling Enjoyhotels op: of bel 020 - 225 48 81 $i Geen toeslag 1-persoonskamer pn Het Openbaar Ministerie wil nog steeds Meddie Willemsen (68) uit Terneuzen en zijn be drijf financieel kaalplukken van wege de grote drugswinsten die hij in 2006 en 2007 ge maakt zou hebben met coffee shop Checkpoint. De aanklager kwam gisteren tijdens een zit ting bij het gerechtshof in Den Haag met een claim van ruim 22 miljoen euro. Maarten Bakker Den Haag —Advocaat van oud-eigenaar Meddie Willemsen van coffeeshop Checkpoint in Terneuzen Uitspraak over enkele maanden Het weer slaat om na warme dag pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1