h NIEUWS 13 Met de uitbraak van corona kwam het land plotseling tot stilstand. Maar nu steeds meer maatregelen worden ingetrokken, keren we stukje bij beetje terug naar ons oude, vertrouwde gedrag. En dat is goed terug te zien in de cijfers over hoe we ons bewegen. Nederland pakt de draad weer op in zes grafieken. LOCKDOWN IN GRAFIEKEN Thuisblijven gaat langzaam weer over in winkelen en dagjes weg 1,5 METER Werkweek blijvend aangepast Winkelen mag weer 8 We gaan weer weekendjes weg Inbrekers gaan weer op pad Fietsen blijft populair Er zijn nog nauwelijks files vrijdag 26 juni 2020 GO Dominique Voss BUJDORP SIEWARo HOUD MINIMAAL ÉÉN gorilla afstand 120- 100- O O ra ra E CM (U c 80 60- 40- 20 index: thuiswerkers Ziekenhuis- en tandartsafspraken weer mogelijk Zorginstellingen Kantoor Onderwijs Velen blijven thuiswerken, ook na versoepelingen maart april juni Onze werkweek is compleet veranderd Tijdens de intelligente lockdown werkten we massaal thuis, gaven docen ten les via videobellen en werden afspraken bij zorginstellingen uitge steld. Het land gaat langzaam van het slot, maar ook nu blijven veel men sen thuiswerken. 300 250 200 150 T3 C 100 50 Op 13 maart werd er flink gehamsterd Alle winkels gaan weer open winkelen supermarkt maart april juni We shoppen erop los Terwijl horeca- en winkeleigenaren aan het begin van de coronacrisis hun deuren moeten sluiten, draaien webshops in deze periode juist overuren. Nu de maatregelen versoepelen, stabiliseert het onlineshopgedrag en zijn we weer veel in de winkelstraten te vinden. 400 350 300 250 200 150 100 50 0 Hotels/campings en attractie parken zijn weer populair na wegvallen maatregelen We bleven wekenlang zoveel mogelijk hotels en campings attracties maart april juni We gaan weer een dag of weekendje weg Wekenlang blijven we zo veel mogelijk thuis. Het wegvallen van maatrege len en mooi lenteweer zorgden de afgelopen maand voor een flinke stij ging in het aantal bezoeken aan campings, attractieparken en dierentui nen in eigen land. We gaan steeds meer de deur uit. foto frank de roo Werden vorig jaar april zo'n zestig inbraken per dag gemeld, dit jaar bleef dat aantal soms steken op hooguit twin tig. Vorig jaar was een ochtendspits met 300 kilometer file bepaald geen uitzondering. Nu zijn files opgelost. 120 100 80 60 40 20 0 2019 Aantal meldingen van woninginbraken per dag (alarmeringen.nl) 2020 jan feb mrt apr jun Boeven zien hun kans Omdat we weer vaker buiten de deur komen, zien dieven kansen om in te breken. Tijdens de intelligente lockdown was het aantal woninginbraken gehalveerd ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Sinds de versoe pelingen neemt het aantal inbraken weer geleidelijk toe. 300 250 200 ra 150 E CM 100 50 afgelegde kilometers Auto maakt comeback Hemelvaart weekend Wandelen Ov blijven we mijden maart april juni We hebben ons reisgedrag flink aangepast Met name het openbaar vervoer krijgt klappen. Omdat vervoer per trein of bus alleen is voor mensen die echt noodzakelijk moeten reizen (tot 1 juli), leggen we meer kilometers af met de fiets of te voet. Ook rijden we weer bijna evenveel met de auto als voorheen, maar dan meer verspreid over de dag. kilometers ochtendspits avondspits buiten de spits Files blijven weg Nu het land weer op gang komt, wordt het weer drukker op de weg. Dat zorgt ook voor meer ongevallen, gevolgd door files. Toch blijft het aantal kilometers file tijdens de spits extreem laag, omdat nog veel mensen thuiswerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13