OZCAN AKYOL Van Helvert (CDA) doet ook gooi naar lijsttrekkerschap PUMA ECOBOOST 6 NIEUWS Column og voor de ontmoeting tus sen Mark Rutte en een aan tal sympathisanten van de Black Lives Matter-beweging had plaatsgevonden, bestond er al het nodige protest van mensen die zich rechts of links noemen, en al les wat daar tussenin zit. Er waren, zoals wel vaker, maar twee smaken te bespeuren: de pre mier zou een knieval maken voor oproerkraaiers die beelden omver- trekken en straatnamen willen aanpassen, gedreven door de mis sie om onze cultuur blijvend te veranderen. Vanuit de fanatieke hoek uit het antiracismekamp, daarmee doel ik op leiders van de actiegroepen, be stond er ongeloof over de keuzes die onze minister-president heeft gemaakt, want hij zou nu met al lerlei mindere goden gaan zitten. De demonstranten van de afge lopen weken wilden ons allemaal laten zien dat iedereen in deze sa menleving meetelt, ondanks de verschillen die er zijn. Maar als het om de verspreiding van hun eigen boodschap gaat, maken ze kennelijk wel onder scheid tussen mensen. Ik kan me voorstellen dat er een reden is waarom de premier be paalde figuren liever niet uitno digt. Je kunt namelijk ook door slaan als evangelist. Het meest tastbare voorbeeld hebben we op de Dam gezien, toen een rapper vertelde dat hij Zwarte Piet op zijn bek wilde slaan. Dat ene zinnetje overscha duwde de hele demonstratie. Wie onschuldig meeprotes- teerde, werd plotseling een hand langer van radicalen. weet, ondanks zijn po pulistisch taal uit het verleden, dat hij al leen voor een omslag kan ^^4 zorgen door het redelijke midden op te zoeken, waar nog ruimte is voor de nuance en het begrip voor elkaars zorgen. Het is goed dat we discussies op het scherpst van de snede voeren, waarbij de grenzen van de vrijheid van meningsuiting worden opge zocht. Maar op een gegeven mo ment moeten we met zijn allen door. Dat kan niet als een complete regering wordt beschuldigd van landverraad en het gebaar van de minister-president afdoet als een pr-stunt - dit laatste deden beide groepen. En dat werkt evenmin als actie voerders alle koloniale misstappen uit een ver verleden in de schoe nen van huidige bewindvoerders willen schuiven. Er is allang een nieuw bewust zijn ingetreden, ook al ging dat moeizaam. Het is nu tijd dat con structieve mensen elkaar gaan op zoeken. Alleen zij kunnen dingen echt veranderen. De demonstranten spreken nu ineens zelf van mindere goden Martijn van Helvert (42) is ontevreden dat zich tot nu toe alleen inwo ners van de Randstad hebben aangegeven lijsttrekker van het CDA te willen wor den, meldt hij aan deze V krant. De Jonge woont in Rotterdam, Keijzer in Volen dam. Van Helvert woont in het Limburgse Sittard. ,,Ik wil de Randstad en de regio verbinden.'' Als Van Helvert door de CDA- leden wordt gekozen als lijsttrek ker, belooft hij in de Tweede Ka mer te blijven. ,,Ik ben daar als een vis in het water.'' Wel heeft hij een kandidaat voor het kabinet. ,,Dat is Wopke Hoekstra. Als het CDA een premier kan leveren, is hij óók mijn kandidaat.'' Hij vindt Hoekstra 'een goede en degelijke bestuurder'. De Jonge noemt hij 'op zich ook heel goed'. ,,We heb ben bij het CDA straks meerdere functies te vervullen.'' Toen CDA-voorzitter Rutger Ploum de kandidaatstelling opende door een 1 neer te zetten bij het ministerie van Hoekstra in Den Haag, in Rotterdam en Vo- lendam, twitterde Van Helvert al een bewerkte foto waarop de 1 ook op de Markt in Sittard kwam te staan. „Zo lang ben ik er al mee bezig." Mocht Van Helvert partijleider worden, dan ziet hij samen werking met de PW 'niet snel gebeuren'. Over Forum is hij mil- W Limburger sluit samenwerking met Forum niet uit der. ,,Regionaal gaat dat goed. Maar Forum is wel eerst aan zet om te laten zien dat ze in Den Haag meer in huis hebben dan het doen van opmerkelijke uit spraken.'' De deadline voor de aanmel ding verliep gistermiddag om 12.00 uur. Van Helvert zegt zijn brief op tijd te hebben ingeleverd. donderdag 25 juni 2020 GO $0 @OzcanAkyol Radicalen Dat laatste geluid vond ik opval lend. Het staat namelijk voor iets groters. De premier is in deze kwestie niet gek. Hij CDA-Kamerlid Martijn van Hel vert heeft zich gemeld voor het lijsttrekkerschap van het CDA. Hij is naast minister Hugo de Jonge en staatssecretaris Mona Keijzer de derde kandi daat. Hanneke Keultjes Den Haag KEURMERK PRIVATE LEASE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6