II Rabobank snijdt weer in kantoren, Hulst en Oostburg voorgoed dicht twee nieuwe I bestuursleden! 7 RESTAURANT MERCATO NOVE Maanden later dan gehoopt opende Mercato Nove, het nieuwe Italiaanse restaurant op de Markt in Terneuzen de deuren. 4 Mercato Nove (Itali aans voor het adres Markt 9) is het nieuwste avontuur van het Grieks/Ter- neuzense horecaduo Christos Sa- kellariou en zijn oom Christos Grigoriou. Beiden drijven nu al Grieks restaurant Delphi aan de Markt en nu dus een gevel ver derop ook een Italiaanse zaak. Met de Zandstraat als de Ionische zee, die Griekenland van Italië scheidt, zo wagen de twee de oversteek naar de Italiaanse keuken. Op dezelfde plek zat eerder al een Italiaans restaurant. Daarmee houdt de overeenkomst op. Sakel- lariou en Grigoriou kochten niet alleen het pand van het failliete restaurant op, maar ook dat van het reisbureau ernaast. Beide pan den werden samengevoegd en vormen nu een veel grotere zaak dan voorheen. Buffelmelk Zo authentiek mogelijk is het de vies. ,,Bij ons geen rare experimen ten", zegt Christos Sakellariou. ,,Op de pizza carbonara hoort geen gewoon spek maar guanciale, de mozzarella is van buffelmelk ge maakt, we bakken in een steen oven. Alles vers en in huis ge maakt. Gewoon zoals het in Italië gaat. Als je jezelf een Italiaan noemt moet je dat ook echt zijn. De kok heeft ook alleen maar in Italiaanse restaurants gewerkt, die weet hoe het gaat." Aanvankelijk hoopte hij nog voor Pasen zijn zaak te kunnen openen tot corona roet in het eten gooide. ,,Een domper, natuurlijk. Maar het had nog veel vervelender kunnen zijn", redeneert Sakella riou nuchter. ,,Het was pas erg ge weest als we net een paar weken open waren en dan ineens dicht zouden moeten, dan verlies je het momentum. En bovendien had den we nog geen personeel aange nomen." Hoewel de zaak pas sinds maan dag open is, lopen de zaken nu al Terneuzen kent ons en de mensen zijn nieuwsgierig naar ons restaurant prima. De ondernemer is niet echt verbaasd. ,,We zitten hier al 35 jaar, Terneuzen kent ons en de mensen zijn gewoon nieuwsgierig naar dit restaurant." Hij wordt onderbroken voor weer een reservering. Voor die avond zit de zaak al zo vol als de coronamaatregelen toestaan. Waar andere zaken tijdens de intelligente lockdown ervoor ko zen afhaaleten te bieden, deed Mercato Nove dat niet. ,,Nee, we hebben toch liever dat de mensen zelf komen kijken. Het is prachtig geworden." Steenoven Hij wijst trots naar de enorme steenoven. ,,Kijk, toch mooi? Die hebben we niet voor niets midden in de zaak gezet. We gaan wel af haal doen." Hij durft er geen da tum voor te noemen. ,,Op termijn, ik verwacht dat dat pas na de zo mer zal zijn." De redenen voor het besluit klin ken bekend in de oren. De kanto ren worden minder bezocht door het gebruik van de mobiele tele foon en internet voor bankzaken. Dit is door de coronacrisis nog eens versneld. De Rabobank had in een nog niet De Rabobank houdt in heel Zeeuws- Vlaanderen slechts één vestiging over eens zo grijs verleden niet min der dan zeventien kantoren in Zeeuws-Vlaanderen. Na het wegvallen van het Bel gisch banktoerisme in 2005 door aangescherpte belastingregels verdwenen er al veel. Bij de fusie van de Rabobanken in Sluis, Hulst en Terneuzen-Sas van Gent in 2014 waren nog vijf filialen over: Sluis, Breskens, Oostburg, Terneuzen en Hulst. Banen Zeven a acht voltijdse banen ver vallen in Zeeuws-Vlaanderen als gevolg van de sluitingen, veertig blijven er over. Voor de medewerkers die hun baan verliezen, wordt een oplos sing gezocht, zo mogelijk binnen de Rabobank, anders wordt el ders gezocht. Stichting ROAT zoekt Stichting ROAT is een professionele welzijnsorganisatie in Vlissingen. De stichting is werkzaam op het gebied van opbouwwerk, jeugd- en jongerenwerk, welzijns werk, buurtwerk, sociaal werk en sport- en spel. De uitgebreide vacature kunt u nalezen op: www.sticht ing roat.com donderdag 25 juni 2020 Griekse Italiaan is op en top Italiaans Guido van der Heijden Terneuzen nieuwe steenoven van Italiaans restaurant Mercato Nove in Terneuzen. foto anne hana Kok Nico schuift een pizza in de -Christos Sakellariou Sinds 23 maart waren ze al ge sloten vanwege de coronacri sis, de Rabobank-kantoren in Hulst en Oostburg, om - naar nu blijkt - nooit meer open te gaan. Rabobank Zeeuws- Vlaanderen heeft dit besloten. Alleen in Terneuzen blijft een vestiging. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 63