Repeteren in de tuin met de dirigent op het balkon Tweede woning Sluis nog niet taboe 6 Hulst wil reuring in gebied Kaalslag van sluizencomplex is compleet 25 zakken vol vuil langs weg Sluiskiltunnel De oude veerhaven ligt daar nu maar en dat blijft zo nu de ge meente projectontwikkelaar Hulst aan Zee (HAZ) een jaar uitstel heeft verleend voor de uitvoering van de eerste fase van het woon-recreatie- project. ,,Begin er een pop-upjach- thaven!", opperde Groot Honte- nisse. Wethouder René Ruissen zegt dat de gemeente zelf bezig is ter plekke activiteiten te ontwikke len. ,,We willen Perkpolder de wind in de zeilen geven." De coronacrisis kan voor Plan We willen Perkpolder de wind in de zeilen geven Perkpolder (450 huizen, een golf baan, een jachthaven met 350 aan legplaatsen, een hotel en restau rant) wellicht nog positief uitpak ken. Door de geldende coronares tricties is vakantie en recreatie in eigen land nu populair. Daardoor heeft ook de verkoop van sloepjes en zeiljachten een enorme vlucht genomen. In de Zeeuwse jachtha vens stromen de aanvragen voor ligplaatsen binnen. Groot Honte- TERNEUZEN Hap, slik, weg, in sneltreinvaart is deze week het nog enige grote en markantste gebouw op het Terneuzense sluizencomplex uit beeld ver dwenen. Ogenschijnlijk moeiteloos vrat de grijper van een kraan van Lek Sloopwerken zich een weg door het betonnen complex. Een warm mes glijdt minder makke lijk door een pakje boter. Sinds 1972 sierde het pand, op het laatst gebruikt door de wa- terpolitie en Koninklijke Mare chaussee, als een baken het Ter- neuzense sluizencomplex. De kaalslag is er, vanwege de bouw van de Nieuwe Sluis, nu com pleet. nisse en het CDA vinden dat Perk- polder hiervan moet proberen mee te profiteren. Een pop-upjachtha- ven is een idee. Ruissen stelt dat een pop-upha- ven hem wel aanspreekt en zegt als gemeente zelf al bezig te zijn met het ontwikkelen van activiteiten om reuring in het gebied te krijgen. Hij wil echter niet uit de doeken doen wat die ontwikkelingen pre cies gaan zijn. Hij wil enkel kwijt dat er 'klein wordt begonnen' en dat er 'binnenkort al wat zichtbaar zal zijn'. Deze zomer gaan we dat echter niet meer meemaken, dat is volgens Ruissen nog te vroeg. Vleugellam De coronaperikelen maakte het in België zetelende HAZ vleugellam. De ontwikkelaar was contractueel verplicht op 1 januari 2021 de gron den voor de eerste fase van Plan Perkpolder af te nemen en te beta len en had al willen beginnen met de verkoopcampagne voor de eerste 85 woningen op het voormalige veerplein. Dit lukte door corona niet en HAZ wilde uitstel van af name en betaling, én ook van de ontwikkeling in het gebied. Hulst gaat hierin mee. Afgesproken is dat de datum van afname en betaling met elf maan den is verzet, naar 1 december 2021. De verkoopcampagne moet nu ui terlijk 21 mei volgend jaar gestart zijn en de bouw van de woningen moet vóór 31 december 2021 zijn be gonnen. Mits de benodigde vergun ningen dan allemaal onherroepelijk zijn, vergunningen waar de kriti sche stichting Schone Polder tegen procedeert. Desondanks wil Hulst niet alleen afwachten en zelf reuring in het ge bied brengen. Tot 2014 was in Sluis in een veror dening geregeld dat huizen in de dorpskernen niet mochten worden gebruikt als tweede woning. Begin dat jaar besloot de gemeenteraad, met tien stemmen voor en negen tegen, de regeling af te schaffen. Die zou niet te handhaven zijn en af schaffing zou zorgen voor een flexi belere woningmarkt. Tegenstan ders vreesden aantasting van de In overleg heeft het bestuur een oplossing gevonden: een repetitie met zomerborrel in de buiten lucht. In de ruime tuin van be stuurslid Henk van der Scheur in Koewacht waren gisteravond 28 leefbaarheid en prijsstijgingen. De discussie erover is nooit geluwd. Nu heeft die extra zuurstof gekre gen door de ambtelijke voorkeur voor terugkeer van een verbod. Als voorschot op het opnieuw opstel len van de Sluise toekomstvisie Krachtig Verbonden kiezen ambte naren voor herinvoering van een tweedewoningverordening voor de kustdorpen. 'Om tegemoet te ko men aan de wens de leefbaarheid zo veel mogelijk te waarborgen'. Oppositievoorstel Het college van B en W is eerst aan zet en vervolgens in september de gemeenteraad, waarna de nieuwe toekomstvisie Krachtig Verbonden de inspraak ingaat. Een definitief besluit volgt in december. Dorpsra den willen een nieuw verbod. van de 35 leden aanwezig: ,,De ge middelde leeftijd van onze koorle den ligt rond de 65", weet Coos. Dirigent op balkon ,,Niet iedereen durft het aan, om naar deze repetitie te komen. We hebben een plan gemaakt over de opstelling in de tuin met onder- Niet iedereen durft het aan naar deze repetitie te komen ling de juiste afstand en tevens be dacht waar onze dirigent Pascal Lestaeghe kan staan. Hij krijgt een plaatsje op het balkon en staat CDA, Nieuw Gemeentebelang, Onafhankelijk West en VVD heb ben in 2018 bij de vorming van een nieuw college van B en W vastge legd 'geen initiatieven te nemen tot herinvoering van een tweedewo- Ambtelijk stuk stelt weer verbod voor op tweede woningen in de kustdorpen ningverordening'. Die formulering laat dus wel ruimte voor steun aan een oppositievoorstel. Van de huidige vier coalitiepar tijen was het CDA in 2014 tegen af schaffing. goed zichtbaar boven ons. Als re pertoire voor deze unieke avond hebben we een paar liederen uit gekozen waaronder Aus tiefer Not, heel toepasselijk nu, van de zes- tiende-eeuwse componist, Lupus Hellinck, uit Axel. We zingen en oefenen tijdens deze openluchtre petitie nieuwe en oudere num mers en kunnen alleen hopen, dat het allemaal lukt. In normale tij den repeteren we een keer per week, dan is een stop van drie maanden heel erg lang." Tenoren Het eerste concert is gepland voor november van dit jaar. Alle verder informatie over het Zeeuws Vlaams Kamerkoor is te vinden op hun website, daarop staat tevens het dringende verzoek om nieuwe leden: ,,Vooral tenoren!" weet voorzitster Coos Buurma. SLUISKIL Hoeveel rommel au tomobilisten al rijdend naar bui ten gooien is deze week hard aan het licht gekomen bij een schoonmaakactie op wegen van en naar de Sluiskiltunnel. Vijf entwintig vuilnisbakken zijn er mee gevuld. Medewerkers van sociaal werkbedrijf Dethon voerden het werk uit in opdracht van de NV Westerscheldetunnel, die ook de Sluiskiltunnel beheert. Ze von den in de bermen de bekende at tributen als blikjes, veel plastic en kartonnen bekers, maar ook auto-onderdelen. Vier keer per jaar worden de wegen daar schoongemaakt. donderdag 25 juni 2020 Plan pop-up jachthaven Perkpolder Dirigent Pascal Lestaeghe heeft vanaf het balkon een koninklijk zicht op zijn koor. Links vooraan in de gele jurk, voorzitster Coos Buurma. foto anne hana In de oude veerhaven van Perk polder moet iets als een pop-up- jachthaven komen. Door mee te varen op de huidige 'vakantie in eigen land-trend' en de populari teit van plezierjachtjes kan Hulst de vertraging rond Plan Perkpol- der wellicht wat goedmaken. Sheila van Doorsselaer Perkpolder - René Ruissen, wethouder De herinvoering van een verbod op tweede woningen in de kust dorpen van de gemeente Sluis is nog niet beklonken. Ambtelijk is er een voorkeur voor uitgespro ken, de politiek beslist later dit jaar. Harmen van der Werf Sluis Al is de agenda leeg, de leden van het Zeeuw-Vlaams Kamer koor zijn, dankzij de techniek, thuis aan het repeteren. ,,Via Zoom", aldus voorzitster Coos Buurma, waarmee ze verwijst naar een app die gezamenlijk repeteren enigszins mogelijk maakt. „Gelukkig doet haast tachtig procent van ons koor mee met het 'zoomen', alleen is dit geen ideale manier van re peteren en na drie maanden missen we vooral het persoon lijke contact." Koewacht -Coos Buurma, voorzitster Zeeuws-Vlaams Kamerkoor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62