m Helft bezoekers bieb in 's-Gravenpolder zegt bij sluiting lidmaatschap op E ROB JACOBS KOSTUUMS 89,- KOLBERTS 59,- JASSEN/JACKS 79,- JASSEN LEER 99,- BROEKEN 59,- VESTEN 59,- TRUIEN 59,- OVERHEMDEN 39,- 69,- SHORTS 79,- POLO'S 39,- Op overige 20% korting 7 MANNENMODE DIRK HANS MAAKT PLAATS VOOR HANS t S/-1 Hans en Hans. Ze vormen al een paar maanden een olijk duo bij supermarkt Dirk in Goes. Maar dat duurt niet lang meer. Na 34 jaar trouwe dienst zwaait Hans Westdorp volgende week af. De supermarktmana ger is al tientallen ja ren een bekende verschijning voor de klanten van de Dirk, de supermarkt die in de volks mond nog door heel veel mensen de 'JB' wordt genoemd, een af korting van Jan Bruijns, zoals de supermarkt in het verleden heette. Westdorp kwam op i april 1986 in dienst. ,,Het is uiteinde lijk een heel lange grap gewor den'', zegt hij lachend, verwij zend naar die datum. Begin dit jaar had hij nog niet kunnen bevroeden dat de laatste maanden van zijn carrière ook de raarste zouden worden, met alle maatregelen die moesten worden genomen rondom corona. Met stijgende verbazing heeft West dorp toegekeken hoe klanten in het begin de winkel zowat leeg hamsterden. ,,Meteen na de eer ste toespraak van Rutte was het een gekkenhuis in de winkel, die zelfde avond nog'', herinnert hij zich. „Toiletpapier, rijst, bak-arti- kelenhet was allemaal op.'' Goede band De supermarktmanager uit 's- Heerenhoek kwam 34 jaar gele den als assistent-bedrijfsleider terecht in de supermarkt in Goes-Zuid, gevestigd in wat toen nog winkelcentrum De Bussel heette. Na een aantal jaar in vesti gingen in Bergen op Zoom en Et- ten-Leur te hebben gewerkt ('In de kleine filialen moet je het le ren') keerde hij terug om in Goes de scepter te zwaaien. Hij bouwde er in de loop der jaren een goede band op met de klan ten. ,,De sfeer is gemoedelijk. Heel veel mensen spreken me aan met mijn voornaam en an dersom gebeurt dat ook.'' Ik denk dat er zeker vijftien mensen zijn die hier al 25 jaar werken Die klanten van Dirk kunnen de supermarktmanager gewoon Hans blijven noemen, want de opvolger van Westdorp heet ook zo. Hans Theunis verruilt een lange carrière bij Albert Heijn voor een 'nieuw leven' bij de Dirk. En ja, dat is best even wen nen. ,,De dynamiek is hier heel anders'', legt de geboren en geto gen Amsterdammer uit. ,,Dirk trekt heel veel mensen die voor de aanbiedingen komen. En dan kopen ze vaak heel veel. De hoe- veelheden die er hier doorheen gaan, dat was voor mij echt onge kend.'' Hans Westdorp vervolgt: „Daarin zit meteen ook één van de grootste uitdagingen van hier werken: zorgen dat mensen niet misgrijpen als ze voor die aanbie dingen komen, want dan zijn ze niet blij.'' Op de fiets Opvolger Theunis woont al twin tig jaar in Zeeland. ,,Ik hou van de drukte van de winkel, maar wo nen doe ik graag rustig'', legt hij uit. De vacature voor super marktmanager bij Dirk kwam als geroepen, want de nieuwe man woont sinds drie jaar in de Goese wijk Ouverture. ,,Een super markt dichter bij huis ga ik niet vinden'', grapt hij. ,,Ik kan straks lekker op de fiets naar het werk.'' Theunis zegt bovendien weer zin te hebben om na een functie in het management weer met beide benen in de supermarkt te staan. ,,Winkeltje spelen blijft toch het allerleukst, hoor.'' Hecht team De vertrekkende Hans is de nieuwe Hans al een paar maan den aan het inwerken. Volgende week dinsdag heeft Westdorp z'n laatste werkdag. Morgen en zater dag kunnen de klanten al af scheid van hem nemen en kennis maken met zijn opvolger. West dorp zegt de klanten te gaan mis sen, maar vooral ook het perso neel. ,,We hebben hier een heel hecht team. De medewerkers hebben veel voor elkaar over. Ik denk dat er zeker vijftien mensen zijn die hier al 25 jaar werken. Ik mocht dan de winkelmanager zijn, maar zij zijn het echte ge zicht van de winkel!'' Joeri Wisse 's-Gravenpolder De ingevulde vragenlijsten zijn sa men met de 212 handtekeningen te gen de voorgenomen sluiting van de bibliotheek gisteren overhan digd aan burgemeester Gerben Dijksterhuis van Borsele. Dorps raadvoorzitter Gert-Jan van Riet noemt de uitslag overweldigend en ziet het als een teken van verbon denheid van de inwoners met de bibliotheek en het vrijwilligers- huis. ,,De mensen geven echt aan: dit k^n eigenlijk niet." Cijfers? Van Riet zei tegen Dijksterhuis alle begrip te hebben voor het feit dat Borsele moet bezuinigen. ,,Wij wil len ook voorstellen kunnen doen om dat financiële gat in de gemeen tebegroting te dichten." Maar dat wordt volgens hem bemoeilijkt omdat de gemeente, twee maanden na de bekendmaking van de bezui nigingsplannen, nog steeds geen cijfermatige onderbouwing van het sluiten van de voorzieningen in 's- Gravenpolder heeft verstrekt. Kerntaken Onlangs heeft Borsele besloten de voorgestelde bezuinigingen in de ijskast te zetten. De gemeenteraad gaat zich eerst bezinnen op wat zij als haar kerntaken ziet. Mogelijk kunnen daar grotere besparingen De mensen geven echt aan: dit kan eigenlijk niet uit rollen. Dijksterhuis verwacht dat de gemeenteraad in januari klaar is. „Voorlopig hoeft de biblio theek en het vrijwilligershuis dus niet te sluiten, maar het wordt wel onderdeel van de discussie als straks echt alles op tafel komt." Ga ranties dat de gemeenteraad de voorzieningen in 's-Gravenpolder daarbij ontziet, kan Dijksterhuis niet te geven. (wol katoen) lange/korte mouw 2 stuks voor donderdag 25 juni 2020 BE Hans Westdorp (links) maakt plaats voor Hans Theunis (rechts) bij supermarkt Dirk in Goes. FOTO MARCELLE DAVIDSE 'Winkeltje spelen is het allerleukst' Rob Paardekam Goes -Hans Westdorp, vertrekkend supermarktmanager De helft van de bibliotheekbe zoekers uit 's-Gravenpolder zegt het lidmaatschap op als de ves tiging in hun dorp wordt wegbe- zuinigd. Dat blijkt uit een en quête, gehouden door de dorps raad. Een ruime meerderheid van de respondenten is bereid om meer te betalen om de vesti ging open te houden. - Gert-Jan van Riet, voorzitter dorpsraad 's-Gravenpolder 0PHV)\WUN6 Prijzen vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60