Luifel wordt blikvanger op zuidelijk stationsplein Goes iEneco Pak jouw gratis Eneco StukjeZ airr uit Tholen 6 Geld voor VV Krabbendijke donderdag 25 juni 2020 Impressie van de toekomstige luifel boven de stationsingang aan de zuidzijde. Links komen de tweelaags-fietsrekken. foto gemeente goes Leden van VV Krabbendijke kun nen vanaf volgend seizoen weer voetballen zonder zich zorgen te hoeven maken over blessure leed door het versleten kunst grasveld. De raad van Reimers- waal trekt 370.000 euro uit voor renovatie van het veld. Het be sluit over verplaatsing of uitbrei ding van het sportcomplex is uit gesteld tot na de zomer. Joeri Wisse Krabbendijke Het kunstgrasveld is in 2004 aange legd en zou twintig jaar mee moe ten gaan. Maar mede doordat de VV Krabbendijke fors is gegroeid en lang moet wachten op de komst van een derde veld, is het kunst grasveld de afgelopen jaren inten sief gebruikt. Volgens een onder zoek zijn veel vezels daardoor ge kruld, gespleten of platgetrapt. Het veld vangt nauwelijks schokken op, waardoor blessures op de loer lig gen. Een aantal leden wilde al niet meer spelen op het versleten veld De club luidde dit voorjaar de noodklok. Een aantal leden wilde al niet meer spelen op het versleten veld en overwoog het lidmaatschap op te zeggen. In april werd het veld definitief afgekeurd. Nu de ge meenteraad het geld alvast beschik baar heeft gesteld, kan de mat nog voor 1 september worden gereno veerd. Dat er nu fors geïnvesteerd wordt in het bestaande sportcomplex, be tekent niet automatisch dat de ver plaatsing van de velden naar de we strand van het dorp definitief van de baan is. Dit besluit stond aan vankelijk ook dinsdag op de agenda, maar wethouder Kees Verburg wil graag nog een paar maanden be denktijd, omdat er een aantal opties is bijgekomen. Brede school Een groot deel van de raad voelde aanvankelijk veel voor uitplaatsing. In combinatie met het vorig jaar aangekochte voormalige veilingter rein, ontstaat op de huidige plek van de sportvelden ruimte voor al lerlei nieuwe ontwikkelingen zoals een brede school, tientallen nieuwe huizen en nieuwbouw van super markt Jumbo. Een nadeel is wel dat zo'n masterplan miljoenen kost die Reimerswaal niet heeft. De voetbal-, tennis- en ijs en skeelerverenging blijven het liefst op hun stek. VV Krabbendijke heeft daarvoor twee nieuwe opties aan gedragen die nu verder worden doorgerekend. Eén voorziet alleen in de aanleg van een tijdelijk veld en houdt de mogelijkheid tot ver plaatsing op de lange termijn open. Dit kan snel uitgevoerd worden, omdat Reimerswaal al vanaf 1 ja nuari over het aangrenzende, gesa neerde veilingterrein beschikt. Zevensprong VV Krabbendijke heeft ook nog een alternatief bedacht waarbij de voet balvelden op hun plek blijven én de brede school op de huidige plek van cbs De Zevensprong kan worden gebouwd. De extra ruimte die hier voor nodig is, kan gewonnen wor den door de aangrenzende tennis banen te verplaatsen naar het vei lingterrein. Wie wel eens op het Stations park in Goes komt, weet dat er al tijden wordt gewerkt aan het opkalefateren van het gebied bij de zuidelijke stationsin gang. Het toekomstige plein heeft nu ook een naam: het Terwelleplein. Een grote luifel wordt de blikvanger. Rob Paardekam Goes Deze luifel komt boven de toe gangspoortjes bij de ingang van het stationstunneltje en wordt geplaatst door de NS. De rest van de herinrichting van het plein komt voor rekening van de ge meente. De 'kiss ride-zone' krijgt een vaste plek aan de rand van het plein. Hier kunnen men sen even met de auto staan om iemand weg te brengen of op te halen. Ook wordt het plein ver bonden met één van de dekken die over de nieuwe stationstun nel lopen. Dat dek kunnen fiet- Bomen, planten en zitjes moeten het Terwelleplein bij het station in Goes compleet maken sers en voetgangers straks ge bruiken om snel van het zuide lijke stationsplein naar de Jumbo Foodmarkt te rijden en vice versa. Fietsrekken Verder komen op het plein twee- laags-fietsrekken te staan, waar- door meer fietsers er een plekje voor hun tweewieler kunnen vinden dan voorheen. De rekken komen tegen de tunnel te staan. Bomen, planten en zitjes moeten het Terwelleplein compleet ma ken. Volgens de gemeente wor den de werkzaamheden in sep tember afgerond. Drinkputten De naam van het plein verwijst naar naar openbare drinkputten die in het verleden in het gebied lagen. Die werden 'wellen' ge noemd. Eén ervan was de Trou- welle, een naam die later veran derde in Terwel of Terwelle. De Terwelhoek was vroeger boven dien een gebied in het huidige Goes-Zuid. De naam van het plein sluit straks aan op die van de spoortunnel, want die heet de Terwellegang. Schakel ook om met de Zeeuwse zon! En profiteer van de zonopbrengst uit zonnepark "Tholen. Want bij ons 3-jarige energiecontract krijg je nu twee keer Eneco StukjeZon' cadeau. Met jouw StukjeZon wek je vijf jaar lang 500 kWh aan zonne-energie op, via panelen in zonnepark Tholen. Zo dragen we samen bij aan het opwekken van schone energie en de verduurzaming van Tholen. En verlaag jij je jaarnota met 30 per jaar, vijfjaar lang! Je ontvangt dus in totaal tot 150 korting. Een zonnig vooruitzicht toch? Eneco.nl/tholen Voetbalclub krijgt nieuw kunstgras BE s»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59