Weghalen van giftige verf op vuurtoren kan beginnen Iedereen kan zegje doen over parkeren 6 Beklag over draagvlakmeting De ouders voelen zich gepasseerd in het onderzoek naar de kansen van een centrale basisschool voor Burgh-Haamstede, Renesse en Scharendijke. Los van een brain stormsessie in januari, zijn ze niet geraadpleegd over de opzet en loca tie van één grote school ter vervan ging van de vier huidige gebouwen. Het openbaar (Obase) en protes tant-christelijk (Radar) onderwijs gaan daarin samen op, zo is de be doeling. In een rapport van de gezamen lijke scholenkoepels komt het be drijventerrein Duinzoom bij Re- nesse naar boven als de meest voor de hand liggende centrale locatie. Daarvoor zou, aldus Obase en Ra dar, ook het nodige draagvlak be staan. De VOW vraagt zich af op basis waarvan de schoolbesturen die conclusie trekken, omdat de ou ders verder niet zijn betrokken in dit proces. De speciaal hiertoe opgerichte belangengroep legt in een brief aan de gemeenteraad uit hoe zij als ou ders naar de hele gang van zaken kijken. Het schrijven lag de afgelo pen drie dagen ter ondertekening bij de scholen in de drie plaatsen. Het merendeel van de ruim hon derdvijftig handtekeningen is van ouders uit Burgh-Haamstede, maar ook Scharendijke laat langs deze weg van zich horen. De respons uit Renesse was minimaal, maar dat is ook wel te begrijpen, aldus de ini tiatiefnemers. ,,Wij zijn beslist niet tegen een regioschool en de bedoeling achter het rapport, laat dat duidelijk zijn", zegt Van Lint. ,,Het laatste wat we willen is dat dit rapport in de prul lenmand belandt. Er staan echt wel goede dingen in. Maar zo'n onder zoek is naar ons idee onvolledig als je de ouders overslaat. We voelen ons niet gehoord. Ouders zijn toch de klanten van de scholen. Die mo gen dan ook wel serieus iets te zeg gen hebben over dit soort plannen." Facebookpagina Van Lint is blij met de brede steun voor de brief. ,,Het toont in ieder geval aan dat wij niet alleen staan, dat het niet slechts een klein groepje is dat er zo over denkt." De VOW stuurt ook nog een uitnodi ging naar beide schoolbesturen en medezeggenschapsraden om in ge sprek te gaan over de situatie en hoe de weg naar een regioschool nu ver der kan worden aangepakt. Onder de naam Verenigde Ou ders Westhoek is een Facebookpa- gina aangemaakt, met het doel ie dereen te informeren over de vol gende stappen die worden gezet. Via die pagina is inmiddels het vol ledige onderzoeksrapport te lezen. Ouders moesten het tot dusver doen met een samenvatting. De raadscommissie van de gemeente bespreekt het onderzoeksrapport vanavond. De rood-witte vuurtoren staat al sinds augustus 2018 in de steigers. De periodieke onderhoudsbeurt kwam stil te liggen, toen in de verf van deze en andere vuurtorens de kankerverwekkende stof chroom- 6 werd ontdekt. Rijkswaterstaat liet onderzoeken uitvoeren naar een veilige methode voor schilders en de omgeving om de ziekmaker te verwijderen. Die tests vergden veel tijd. Zit alles nu verder mee, dan kan de uitgestelde klus voor eind dit jaar worden geklaard en is de karakteristieke zuurstok in het duinlandschap bij Haamstede weer in volle pracht te zien. Krimpfolie De vuurtoren krijgt in fases een schoonmaakbeurt, legt Van Meurs uit. Dat gebeurt voortdurend in geconditioneerde omstandighe den en afzonderlijk geïsoleerde compartimenten. De steiger wordt daarvoor ingepakt met krimpfolie, waardoor er als het ware een werk tent rond de toren ontstaat. Die werkwijze garandeert dat er geen schadelijke verfschilfertjes in de omgeving terecht komen. ,,De vei ligheid van de werknemers, maar ook van de omgeving is hierbij te allen tijde gegarandeerd", aldus Van Meurs. Methode om het kankerverwekkende chroom-6 veilig te verwijderen Het omliggende gebied is afge schermd met bouwhekken en wordt elke dag schoongemaakt. Zodra een deel van de oude ver flaag is verwijderd, wordt de stuc- laag van dat vlak hersteld en ver volgens overgeschilderd in een frisse laag rood en wit. ZIERIKZEE Het is een simpele enquête, maar wie wil schieten op de nieuwe parkeermaatregelen in Zierikzee kan los. Tot 20 juli kun nen mensen reageren op onder meer het plan om bepaalde be taalde terreinen in de stad op te doeken. Dat is prettig voor onder meer Schouwen-Duivelanders die niet in Zierikzee wonen maar er wel om een boodschap willen. Ook zij kunnen hun mening geven over blauwe zones, kraskaarten en plekken voor vergunninghouders. Het maatregelenpakket dat in de maak is, gaat over vijf thema's. Wie wil kan per thema z'n zegje doen en suggesties geven. De ruimte om je auto in de stad te stallen is beperkt en de belan gen zijn soms tegenstrijdig. Om te kijken wat er mogelijk te verbete ren valt aan het parkeerbeleid in Zierikzee zijn er eind vorig jaar enquêtes gehouden onder bewo ners, werkgevers, werknemers en bezoekers. Inspraak Die plannen mét alle reacties moeten uiteindelijk leiden tot een voorlopig maatregelenpakket, dat de officiële inspraak in gaat. De voorgenomen parkeermaat- regelen en de online enquête is te vinden op: schouwen-duive- land.nl donderdag 25 juni 2020 Ouders in actie rond schoolplek De steiger rond de vuurtoren van Haamstede wordt volledig ingepakt in krimpfolie, zodat er geen schadelijke verfschilfertjes in de omgeving terecht kunnen komen. foto ernesta verburg Meer dan honderdvijftig ouders hebben de brief ondertekend waarin beklag wordt gedaan over de draagvlakmeting voor een regioschool in de Kop van Schouwen. „Hopelijk nemen ze ons nu wel serieus", zegt Dome- nique van Lint namens de Ver enigde Ouders Westhoek (VOW). Marcel Modde Burgh-Haamstede Rijkswaterstaat heeft een me thode gevonden om de verflaag met het kankerverwekkende chroom-6 op de vuurtoren van Haamstede veilig te verwijde ren. De voorbereidende werk zaamheden zijn afgerond, zodat nu daadwerkelijk kan worden begonnen met het 'schoonmaken' van de toren, aldus Casper van Meurs van Rijkswaterstaat. Marcel Modde Haamstede ZIERIKZEE De spelletjes moesten gisteren nog beginnen, toen brak het watergevecht bij Centrum 4SD in Zierikzee al los. De sport- en spelactiviteiten van SMWO Schouwen-Duive- land zijn populair, maar met een beetje water erbij wordt het nóg leuker. Sponzenestafette en waterballonnen. Rosalyn, Bushra, Chelsea, Nora, Aswhsaq en jongerenwerker Souliman Abali gingen helemaal los. SMWO organiseert wekelijks ook in de vakantie sport en spel in Bruinisse, Burgh-Haamstede en op twee loca ties in Zierikzee. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57