ifffl de buurt #nlstartop O® indebuurt.nl 11 Van het schoolkoor via metalband The Gathering naar succesvol solo op het podium: Anneke van Giersbergen leeft al zo'n 25 jaar van muziek. Nu ze niet kan touren, heeft ze tijd voor andere dingen, waaronder een nieuw album. 'De vrijheid om altijd te kunnen gaan en staan waar je wilt, waardeer ik nu nog meer' online: annekevangiersbergen.com Onderweg zijn Herwaardering Nieuws Doen Wonen Vacatures Eten drinken Winkelen Aanbiedingen GO donderdag 25 juni 2020 Muziek Even niet meer altijd op reis, maar 'gewoon' thuis Zangeres Anneke van Giersbergen heeft in deze periode meer tijd voor haar gezin. 'We eten voor het eerst iedere dag samen.' foto mark uyl Voor iemand die veel op reis is om muziek te maken, was het wennen om ineens veel thuis te zijn. ,,In het begin bracht het zelfs een vorm van rust die ik helemaal niet ken, maar inmiddels ben ik best bezorgd'', zegt de 47-jarige zangeres uit Eindhoven. „Mijn belangrijkste bron van inkom sten is optreden, en die is nu hele maal weggevallen.'' Door de coronamaatregelen is Anneke veel meer bij haar man en zoon en heeft ze ineens een heel andere routine. ,,Die is best prettig. Ik drink 's ochtends koffie in de tuin en we eten voor het eerst iedere dag samen én elke dag op ongeveer hetzelfde tijdstip. Ik voelde me in eerste instantie een beetje schuldig dat er even verderop in het Catha- rina Ziekenhuis zo ontzettend hard gewerkt werd, terwijl ik juist wat vrije tijd had.'' Ondanks dat ze niet tourt, zit Anneke zeker niet stil. Ze werkt op dit moment aan een nieuw, akoestisch soloalbum. ,,Dat komt veel eerder uit dan de bedoeling was, omdat ik ineens veel meer tijd heb om het af te maken. Begin 2021 verschijnt de nieuwe plaat en ik heb alle songs alleen geschreven. Recht uit het hart.'' Met een grote lach op haar gezicht: ,,Ik ben er nu al trots op en het is nog niet eens af.'' Anneke mist het touren en het onderweg zijn. Dat voelt nu wel heel dubbel, vertelt ze. ,,Ik besef dat het milieu wordt ontlast door de reisbeperkingen, maar ik reis eerlijk gezegd ontzettend graag. Op vakantie ga ik zelden, maar optreden in het buitenland blijft voor mij erg bijzonder. Ik ga wel nadenken hoe ik daar anders mee om kan gaan, misschien dat ik binnen Europa vaker de auto of trein kan nemen.'' Als artiest reis je natuurlijk niet zomaar; je reist je publiek tegemoet. ,,Ik houd erg van die connectie met het publiek. Ik kijk altijd de zaal in en ik geniet als ik mensen mee genomen zie worden. Dat is zo bij zonder en dat mis ik nu het meest.'' Anneke heeft al een paar stream- concerten gedaan, bijvoorbeeld eind mei tijdens een Isolation Session in de Effenaar. ,,Dat was een groot succes, dus misschien is het gebruikmaken van die online omgevingen voor zowel muzikanten als publiek een kwestie van wennen.'' De stream is inmiddels meer dan 56.000 keer bekeken op Facebook en meer dan 32.000 keer op YouTube. ,,Ik verwacht dat we in de toekomst naast liveshows, ook livestreams blijven organiseren.'' De afstand van de normale gang van zaken brengt ook ruimte voor nieuwe inzichten. Voor Anneke zijn dat bijvoorbeeld wat vaker een week vrijhouden in de agenda en meer tijd met haar gezin doorbrengen. ,,Dat zijn wel dingen die ik probeer mee te nemen uit deze periode. Ik realiseer me meer dan ooit dat we veel dingen voor lief nemen. De vrijheid om altijd te kunnen gaan en staan waar we willen, die waardeer ik nu nog meer. Ook zijn we erg afhankelijk gebleken van beroepen die tot voor kort niet het respect hebben gekregen dat ze verdienen. Ik vind muziek ontzettend belangrijk, maar ik hoop vooral dat iedereen gezond blijft, financieel het hoofd boven water kan houden en dat zorgmedewerkers een welverdiende break kunnen nemen.'' Haar nieuwe album is veel sneller af dan gepland, omdat de zangeres momenteel niet kan touren. De plaat verschijnt begin 2021. Anneke van Giersbergen schreef alle nummers zelf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55