in de buurt 10 |#nlstartop Kledingboetiek Charlotte maakt haar klanten hipper Streetfood Laat eens een truck komen 4x Brabantse bucketlist Hang de toerist uit in eigen regio Kansen 1 Breda: in het stadion van NAC 2 Eindhoven: bij de oude Campinafabriek 3x Terrassen op nieuwe plekken 3 Tilburg: terrassen op de Heuvel 1 Beklim de toren van de Sint-Jan 2 Bezoek het Markiezenhof 3 Proef een biertje in Eindhoven .1 m 4 Dwaal door Kasteel Helmond GO donderdag 25 juni 2020 Toen Charlotte Guequièrre (23) een leuk pandje zag in Bergen op Zoom, twijfelde ze geen moment. Binnen enkele weken opende ze de kleding- en accessoirezaak Mc Fashion Brands, samen met haar vriend Mitchel Oostrum (25). ,,Het is spannend om nu een zaak te openen, maar mensen hebben toch kleren nodig.'' Het avontuur van de twintigers begon in Sint-Maartensdijk op Tholen. „Daar ben ik begonnen als wimper-, nagel- en wenkbrauw stylist'', vertelt Charlotte. ,,Op een gegeven moment ben ik er ook kleding bij gaan verkopen. Daar kreeg ik veel leuke reacties op.'' In die begintijd kwam het woord corona nog niet voor in Charlottes vocabulaire. Maar waar voor sommige zaken het virus het einde betekende, zag Charlotte het als een kans. „Vanwege corona lag de schoonheidssalonwereld stil, maar de verkoop van kleding bleef doorlopen'', zegt de ondernemer. ,,Dus toen ik een paar weken geleden dit pandje zag in de binnenstad van Bergen op Zoom, was het idee binnen een week rond. Eind mei kregen we de sleutel en 12 juni zijn we opengegaan." Van de salon in Sint-Maartensdijk heeft Charlotte afstand genomen, waardoor ze zich sinds kort volledig kan focussen op de kledingwinkel. Hoewel de economie weleens sta bieler is geweest, ziet de optimisti sche ondernemer volop kansen. ,,Het kan lastig zijn om een winkel te openen in coronatijd, maar ik geloof in mijn winkel en producten'', vertelt ze. „Mensen hebben toch kleren nodig. En misschien denken ze nu: we mogen weer! Je ziet het drukker worden in de stad, dus misschien is dit juist de goede tijd.'' Charlottes missie is om haar klan ten hipper te maken. ,,Bergen op Zoom en Zeeland lopen iets ach ter op de mode'', vertelt ze. ,,Ik ben veel actief op social media en wat ik in Amsterdam en Rotterdam zie, haal ik hierheen. Wij verkopen boetiekkleding die grote winkel ketens niet hebben. Bekende mer ken zul je hier ook niet vinden.'' mcfashionbrands.nl Charlotte en Mitchel zien het steeds drukker worden in de stad. Ze zijn dan ook optimistisch. foto mc fashion brands Voorheen had ze een schoonheidssalon, nu stort Charlotte zich op haar kledingwinkel Mc Fashion Brands. De ondernemer laat zich onder meer inspireren door wat ze ziet op social media. Speciaal voor de supporters die de afgelopen maanden even niet hun favoriete stadion konden bezoeken: NAC in Breda heeft een uniek terras geopend aan de rand van het veld. Via de spelerstunnel kom je binnen en kun je het stadion eens op een andere manier bewonderen. Reserveren kan via info@nhgbreda.nl. Er zijn 25 tafels beschikbaar en het terras is voorlopig alleen in het weekend geopend. Op een bijzondere locatie in Eindhoven zit een nieuw restau- Om gasten de ruimte te geven, zijn op veel verrassende plekken nieuwe terrassen geopend. Kende je deze drie bijvoorbeeld al? rant: Phood Kitchen is onlangs opengegaan op het terrein van de oude Campinafabriek. Op je bord vind je groenten, kruiden en paddestoelen die zijn ge kweekt in de eigen 'urban farm'. Het terras is zo groot dat 1,5 meter afstand houden geen probleem is. phoodkitchen.com Sinds 1 juni is de hele Heuvel van voor tot achter één groot terras. De horecazaken aan het centrale plein in Tilburg hebben extra ruimte gekregen zodat gasten afstand kunnen houden. Fietsen mogen na 11.00 uur dan ook niet meer op het plein worden geparkeerd. Een foodtruckfestival bezoeken zit er voorlopig even niet in. Via Buurtkeukens kun je de mobiele afhaalrestaurants naar je eigen straat halen, in heel Nederland. Dat foodtruckfestivals dit jaar niet doorgaan, heeft gevolgen voor de ondernemers die daar normaal staan. Ondernemer Jeroen Janssen begon daarom Buurtkeukens, waarmee hij vraag en aanbod verbindt. Via de website van Buurt- keukens kan iedereen een foodtruck naar zijn buurt halen. Je kunt selecteren op provincie en op keuken. Vervolgens selecteer je een datum en tijd waarop je wilt dat de food- truck bij jou in de straat komt. Zodra je een bevestiging hebt gekregen, kun je de link door sturen naar je buurtgenoten en vrienden. Het bestellen van een buurt- keuken is gratis. Je betaalt alleen voor de hapjes en drank jes die je bestelt. Bestellingen worden vooraf opgenomen en voor het ophalen kies je een tijdvak, zodat het niet te druk wordt en iedereen veilig 1,5 meter afstand kan houden. buurtkeukens.nl Van welke keuken je ook houdt, er is vast een foodtruck die het maakt. foto indebuurt Toeristisch of niet: sommige dingen moet je gewoon gedaan hebben als Brabander. Niet alleen vanwege het typisch Brabantse karakter ervan, maar ook omdat ze gewoon leuk zijn. Hoeveel activiteiten kun jij al afvinken van je bucketlist? Hét aangezicht van Den Bosch is de Sint-Jan. Vergeet tijdens je bezoek niet de toren te beklimmen. Je kunt tot 43 meter hoogte komen. De toren zelf is een stuk hoger, maar de spits (van ongeveer 30 meter) is niet toegankelijk. Voor de klim moet je overigens wel een goede conditie hebben: je gaat namelijk maar liefst 218 treden op. sint-jan.nl FOTO INDEBUURT In Bergen op Zoom kan een bezoek aan het stads- paleis het Markiezenhof niet ontbreken. In het oudste stadspaleis van Nederland bezoek je indrukwekkende tentoonstellingen en prach tige kamers. Reserveren is verplicht. markiezenhof.nl Een bezoek aan Eindhoven is niet compleet zonder een Eindhovens biertje geproefd te hebben, bij voorbeeld bij Van Moll, Het Veem of Oldskool Brewery. Of ga naar Stadsbrouwerij Eindhoven, die dit jaar de titel 'Beste bier van Neder land' won met het biertje 150 Watt, een quadrupel van 10 procent. cafe100watt.nl FOTO JURGEN KWISTHOUT Het kasteel in Helmond, de grootste waterburcht van Nederland, bestaat al zo'n zevenhonderd jaar. Dwaal door het kasteel en ontdek de bijzondere geschiedenis ervan. Op zolder luister je naar een spannend verhaal over een grote brand in 1549. Tickets koop je online. De zoldertour is er op zaterdag en zondag. museumhelmond.nl/ kasteel-helmond patroon FOTO ANP FOTO INDEBUUURT FOTO INDEBUUURT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54