3x elektrisch shoppen Steuntje in de rug #nlstarto AutoTrack Automotive Mediaventions 'Velen vinden het best eng, mensen worden onzeker van al die zoekcriteria' 'Ik betaalde 13.950euro, maar toen won ik 1000 euro terug online: autotrack.nl TOT €45.000 Hyundai Kona Electric (2019) op Proefrit aan huis, videobellen met de verkoper en home delivery met omruilgarantie: in no time wordt het voor autokopers de gewoonste zaak van de wereld. oe zorg je ervoor dat consumen ten toch een auto kunnen ko pen, terwijl ze hun huis niet uit mogen? Dat was de vraag die veel Nederlandse autobedrijven de laatste maanden bezighield. Talloze showrooms en werkplaatsen waren welis waar gewoon open, maar klanten lieten zich er tijdens de coronalockdown niet zien. Bij Automotive Mediaventions - AMV, het bedrijf dat onder meer de populaire autozoeksites Gaspedaal.nl en AutoTrack.nl beheert - zorgden de beper kende maatregelen van de overheid voor extra creativiteit. „Autokopers gingen niet meer naar de showroom voor een proefrit, dus brachten we de proefrit naar hen toe.'' Rico van der Vies, commercieel directeur van AMV, legt uit hoe het werkt: ,,Auto- bedrijven kunnen hun advertenties voor zien van een button waarmee geïnteres seerde klanten zo'n testrit kunnen aan vragen. Met indrukwekkend resultaat: 'Proefrit aan huis' blijkt erg succesvol en dat geeft veel vertrouwen in onze aanpak.'' Van oudsher zijn autowebsites gericht op consumenten die precies weten wat ze willen. Maar voor veel mensen is het ko pen van een auto juist een ingewikkeld proces. Velen vinden het best eng, men sen worden onzeker van al die zoekcrite- ria. AutoTrack.nl wil in de toekomst meer een gidsfunctie op zich nemen. Revolutionair Daarom zoekt Autotrack naar andere ma nieren om kopers aan de juiste auto te koppelen. Zo hebben veel consumenten geen idee wat voor model ze willen heb ben, maar ze weten wel wat ze met die auto willen doen. Ga je vaak op vakantie? Heb je kinderen? Woon je in een stad? Welke levensstijl heb je? Op basis van der gelijke vragen, die voor veel mensen rele vanter zijn dan de motorinhoud van een auto, is Autotrack in de toekomst nog be ter in staat om kopers de juiste auto te presenteren. Op dit moment doen consumenten er vaak vijf a zes maanden over om een auto te kopen. Het keuzepro ces wordt revolutionair gemakkelijker gemaakt. De aanschaf van een auto verloopt nu al meer dan ooit digitaal. Van der Vies: ,,Niet alleen heb je op Gaspedaal.nl keuze uit alle gebruikte auto's die bij Nederlandse autobedrijven te koop staan, je kunt via AutoTrack.nl de auto die je op internet ziet nu ook bij je thuis laten afleveren.'' De behoefte aan dit soort services neemt toe, zegt hij, en dat gaat sneller dan ver wacht. ,,Bij AutoTrack beginnen we binnenkort bijvoorbeeld met home de livery, waarbij we een auto afleveren bij de klant thuis en hem of haar een omruil- garantie bieden. Het is geen vervanging van het traditionele proces maar een aan vullende service, die een behoorlijke groep kopers aanspreekt. Er blijven na tuurlijk ook altijd mensen die liever zelf willen ruiken, proeven en voelen en voor de aanschaf van hun auto graag naar de showroom gaan.'' 'Zeldzaam mooie staat gaf voor mij de doorslag' 'Beter dan mijn Daihatsu Cuore' GO donderdag 25 juni 2020 TOT €15.000 EURO Nissan Leaf 30 kWh (2017) De eerste Leaf komt niet heel ver op een volgeladen accupakket; daarom loont het om de 30 kWh te kiezen, met een net wat ruimer bereik dan de oudere 24 kWh-versies. Groot pluspunt, behalve de lage prijs, is de ruimte: de Nissan is een volwaardige gezinsauto. TOT €25.000 BMW i3 94Ah (2016) Nieuw is de BMW i3 - die al sinds 2013 op de markt is - een behoorlijk dure auto. Maar tweedehands zijn de prijzen verrassend aantrekkelijk: een exemplaar uit 2016, met zo'n 40.000 kilometer ervaring, koop je al voor 23.000 euro. Daarbij gaat er nog 2000 euro overheidssubsidie van de prijs af. Net als de technisch bijna identieke Kia e-Soul en e-Niro biedt de Kona aardig wat ruimte, prima prestaties (204 pk/150 kW) en een zeer bruik bare actieradius van zo'n 400 kilo meter. Het is daarmee één van de beter gelukte elektrische auto's van de afgelopen jaren. Zet je auto te koop en vind je nieuwe auto of occasion op: O autotrack.nl Het nieuwe autokopen TEKST ROLAND TAMELING 'Het keuzeproces wordt revolutionair makkelijker gemaakt', zegt Rico van der Vies van AMV. fotos bart hoogveld AutoTrack.nl deelt twee maanden lang elke dag een cheque van 1000 euro uit aan iemand die net een auto heeft gekocht. Eén geluksvogel wint zelfs het hele aankoopbedrag terug. WINNAAR 1 Enrico Kind uit Tilburg kocht een Audi A4 uit 2007: Hij overwoog een Volkswagen Passat CC, een Opel Insignia en een Mercedes-Benz C-klasse, maar uitein delijk viel Tilburger Enrico Kind (22) toch voor deze Audi A4 1.8 Turbo Advance uit 2007. ,,De showroom conditie waarin hij ver keert gaf de doorslag. Ik vond hem online op AutoTrack.nl voor 7500 euro en na de proefrit was het duidelijk: zo vind je ze niet snel. Hij is degelijk en luxe, aan genaam vlot met vol doende vermogen én hij is lekker praktisch. De afneembare trek haak, origineel van Audi, is top: als mijn vriendin en ik een weekendje weggaan kunnen onze sportfiet- sen er zó op. Dat lukte met mijn vorige auto, een Kia Proceed, met geen mogelijkheid." WINNAAR 2 Emmy Versteeg uit Roelofarendsveen kocht een Mercedes- Benz uit 2012: Wie jaarlijks zo'n 30.000 kilometer aflegt tussen werk en huis, wil een stevige auto. De 25-jarige Emmy Versteeg uit Roelofa- rendsveen forenst voortaan in een felrode Mercedes-Benz A- klasse (2012): ,,Heel wat beter dan mijn Daihatsu Cuore uit 2008. Dat was echt mijn studentenautootje. Nu ik in de Bijlmer werk als sociaal raadsvrouw werd het tijd voor een volwassen auto. Eigen lijk wilde ik gaan sparen en volgend jaar een nieuwe auto kopen. Maar mijn vader vond deze bij Baak Autocen ter, een vertrouwde ga rage. Verkoper Fred Heemskerk heeft mijn overgrootmoeder nog gekend en hielp ook mij nu heel goed. Ik heb 13.950 euro betaald, maar toen won ik 1000 euro terug via Auto Track. Dit worden fijne ritten!''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49