O O) CD O Competitie is afgelast, dus wordt er alleen getraind ZEELAND 11 Sinds de oprichting in 2006 hebben ze bij Beach Soccer Zeeland nooit een zomer zoals deze gehad. Door de coronacrisis is de competitie dit jaar geschrapt en wordt er alleen getraind. „Toch ziet de toekomst er rooskleurig uit.'' Elfsteden Dat zag je wel bij die omhaal.'' Half april kregen ze bij Beach Soccer Zeeland al te horen dat de competitie dit jaar door de coronacrisis niet ge speeld zou worden. „We beginnen meestal half juni en hadden nu al een paar toernooien gespeeld'', zegt coach Veli Eryürük. ,,Maar ik begrijp dat er geen risico wordt genomen en dat het seizoen daarom vroegtijdig is afgelast. De afgelopen weken trainden we op woensdag, maar sinds deze week doen we dat op dinsdag en donderdag. We hebben iedere keer rond de tien spelers, deze keer zijn het er veertien. Ik begrijp dat er geen risico wordt genomen en dat het seizoen vroegtijdig is afgelast -Veli Eryürük We houden 1,5 meter afstand, maar de jongens kunnen wel aan hun conditie en kracht werken. Ze blijven lekker bezig.'' Verenigde Staten Eryürük is één van de drijvende krachten achter Beach Soccer Zeeland, dat een grote selectie heeft en ook ge steund wordt door een flinke groep sponsors. Door het coronavirus werd een streep gezet door een trip naar de Verenigde Staten, waar de mannen- ploeg al drie keer eerder meedeed aan een groot internationaal toernooi. De reis van de vrouwen, naar Nazaré in Portugal, is ook gecanceld. Dat is ba len, zegt Veli Eryürük, maar de coro- nacrisis heeft ook een positief effect gehad op Beach Soccer Zeeland. ,,We hebben tijd in kunnen ruimen voor andere activiteiten. De afgelopen vijf zaterdagen hebben we 's ochtends trainingen verzorgd voor de jeugd, met iedere keer zo'n 24 tot dertig kin deren. Eigenlijk was afgelopen zater dag de laatste, maar we hebben beslo ten er tot aan de zomervakantie mee door te gaan. Iedereen is heel enthou siast, ook de ouders. Het is toch weer eens iets anders dan veld- of straat voetbal. De toekomst van Beach Soc cer Zeeland ziet er rooskleurig uit.'' Jeugdcompetities Eryürük zou graag ook jeugdteams willen vormen. ,,We hebben al eens met een Onder 19-team gespeeld. Dat was echt leuk'', zegt de coach. ,,De Beach Soccer Bond Nederland organi seert ook jeugdcompetities. Het zou mooi zijn om volgend jaar met een aantal jeugdteams naar de landelijke kampioenschappen te gaan.'' Wat maakt het beachsoccer volgens hem nou zo aantrekkelijk? Eryürük: ,,Het is een heel dynamische sport. Veel ballen gaan door de lucht, daar door is het technisch gezien een mooie sport. Het is vaak ook onvoor spelbaar. Wij vinden het een heel leuk spelletje, waar we al sinds 2006 heel actief mee bezig zijn.'' Dan, lachend: ,,Deze zomer spelen we dan geen competitie, maar we hoeven ons niet te vervelen.'' Zeeland, maar dat bestaat uit veel speelsters van buiten Zeeland. Daarom traint ze geregeld met de mannen mee. Vorige week stond ze nog in Sche- veningen op het strand, voor een trai ning met het nationale vrouwenteam. Het EK, volgend jaar in Moskou, is een mooi doel voor Tieleman. Het is nog ver weg, net als de eerstvolgende competitieduels voor Beach Soccer Zeeland. Dat wordt zomer 2021, maar in de tussentijd zitten ze in Terneuzen niet stil. „Sommige jongens zijn hier bijna iedere avond te vinden", weetJan-Willem Tangelder, coach van de vrouwenploeg. De broers Bart en Rick Gort behoren tot die liefhebbers. Ze voetballen op het veld samen bij Terneuzense Boys en maken nu ook al een paar jaar deel uit van de selectie van Beach Soc cer Zeeland. ,,Het is echt een leuk spelletje'', zegt Bart Gort (21). Hij wijst naar zijn broertje. ,,Beachsoccer ligt hem echt. Hij is technisch goed. Een omhaal. Wie kan dat het beste? Een stemming is niet nodig, want vrijwel iedere speler van Beach Soccer Zeeland wijst naar de jongste van het stel. Rick Gort (18) kijkt een beetje verlegen om zich heen, legt zijn voet op de bal, wipt 'm in één keer op en gooit er dan een stijlvolle omhaal uit, die tegen het net vliegt. Zijn ploeg genoten joelen, an dere kandidaten om een omhaal te sho wen, haken met een af. De thermometer geeft deze avond om 19.30 uur nog al tijd 25 graden aan. Bij sportcentrum Vlie gende Vaart in Terneuzen wordt in de buitenlucht druk gesport, door verschillende groepen. Op het beachsoccerveld, dat bijna drie jaar geleden werd geopend, trainen deze avond dertien mannen en één vrouw. Sylvana Tieleman speelt bij het vrouwenteam van Beach Soccer donderdag 25 juni 2020 2121 Terwijl er in Ne derland tropi sche temperatu ren zijn, heeft de organisatie van de Alternatieve Elfstedentocht al een plan opge steld voor de editie van 2021. Omdat niemand weet welke rol het coronavirus dan nog speelt, gaat men veilig heidshalve uit van de situatie van nu. Daarom is besloten om op de Oosten rijkse Weissen- see, de locatie van het jaarlijkse evenement, de toerschaatsers te scheiden van de wedstrijdrij ders. Normaal rij den ze in twee weken tijd om en om. Nu zijn de wedstrijden van 15 tot en met 19 januari en de toerritten van de 22ste tot en met de 29ste. Het amusementspro gramma zal be perkt zijn en voor toeschouwers is minder ruimte. Jaarlijks doen er vele tientallen Zeeuwen mee aan de toertoch ten van 200 kilo meter en zijn er bij de officiële wedstrijden en kelen actief. Het is een vreemde zomer voor Beach Soccer Zeeland Doelman Jeffrey Buren weet zich op het beachsoccerveld in Terneu- zen verslagen door een inzet van een ploeggenoot. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Barry van der Hooft Terneuzen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39