Veerse vergunning voor De Lekkerbek was onrechtmatig ROB JACOBS KOSTUUMS 89,- KOLBERTS 59,- JASSEN/JACKS 79,- JASSEN LEER 99,- BROEKEN 59,- VESTEN 59,- TRUIEN 59,- OVERHEMDEN 39,- 69,- SHORTS 79,- POLO'S 39,- Op overige 20% korting 7 Jaco Duvekot wist niet wat hij zag toen hij wilde parkeren op het terrein langs de PJ. Eloutstraat in Domburg om naar strandpaviljoen Oase te gaan. Het parkeerterrein was, zonder dat hij iets wist, afgesloten. Net als andere terreinen langs de kust in Domburg en Zoutelande. PARKEERVERBOD DOMBURG EN ZOUTELANDE MANNENMODE donderdag 25 juni 2020 Emile Calon Domburg Hij zocht daarop een an dere plek om zijn auto te parkeren. Toen de ondernemer terug kwam in de Eloutstraat zag hij dat die afsluiting voor een flinke chaos zorgde. „Mensen parkeer den links en rechts om familiele den uit de auto te helpen zodat ze met de strandspullen het duin over konden. Van alles werd uit geladen, zelfs bolderwagens." Hij had op dat moment al een aantal malen vruchteloos gepro beerd contact op te nemen met de gemeente. Het lukte volgens hem niet om door te dringen tot de juiste personen. ,,Want ik wist van niets." Zijn zakenpartner Hein Robbers lukte het ook niet. Ook hij was woedend over het zonder overleg afsluiten. Hij dreigde zelfs alle hekken per soonlijk weg te slepen als de ge meente niet snel terug zou ko men op het besluit. ,,Dat afsluiten leidt alleen maar tot meer zoek- Er is intern iets misgegaan in de communicatie dat leidde tot de afsluitingen -woordvoerder Veere verkeer." Ook wees hij erop dat strandgangers nu verderop moe ten parkeren en zich vermengen met de andere toeristen die in Domburg verblijven. ,,Met dus meer kans op besmetting." Ook voorzitter Frans Provoost van de Domburgse onderne mersorganisatie OBD hoorde gis terochtend over die afsluiting. Hij vond dat vreemd want hij praat elke maandag met de gemeente over actuele zaken. Hem was af gelopen week niets verteld over een mogelijke afsluiting. Hij Mededeling verstopt Provoost kreeg dinsdagnamiddag via de mail wel een bericht van de gemeente waarin die afslui ting werd aangekondigd. Maar die mededeling stond enigszins verstopt tussen andere medede lingen zodat hij eroverheen las. Kees Bierens, de voorzitter van de ondernemersvereniging Zomid uit Zoutelande, kreeg die mail ook dinsdag. Ook hij was onaan genaam verrast. Hij moest gister ochtend voor iets anders in het gemeentehuis zijn. ,,Toen heb ik het direct aangekaart dat dit zo zonder overleg niet kan." Volgens hem werd er direct gereageerd en de afsluiting snel ongedaan ge maakt. Dat gebeurde ook in Domburg. Volgens een woordvoerder werkt de gemeente aan een nieuw programma om te bepalen welke maatregelen getroffen moeten worden in verband met de corona-uitbraak. ,,Er is echter intern iets misgegaan met de communicatie wat ervoor zorgde dat de afsluitingen woensdag als verrassing kwamen voor de on dernemers en andere betrokke nen." Om herhaling te voorko men gaat de gemeente onderne mersverenigingen en de stads- en dorpsraden eerder betrekken bij alle besluiten. De gemeente Veere komt er haast niet meer onderuit om een flinke schadevergoeding te be talen aan frietverkoper Tonnie van den Ameele op het Oranje plein. Dit blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. Adri Klinkenberg Veere Daarin besliste de hoogste be stuursrechter dat Veere in 2017 en 2018 geen vergunningen had mo gen verlenen aan concurrent De Lekkerbek van J. Soolsma. Die stond daar jarenlang, terwijl de vergunningen niet strookten met het gemeentelijke beleid. Zo stond de kraam er de hele week en hoefde de eigenaar er niet zelf in te staan, maar liet hij dat over aan een exploitant. Ook vond de gemeente het goed dat naast vis en ijs ook fris en friet werd verkocht. Volgens Veere mocht dat, omdat Soolsma onder een uitzonderingsregel viel: hij stond al sinds 1978 op het plein. Meer omzet Frietverkoper Van den Ameele merkte de gevolgen pas echt toen De Lekkerbek in 2019 niet meer op het plein stond. Toen had hij plots 40.000 euro meer omzet. Hij wilde daarom van de gemeente een scha devergoeding, maar die weigerde dat. Afgeweken De kwestie rond de vergunning van Soolsma loopt al lang. Al in 2009 kreeg hij te horen dat er een eind zou komen aan de vergun ning voor zijn standplaats. Niette min kreeg hij telkens opnieuw een Veere had in 2017 en 2018 geen vergunning mogen verlenen aan concurrent vergunning. Dat duurde tot 2019. De Raad van State vindt dat de ge meente te ver is afgeweken van de eigen regels. De uitspraak heeft al leen betrekking op de jaren 2017 en 2018. De uitspraak houdt dus in dat de vergunning voor Soolsma on rechtmatig was. Dat maakt de weg vrij voor Van den Ameele om een schadevergoeding in te dienen. Het hek aan deze kant van het parkeerterrein was nog niet weggehaald, maar aan de andere kant wel, waardoor mensen toch weer konden parkeren nadat de gemeente het parkeerverbod schielijk had opgeheven. foto lex de meester stelde ook dat dit onverwacht sluiten een zeer gevoelige klap is voor de ondernemers. ,,Het gaat net weer een beetje goed en nu dit weer terwijl ondernemers zelf heel goed letten op die 1,5- meter." (wol katoen) lange/korte mouw 2 stuks voor WA Misverstand leidt tot woedende reacties van ondernemers Prijzen vanaf üHü

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35