s? Protest oké, maar binnen grenzen Actie om aardappelberg Dreischor te bedwingen Sekswerkers €49,95 2 ONDERNEMERS EUFORIE BLIJFT UIT - 1 m Commentaar Achteraf is het makkelijk praten. Het oordeel van Black Lives Matter Zeeland over het optreden van de ge meente Middelburg heeft daar iets van. BLMZ komt met aanmerkingen op de manier waarop de gemeente onlangs de demonstratie tegen racisme in goede banen heeft geleid. Een deel van de kritiek is begrijpelijk. Bij nader inzien had Middel burg wellicht wat meer mensen kunnen toelaten. Maar BLMZ trekt een te grote broek aan. Het recht op demonstratie is niet onbeperkt. Waar een pro test de vrijheid van een ander raakt, in dit geval door een onno dig gezondheidsrisico, moet de rem erop. Dat is precies wat Middelburg heeft gedaan. Daarbij ging het om het vermijden van het risico op coronabesmetting en om de beheersbaarheid van de demonstratie. Deze aanpak is logisch, gezien de eer dere grote problemen in Amsterdam en Rotterdam. BLMZ kan de beperkingen in Middelburg wel buiten proporties vinden, maar dat oordeel is niet aan deze organisatie. Dat is echt aan de burgemeester en eventueel aan de rechter. Het kan geen kwaad dat BLMZ en Middelburg samen bekij ken of er lessen zijn te leren. Maar als het doel is racisme een halt toe te roepen, kan BLMZ beter een toontje lager zingen. Al te grote verontwaardiging over een gemeente die alleen maar haar best heeft gedaan voor de demonstratie is niet goed voor het imago van de anti-racismebeweging en leidt af van de goede zaak. Al te grote verontwaardiging over demonstratie in Middelburg leidt af van de goede zaak gonnen om boeren te helpen van hun voorraad af te komen. Op elf plaatsen in het land, waaronder dus Dreischor, wordt zaterdag de actie gehouden. Wie aardappels tussen 08.00 en 18.00 uur wil gaan halen, kan zich aanmelden en betalen via de app van Too Good To Go. Wie Door de coronacrisis viel de horeca lange tijd weg als afnemer van (friet)aardappelen, waardoor boe ren met grote voorraden zijn blij - ven zitten. De maatschap in Drei- schor heeft nog 300.000 kilogram liggen, zegt Geert van de Velde van Hoeve de Hond. ,,Ze zijn geschikt om friet van te maken, maar ook om te koken." Jur Jacobs en Slow Food Youth Network zijn het initiatief 'Het Topje van de Aardappelberg' be- ALMANAK Ze zijn geschikt om friet van te maken, maar ook om te koken dit niet kan, mag ook naar de boer derij aan de Gaandersesweg 2 ko men, uiteraard met inachtneming van de coronamaatregelen. Mensen moeten zelf een tas meenemen, die door een medewerker wordt volge- schept. Papa en mama luisterden naar wat Mark Rutte te vertellen had tijdens de laatste persconferen tie, hun dochter van 7 had er minder aandacht voor. Toen de premier de mededeling deed dat per 1 juli ook de sekswerkers weer aan de slag mogen, dacht papa grappig te zijn. Hij begroette de woorden van Rutte met een uitbundig juich- gebaar, waardoor zijn dochter wilde weten wat er aan de hand was. 'Wat is er pap? Mag je weer naar je werk?' Haar vader, die normaal gezien best ad rem is, wist even niet wat hij moest antwoorden 108 coronaboetes van gemeenten ff Treinen in een privécoupe HULST Waarschuwing voor blauwalg Het voordeel van PZC Leuk voor de virtuele vrijdagmiddagborrel donderdag 25 juni 2020 Wie helpt zaterdag mee om een berg aardappelen in Dreischor te verkleinen? In het kader van een landelijke actie tegen voed- selverspilling mag iedereen tegen een kleine vergoeding een boodschappentas vol laden bij Hoeve de Hond in Dreischor. Theo Giele Dreischor - Geert van de Velde, boer Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De Zeeuwse gemeenten hebben tussen 15 maart en 15 juni in totaal 108 boetes uitgedeeld aan mensen die zich niet hiel den aan de coronaregels. Hierbij zijn de boetes die de politie heeft uitge deeld voor het niet nale ven van de coronamaat regelen niet inbegrepen. Het totaalbedrag van deze 108 boetes was 34.925 euro. De prenten waren voor het overtreden van de re gels in de noodverorde ning. Veel voorkomende overtredingen waren: geen afstand houden, het betreden van afge sloten locaties en terrei nen en samenscholing. GOES Geen losse treinkaartjes meer. Nee, voortaan huur je een privécoupe op de stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Op die manier kunnen de antieke treinen dit sei zoen toch gaan rijden, zonder dat de 1,5 meter samenleving een bottle neck vormt. Het eerste ritje is zaterdag 5 juli, kaarten reserveren is verplicht en nu al moge lijk. Dat kan via destoom- trein.nl. De SGB maakt dit week end testritten. Niet om de trein te testen, maar om te kijken hoe de coro namaatregelen in de praktijk uitpakken. Deze ritten zijn niet toeganke lijk. Op diverse plaatsen in de gemeente Hulst is de kwaliteit van het water in vijvers, waterlopen en kreken slecht. Er zit onder meer blauw alg in de binnenvest nabij de Dubbele Poort. Op de locaties waar de waterkwaliteit slecht is, zijn waarschuwingsbor den geplaatst. Mens en (huis)dier moeten con tact met het water voor komen. Vissen wordt af geraden. .Kj dotjehetvMjtj Ier wolk. Echt genieten met de wijnpakketten van NeLeman. Proost fijn weekend! Bestel nu op pzc.nl/wijnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30