Vinyljunk 'Vleermuistoren kan dieren met corona aantrekken' Milieudefensie spant rode draad op markt voor het klimaat 2 WILLEM VAN DAM VERS0EPEUN6 Column Doors, Dylan - noem het en ik had het. Zo'n vierduizend el pees, misschien nog wel meer; de meeste gekocht op rommelmark ten, beurzen, veilingen. Geen weekeinde ging voorbij of ik stond op de een of andere vlooienmarkt in een bak met afgedankt vinyl te graaien. Een vinyljunk, inderdaad. bezielde, maar in een vlaag van verstandsverbijstering besloot ik zo'n tien jaar geleden om mijn zo zorgvuldig opgebouwde platen collectie te verkopen. Nóg droom ik weleens eng van de dag waarop de koper met een bestelbusje voor ons huis stopte, al mijn langspeel platen inlaadde en met een uitlaat die over het plaveisel sleepte onze straat weer uitreed. den: de debuutelpee van The Kinks. Die had ik als 16-jarig joch van mijn krantenwijkcenten ge kocht bij de firma Hogenbijl. Grijs heb ik hem destijds gedraaid. Uren achtereen zat ik op mijn jongens kamertje te luisteren naar num mers als You Really Got Me, Cadil lac, Revenge (met dat scheurende mondharmonicaatj e) Jarenlang lag die elpee onder in de kast te verstoffen, boven op mijn al even verstofte oude platen speler. Ach, waarom ook niet, dacht ik vorige week. Ik haalde de bejaarde pick-up uit de kast, sloot de boel aan op mijn versterker, legde de oude Kinks op de draaita fel en zette de volumeknop wa genwijd open - het scheurende mondharmonicaatje van Revenge klonk op stormkracht door de huiskamer. stroop ik de hele dag het internet weer af om elpees te scoren, kleine kraak geen bezwaar. De moraal van dit verhaal? Mocht u nog lp's uit de jaren 60 of 70 op zolder heb ben liggen, niet wegdoen, u krijgt daar gegarandeerd vroeg of laat spijt van. Eén uitzondering op die Gouden Regel mag u maken: als ik bij u aanbel. Ik weet nog altijd niet wat me bezielde DE STELLING Vandaag: De versoepelingen gaan mij te ver Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Vlonders tenten moeten écht weg Drie tips over duo op rooftocht Zoekactie naar vermiste visser ,,In deze coronacrisistijd is het zeer de vraag of zo'n vleermuistoren wel past in het kader van de volks gezondheid", meent een bezorgde George Verhagen in een brief naar de gemeente Hulst. Aangezien wordt aangenomen dat het coro navirus zijn oorsprong vindt in vleermuizen, wijst Verhagen erop dat er mogelijk nu ook vleermui zen die drager zijn van het virus rondvliegen in onze regio en die vinden dan mooi onderdak in de vleermuistoren in de Hedwige, dichtbij de Antwerpse haven. Verhagen wil weten of de vleer muizen in onze regio zijn onder zocht of ze ook drager van het vi- rus zijn. Volgens de Hulster wet houder Jean-Paul Hageman is er geen reden aan te nemen dat de vleermuizen hier besmet zijn. HulstPlus ziet de vleermuistoren in deze tijd gewoon niet zitten en vraagt of het dertien meter hoge verblijf geschrapt kan worden uit het Activiteitenplan Project Her inrichting Perkpolder. Dat kan De vleermuizen hier zijn echt niet dezelfde soorten als die ze in China frituren! volgens Hageman niet omdat enerzijds de omgevingsvergun ning al onherroepelijk is geworden en anderzijds dit een zaak is van de provincie. Merten Broekaart van Algemeen Belang Groot Hulst vond het plei dooi van Verhagen en HulstPlus maar raar. ,,De vleermuizen die hier in de Hedwige rondfladderen, zijn echt niet dezelfde soorten als die ze in China frituren!" De Zeeuwse tak van Milieudefensie ging net voor coronatijd huis-aan- huis bij mensen langs om te praten over het klimaat. ,,Dat leverde boei ende gesprekken op", vertelt Ismail Laghmiri. ,,Mensen vonden het leuk dat er echt naar hen geluisterd werd." Veel mensen willen lokaler kopen, bleek uit de gesprekken: dat is duurzamer, en het helpt tegelij kertijd boeren en ondernemers uit de omgeving. Het onderwerp 'klimaat' leeft ge noeg om er bij alle toekomstige be slissingen rekening mee te houden, vindt Milieudefensie: het moet dus als een rode draad door alle beslui ten heen lopen. Die draad wordt morgen om 13.00 uur in het echt opgehangen op de Markt. Er komen quotes aan uit de deurgesprekken. Milieudefensie heeft leden van de Middelburgse gemeenteraad op geroepen om aanwezig te zijn. ,,Wij hopen natuurlijk dat zij zelf in hun beslissingen meer rekening houden met het klimaat, maar ook dat ze de boodschap doorgeven aan hun par tijgenoten in Den Haag", zegt Laghmiri. Overal in het land De actie in Middelburg staat niet op zichzelf. In meerdere plaatsen in het land wordt hetzelfde gedaan. De grootste actie vindt plaats in Den Haag, waar een rode draad bij de Hofvijver wordt gespannen. Ka merleden zijn uitgenodigd daarbij te zijn. De acties ondersteunen pe tities van onder meer Milieudefen sie, GreenPeace en DeGoedeZaak. 4 dagen 4*-Van der Valk Hotel in de Betuwe incl. ontbijt Q traveldeal I donderdag 25 juni 2020 Een fraaie collectie bezat ik. Stones, Beatles, Kinks, Who, Ik weet nog altijd niet wat me Eén elpee had ik achtergehou U voelt 'm al aankomen: nu Reageer op pzc.nl Gisteren: Handgel geeft me een veilig gevoel 521 stemmen MELISKERKE Na een jarenlange strijd tussen camping Kaas boerderij Mariekerke en de gemeente Veere heeft de Raad van State defini tief de knoop doorgehakt over de vlonders en palen op het campingterrein in Meliskerke: ze moeten weg. De vlonders moeten aan het eind van het sei zoen verdwijnen, be paalde de Raad van State gisteren in het hoger be roep van Kaasboerderij Mariekerke en camping houder J. de Korte. Ge beurt dat niet, dan mag de gemeente een dwang som opleggen. De Korte krijgt ook geen vergun ning om de vlonders het hele jaar te laten liggen, besliste de Raad van State in een tweede uit spraak. PHILIPPINE De politie heeft drie tips gekregen over het duo dat in het najaar van vorig jaar zeven inbraken pleegde in Zeeuws- Vlaanderen. Dat ge beurde nadat het tv-pro- gramma Opsporing Ver zocht er dinsdagavond aandacht aan schonk. De mannen pleegden de inbraken in bedrijven in Axel, Eede, Terneuzen en Hulst, en in een restau rant in Philippine. Alleen in Terneuzen was de buit groot. Er zijn meerdere keren camerabeelden van de mannen gemaakt. Die zijn te vinden op de site van Opsporing Verzocht WESTKAPELLE Een grote zoekactie naar een vermiste visser bij Westkapelle is giste ren gestaakt. De hulp diensten vermoeden dat hij zelf aan wal gekomen moet zijn. Het rubber bootje van de man, die was gaan vissen, werd gistermiddag terugge vonden maar van de vis ser ontbrak ieder spoor. Hij werd voor het laatst gezien voor de kust bij paviljoen De Westkaap. De melding van de ver missing kwam om 15.00 uur binnen. Vanuit de lucht en vanaf het water is naar de man gezocht. Vermoed wordt dat de man zelf aan land is ge raakt. Op de wal ging de zoektocht verder. 'Coronavleermuizen' die via schepen met Chinese goederen in de haven van Antwerpen be landen, vinden straks een mooie verblijfplaats in de vleermuisto ren in de Hedwigepolder. Al thans, daar zijn HulstPlus en een bezorgde burger bang voor. Ze willen dat de toren uit de herin richting van de Hedwigepolder wordt geschrapt. Sheila van Doorsselaer Emmadorp - Merten Broekaart, ABGH Leden van Milieudefensie Zee land spannen morgenmiddag een rode draad op de Markt in Middelburg. Daaraan komen quotes van 'gewone Nederlan ders' te hangen over duurzaam heid en het klimaat. Daarmee krijgt de actie 'Maak van klimaat de rode draad' een zichtbaar duwtje in de rug. Martijn de Koning Middelburg Van der Valk Hotel Tiel V 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer 3 x uitgebreid ontbijt t.w.v. €46,50 p.p. Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel V Tip! Bezoek Oranjestad Buren Exd. toeristenbelasting ca. 2,50 p.p.p.n. en reserveringskosten €19,95 per boeking. tussen*10.OO-616J5tfuur I t 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2