MEDIA CULTUUR 23 Herbeleef Holland Pop Festival, Kralingen 1970! Als ik denk: het wordt zo. Dan sta ik er voor steekt-ie een veer in je reet. Hij heeft twee gezichten. „Uitschelden is misschien een groot woord, maar ik kan wel fel zijn. Ik ben een pittige meid, ik laat me niet de kaas van het brood eten. Ik heb al les zelf bereikt. Als ik denk: het wordt beter zo, dan ^s het ook zo. Dan sta ik er voor. Als je het tegendeel bewijst, dan geef ik ook toe. Maar ik vind het lastig om de touwtjes uit handen te geven. Ik bepaal.'' De nacht is mijn vijand. ,,Ik heb tinnitus, een onwijze piep in mijn oor, en als mijn hoofd dat kus sen raakt dan wordt die piep harder. Daarnaast staat mijn hoofd nooit stil. Ik slik al jaren slaappillen, onder dok tersbegeleiding. Ik heb het een tijd lang zonder geprobeerd, maar dan word ik gek. Ik kreeg vroeger overdag al zweet op mijn rug van het idee dat ik 's avonds weer moest proberen te gaan slapen. Die pillen geven rust.'' Misschien is dit een kantelpunt voor jou, dat je hier een les uit leert. (Daniëlle Oerlemans, goede vrien din) ,,Ik kwam uit de narcose na de derde operatie aan mijn schouder (Fred had een ernstige bacteriële infectie, red.) en heb toen zo'n ongelooflijk mooi gesprek met haar gehad. Ik had het moeilijk in het ziekenhuis, met het feit dat ik shows moest cancelen. Daniëlle had gelijk, het was een kan- telpunt. Ik geniet nu veel meer met volle teugen. Ik durf het moment te pakken. Mijn moeder zegt altijd: 'doe maar normaal, dan doe je al gek ge noeg'. Nee. Ik maak het zelf leuker, ik maak het gezelliger. Als ik morgen doodga, dan heb ik echt een topleven gehad. Maar dan moet mijn uitvaart wel booming zijn, een fantastisch feest.'' Met de legendarische muziekfilm Stamping Ground Op 26 juni 2020 is het precies 50 jaar geleden dat het legendarische Holland Pop Festival 'Stamping Ground' plaatsvond in Kralingen. Ter ere van dit 50-jarig jubileum komt in het weekend van 26 juni de Directors Cut van de Nederlandse concertregistratie 'Stamping Ground' uit. Je kunt deze mooie film vanaf 26 juni bekijken in de Pathé bioscopen. Wil je liever thuis kijken? Dat kan met Pathé Thuis! Herbeleef Kralingen 1970 vanaf de bank of in de bioscoop! Ga naar pzc.nl/stampingground Ik heb alles zelf bereikt. beter zo, dan ïs het ook Hij wil de rest van zijn leven alleen blijven, zegt-ie. ,,Ik had er niet aan moeten denken om in de coronatijd met iemand op de bank te zitten. Ik ben het best solo. Ik heb geen onenightstands, maar wel een aantal vaste adresjes, heel trouwe mensen. En ik heb mijn vrienden, bij hen kan ik altijd te recht. Dat is zo'n rijkdom, dat zal ik nooit anders willen.'' Wat een vieze, vieze, gore slangenkuil is dit leventje. ,,Dat zeg ik over een situatie in de talkshow van Beau. Ik was exclusief uitgenodigd om te praten over mijn shows in Ahoy, maar het ging vooral over een donkere periode in mijn le ven. Ze hadden achter mijn rug om mijn moeder en zus uitgenodigd, die ik bewust afscherm van de publici teit. Ik wil hen beschermen tegen die heel zure buitenwereld. Uit het videomateriaal van de docu, dat was gedraaid na afloop van die uitzen ding, is twintig minuten geknipt om het netjes te krijgen (lacht). Woest was ik. In Hilversum vinden ze het allemaal fantastisch als het goed met je gaat, maar ze vinden het nog veel leuker als het slecht met je gaat. Echt." Iedereen met wie hij werkt heeft hij wel eens helemaal de huid vol ge scholden, maar met hetzelfde gemak dag in de lampen hang, maar dat is niet zo. Ik weet precies tot waar ik kan gaan en wanneer ik gewoon een avond op de bank moet zitten.'' Fred moet en zal er staan. Liever dood dan tweede. ,,Als mensen een kaartje voor hebben gekocht, dan moet ik een goede show geven. Ook al is het mijn vierde in de week, ik moet 100 pro cent scoren. 180 procent. Op halve kracht werken? Nooit. Ook niet als ik liefdesverdriet heb, rouw om een sterfgeval of ongelooflijk veel pijn heb. Daar heeft niemand iets mee te maken. Als ik de bühne op loop, voel ik dat ook door de adrenaline niet. Na de show is het wel vervelend. Dan krijg je die klap twee keer zo hard.'' Ik heb een tatoeage van een circus olifant op mijn arm. Dat is wel wat ik ben, ik doe de hele dag kunstjes en 's avonds ga ik helemaal alleen weer mijn wagentje in. ,,Dat klinkt een beetje dramatisch, haha. Ik was bij de tatoeëerder en ik wilde een flamingo, maar hij zei: ik zie dit bij jou, een circusolifant. Een schot in de roos. Laatst zei een vrien din, die psycholoog is: jij bent een introvert, maar je lijkt een extravert. Dat was zo'n eyeopener. Ik kan zo 'aan' als ik voor vijfduizend man een presentatie moet geven, maar lekker thuis in mijn eentje - heerlijk.'' donderdag 25 juni 2020 PC (Sander Buis) HOLLAND POP FESTIVAL KRAUNGEN 44 —Fred van Leer (Sander Buis, vaste chauffeur) (Conny Schalke)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23