Van Veenendaal: CL hobbel bij PSV-deal Streep door topmarathons is geen geld meer bij Telstar II voor gezang en spreekkoren in voetbalstadions Eredivisie start 12 september Martial grote man bij United 21 air 3ééë1 NIEUW SEIZOEN hoe we het beste met deze situatie om kunnen gaan." Jacco van Leeuwen, voorzitter van Haagsche Bluf, de supporters vereniging van ADO Den Haag, moet het plan even laten bezinken. Vooral dit onderdeel: wél in het sta dion zitten, maar dan met mogen zingen. Om verspreiding van het coronavirus te voorkomen. ,,Daar kun je je eigenlijk geen voorstelling bij maken, hè'', zegt hij. ,,Juist de emotie maakt het voetbal in het stadion zo mooi. Juichen, zingen, dansen, soms vloeken. Het gebeurt automatisch en dat ga je volgens mij ook helemaal niet tegenhouden.'' Toch was Rutte gisteren duide lijk. Als er wél gezang en spreek koren te horen zijn, volgen sancties. Rutte: ,,Dan gaat het stadion weer dicht. Dus jongens, houd je echt aan deze regels. Neem toeters mee voor als er gescoord wordt. Fluister zachtjes hoera. Ja, het klinkt vrese lijk, maar het is nu de realiteit. We hebben bij Atalanta Bergamo (hun wedstrijd tegen Valencia geldt als een biologische tijdbom, red.) ge zien dat het risico op verspreiding van het virus groot is.'' Van Leeuwen, ook bestuurslid van het Supporterscollectief in Nederland waarbij veel clubs zijn aangesloten, komt met een voorstel: start de proefperiode met fans zo snel mogelijk. ,,We zijn op veel plekken in Nederland met heel veel mensen bij elkaar. Bij demon straties, op de stranden. Gelukkig heeft dat nog geen negatief effect gehad op de verspreiding van het virus. Dan moeten we ook aan volle voetbalstadions gaan denken.'' Champions League nog uitge speeld moet worden, is wel een nog te nemen hobbel. De geruchtenmolen rond de keepster van het Nederlands elftal ging draaien omdat op diverse plekken, waaronder de website van PSV, uitingen over de transfer en foto's van Van Veenendaal met PSV-tenue zijn weggehaald. Het contract van Van Veenen- daal met Atlético Madrid loopt volgende week af en per i juli staat ze in principe onder contract bij PSV. Daar volgt in coronatijden wel een grote maar op, namelijk dat de UEFA vorige week bekend maakte dat de Champions League van het seizoen 2019-2020 in toer- nooivorm wordt uitgespeeld tus- sen 21 en 30 augustus. Atlético staat in de kwartfinales. De bond heeft echter nog geen richtlijnen gegeven voor speelsters die deze zomer van club wisselen. Een reële optie is dat aflopende contracten van rechtswege met twee maanden worden verlengd. In dat geval komt Van Veenendaal (30) niet op 1 juli maar op 1 sep tember naar Eindhoven. NEW YORK De marathons van Berlijn en New York gaan dit jaar vanwege de coronadreiging niet door. Dat meldden de organisa ties van beide loopevenementen. Van de marathon in Berlijn was al duidelijk dat hij zeer waar schijnlijk niet op de traditionele laatste zondag in september zou plaatsvinden. De organisatoren hebben nu echter besloten 2020 helemaal over te slaan. New York is zwaar getroffen door het virus, al gaat het volgens de autoriteiten mede door de vele maatregelen inmiddels de goede kant op. De marathonorganisatie vindt de risico's van een massa evenement echter nog te groot. De marathon in New York trekt doorgaans honderdduizenden bezoekers en zo'n 50.000 deelne mers. De wedstrijd stond ge pland voor 1 november. van Telstar zit 'm vooral in het be kerduel met Ajax, dat in december meer dan een ton opleverde. ,,Dat en de NOW-regeling (Noodmaat regel Overbrugging voor Werkge vers in de coronacrisis, red.) leidt ertoe dat we een kleine plus reali seren. Maar dat is nog geen liqui diteit", zegt De Waard. ,,We heb ben uitstel van betaling gekregen van de fiscus en de gemeente." Een doodzonde. Tijdens de lunch lach je en huil je met elkaar Bij Telstar weten ze wat bezuini gen is. ,,Dat is hier een jaarlijkse exercitie", zegt de voorzitter. ,,Elk seizoen kijken we: waar zou het nog kunnen? Nu zijn we gestopt met een dure ziektekostenverze kering. De poolauto is ook de deur uit. We hebben drie ton gesaneerd. Tja, eigenlijk kan dat helemaal niet. De oplossing is dat we meer vrijwilligers inzetten. En dat we allemaal een stapje harder doen." Tegelijk zegt De Waard dat 'dit dossier niet exclusief voor Telstar is'. ,,Heb geen medelijden met ons. Er zijn 34 bvo's en dertig hebben hiermee te maken." De Waard vrees vooral de na-ijleffecten van de crisis. ,,Als er geen grotere on dersteuning komt, zullen we ons volvreten aan leningen, waardoor onze balanspositie verslechtert en we niet meer aan de licentievoor- waarden kunnen voldoen." Dan liever creatieve oplossingen om aandacht te genereren. Zo is er nu een heuse geurlijn voor aan voerder en clubicoon Frank Kor- pershoek (binnen vijf dagen 250 verkocht). Er was ook al een drive- inbioscoop ingericht bij het sta dion om Telstar-Ajax terug te kij ken. Of toch maar wachten op dat ene telefoontje van een rijke sjeik? Preses De Waard: ,,Elk jaar belt er wel een gekkie. Uit Spanje, Saoedi- Arabië, Japan of Engeland. Stich ting Telstar zoekt dan uit of het een beetje serieus is. Daar ben ik al een tijdje geleden mee gestopt." MhïfïKi f~" pfwiro donderdag 25 juni 2020 GO ZEIST De KNVB wil het nieuwe seizoen in de eredivisie op 12 september laten beginnen. Het Nederlands elftal speelt op 4 en 7 september eerst nog twee thuiswedstrijden in de Nations League, tegen Polen en Italië. Dat liet de voetbalbond gisteren weten, nadat premier Rutte had verteld dat er per 1 juli weer vol uit getraind mag worden en dat ook wedstrijden mogelijk zijn. Publiek is eveneens welkom in de stadions, mits de bezoekers daarbij onder meer anderhalve meter in acht nemen. De KNVB gaat op 8 juli protocollen voor de invulling van die maatregelen verstrekken aan de clubs. ,,Wij zijn erg blij met de versoe pelingen", reageerde KNVB- directeur Eric Gudde. „Mooi dat we al de eerste stappen kunnen zetten om weer voor publiek te spelen.'' De KNVB onderzoekt nog wanneer de Keuken Kam pioen Divisie en het bekertoer nooi kunnen beginnen. EINDHOVEN PSV doet specu laties dat Sari van Veenendaal langer bij Atlético Madrid blijft desgevraagd af als onzin. Dat de Sari van Veenendaal speelt komend seizoen bij PSV. foto bsr MANCHESTER In de Premier League heeft Manchester United met ruime cijfers gewonnen van Sheffield Uni ted: 3-0. Grote man was Anthony Mar tial, de Franse spits scoorde drie keer. Richairo Zivkovic deed als invaller een klein half uur mee bij Sheffield. Door de eerste overwinning sinds de coronastop blijft United in de race voor plek 4, goed voor een Champi ons League-ticket. Nummer 4 Chelsea treft vandaag Man chester City. Wolverhampton Wanderers bleef in Uniteds spoor. De nummer 6 won thuis met 1-0 van Bournemouth, waar Nathan Aké de 90 minuten volmaakte en Arnaut Danjuma Groeneveld inviel. In de Italiaanse Serie A verspeelde Inter een 2-0 voor sprong tegen Sas- suolo: 3-3. De training van Telstar, met de focus op clubicoon Frank Korpers- hoek, aan wie inmiddels een heuse geurlijn is gewijd. foto eva plevier -Andries Jonker (57) jjf- »Wi.X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21