Zelfs voor bammetje met kaas 20 JL In anderhalvemetersamenleving is geen plek Kort Dankbrief paus aan Zanardi Paus Franciscus heeft Alex Zanardi een brief geschreven en hem daarin bedankt voor zijn 'levensles voor de mensheid'. La Gazzetta dello Sport publiceerde de handgeschreven brief aan de 53-jarige voormalige Formule 1- coureur, die in kritieke toestand in het zie kenhuis belandde nadat hij vrijdag met zijn handbike op een vrachtwagen botste. ,,Beste Alessandro, jouw verhaal is een voorbeeld van hoe je opnieuw kunt starten na een on verwachte tegenslag'', aldus de paus. ,,Door sport heb je ons geleerd hoe we het leven ten volle kunnen leven, je geeft met je han dicap een levensles voor de mensheid.'' Invallen bij Genk en Charleroi Het federale parket in België heeft gisteren huiszoekingen uitgevoerd bij Racing Genk en Sporting Charleroi, de club van bonds voorzitter Mehdi Bayat. Beide acties hebben betrekking op het dossier 'Propere Handen' en draaien om verdachte financiële trans acties bij de transfers van spelers. Eerder dit jaar vielen agenten binnen bij Standard Luik en in het huis van Standard-preses Venanzi. Knieoperatie voor Agüero Sergio Agüero, spits van Manchester City, is gisteren in Barcelona aan zijn linkerknie ge opereerd. De Argentijn, die maandag in het duel met Burnley geblesseerd raakte, komt dit seizoen vermoedelijk niet meer in actie. Na het slot van de Premier League speelt City in augustus nog in de Champions League. In de achtste finales treft het Real Madrid. In Madrid won City al met 1-2. Kalezic nieuwe coach MVV Darije Kalezic (50) is de nieuwe trainer van MVV. Hij tekent bij de eerstedivisieclub uit Maastricht een contract voor twee seizoe nen. Als speler kwam Kalezic in Nederland uit voor FC Den Bosch, RKC, AGOVV en De Graafschap. Als coach was de Bosnische Zwitser onder meer werkzaam bij De Graaf schap, Jong PSV en Roda JC. Quote van de dag 'Dimitrov heeft de tennisfamilie grote schade berokkend' 'Strop is uit 2019' Sioetsoe geschorst Nederlandse voetbalstadions gaan onder strenge voorwaarden weer gedeeltelijk open. Dat geeft hoop, maar leidt tegelijk tot hoofdbrekens bij clubs, bond en supporters. ,,Wie mag er straks naar Ajax- Feyenoord en wie naar Ajax-RKC?" Veel voetbalfans in Nederland had den zich er al bij neergelegd. Aan komend seizoen op de tribune van mijn favoriete club? Waarschijnlijk niet. Maar er gloort hoop. Premier Mark Rutte maakte gisteravond bekend dat bezoek aan het stadion toch weer mogelijk wordt. ,,In de Kuip, in de Johan Cruijff Arena... mensen zijn weer welkom'', aldus de premier. Wél met een heel grote kanttekening: als dat past binnen het 'Nieuwe Normaal'. Dus op an derhalve meter van elkaar. Zie hier de megaklus. Hoe krijg je dat voor elkaar in een voetbal stadion? Ja, op de tribune zelf gaat het allicht nog wel. Maar wat doe je met de rijen voor pakweg het toilet? Hoe koop je fatsoenlijk een broodje kroket? Hoe manoeuvreren sup porters door de vele smalle trap penhuizen in de stadions? Toon Gerbrands, algemeen direc teur van PSV, zei het eerder tref fend. In het Philips Stadion zou in het nieuwe scenario plaats zijn voor maximaal zesduizend mensen. ,,Als die mensen in de rij allemaal ander halve meter uit elkaar moeten blij ven, staat gechargeerd gezegd de laatste persoon dus in Geldrop.'' Afstand bewaren is één heikel punt, maar er is nóg een ander. Welke seizoenkaarthouder mag bij een bepaalde wedstrijd wél naar binnen en welke niét? De meeste clubs hebben veel meer seizoen kaarthouders dan er in de nieuwe situatie plekken beschikbaar zijn. Supporters steunden recentelijk hun clubs door massaal hun sei zoenkaarten te verlengen, zonder de garantie dat ze ook daadwerke lijk naar het stadion kunnen. De supportersvereniging van Ajax is helder. Directeur Fabian Nagtzaam laat in een verklaring van de supportersvereniging weten: „Gelijke monniken, gelijke kappen. De regering heeft duidelijk gezegd dat we het sSmen moeten doen. Dan moeten we ook weer samen het stadion in kunnen. We kunnen het niet aan de achterban verkopen als de ene seizoenkaarthouder wel naar binnen mag en de ander niet." Hij vervolgt: ,,Wie mag er dan naar bijvoorbeeld Ajax-Feyenoord en wie wordt verwacht bij Ajax-RKC? Dat zijn niet te nemen besluiten. We willen geen onderscheid ma ken tussen onze supporters." Ajax zelf reageert via een woord voerder op het besluit van het kabi net. ,,Als dit het proces naar een vol stadion versnelt, dan is het goed nieuws. Want een volle Arena is natuurlijk ons doel. En wij willen liever geen onderscheid maken tus sen supporters, wie wel en wie niet mag komen. Wij hebben ongeveer 40.000 seizoenkaarten verkocht. Aan de andere kant wil je ook niet dat de ene club wel door fans kan worden gesteund en een andere club in een leeg stadion blijft spe len. Samen met de Arena en de sup portersdelegaties gaan we bekijken De situatie bij Telstar, toch al nooit de rijkste club van Nederland, is zo nijpend dat de spelers van de club na de training direct weer naar huis gaan om daar te lunchen. In Velsen-Zuid is geen geld meer voor een lekker bammetje met een plakje kaas. Het ontbijt is al enige tijd geleden afgeschaft. Het mag duidelijk zijn dat de situatie aan de onderkant van de eerste divisie nijpend is door het niet afgemaakte seizoen. Daardoor missen clubs als Telstar inkomsten van een flink aantal thuisduels. En de club moet sinds jaar en dag toch al elk dubbeltje omdraaien. De grote clubs zijn verkouden, klinkt het in Velsen, de kleintjes hebben een zware longontsteking. Trainer Andries Jonker sipt over besparingen die op de lunch. Juist die is belangrijk voor de groepsdy namiek, volgens hem. ,,Een dood zonde voor een voetbalclub. Het is de enige ontmoetingsplaats buiten de kleedkamer waar de telefoon uit staat. Tijdens de lunch lach je en huil je met elkaar." Jonker, die bij de rijkste clubs ter wereld werkte, beschikt over een budget van zeven ton voor de se lectie. Daar gaat de werkgeversbe lasting nog af. Blijft over: 540.000 euro. ,,Dan ga je heel lang naden ken voor je iets doet op dat vlak." Maandag verkocht Telstar nog spits Reda Kharchouch aan Sparta. Goed nieuws voor de penning meester, denk je dan. Maar de vlag gaat niet uit. ,,Reda had al twintig doelpunten gemaakt. Was de com petitie afgemaakt, dan stond hij nu op dertig en had hij ons misschien wel de eredivisie in geschoten", zegt voorzitter Pieter de Waard. Bovendien zet de transfer gezien de huidige problematiek geen zo den aan de dijk. Het grote geluk donderdag 25 juni 2020 GO •e PARALYMPISCH VOETBAL VOETBAL VOETBAL —Srdjan Djokovic legt de schuld voor de corona verspreiding tijdens de Adria Tour niet bij zoon en organisator Novak AUTOSPORT De strop die zondag werd aangetroffen in de pitbox van de zwarte Nascar-cou- reur 'Bubba' Wallace lag daar al sinds oktober 2019. Dat conclu deert de FBI. De strop leek bestemd voor Wallace, de enige zwarte coureur in de populaire Nascar Cup Series. De vermeende doodsbedrei ging greep hem zeer aan. WIELRENNEN Kanstantsin Sioetsoe is voor vier jaar geschorst vanwege een dopingover- treding. De Wit-Rus (37) werd in 2018 betrapt op epo-gebruik. Hij kreeg toen een voorlo pige schor sing, waarna Bahrain-Me- rida zijn con tract niet ver lengde. Niet duidelijk is waarom de schorsing nu pas is uitge sproken. o a 0) Na treffer fluister je voortaan 'hoera' Daniël Dwarswaard Rotterdam Het nieuwe beeld in stadions: supporters op ruime afstand van elkaar. In Denemarken expe rimenteert men er al mee. foto afp De spelerslunch is afgeschaft, de poolauto de deur uit en een dure ziektekostenverzekering opgezegd. Bezuinigen was bij Telstar al tot kunst verheven, maar de coronacrisis dwingt de club tot nóg meer creativiteit. Nik Kok Velsen-Zuid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20