'Ik heb een studieschuld van 15.000 euro' 19 Hoeveel verdien je? iemand die minder presteert, daag ook je beste mensen uit." „Iedereen weet hoe het moet, maar we doen het veel te weinig: blijf volop bewegen, neem iedere 50 minuten kort pauze, regel een sta-bureau. Als je moet bellen, 'Besteed niet al je aandacht aan iemand die minder presteert, daag ook je beste mensen uit. Anders vertekken ze' doe dat tijdens een wandeling. Doe het werk waarbij je geconcentreerd moet zijn in de ochtend en het overleg in de middag. Zorg voor voldoende slaap, dat is echt de vaatwasser voor je hersenen. Samen zorgt dit ervoor dat je 's avonds na je werk een leuker mens bent voor je gezin. Mensen worden daar echt heel blij van." Verdient Teun genoeg? ,,Ik verdien 3000 euro bruto per maand. Afgerond krijg ik 2350 euro netto." ,,Ik ben er zeker blij mee. Als student heb je met geluk 200 euro in de maand te besteden en nu hou ik met gemak 900 euro over. Het is een heerlijk gevoel dat ik geen studiefinanciering meer heb en onafhankelijk ben. Ik hoef niet meer bij iedere boodschap te berekenen of ik deze maand wel rondkom. Op dit moment heb ik een studieschuld van 15.000 euro. Ik werk ernaartoe om die binnen twee, drie jaar af te betalen. Dan ben ik echt vrij." ,,Wij hebben drie bonussen: in februari een winstuitkering van 3 procent van m'n jaarsalaris, die is 1000 euro bruto. In juli krijg ik een mid denjaarsbonus van 1400 euro en aan het einde van het jaar nog een bonus van 1000 euro. Ik wist niks van die bonussen af voordat ik hier kwam werken." ,,Zeker, maar mijn uitgangspunt was werken bij een bedrijf waar ik me fijn bij voel. Ik was niet heel erg bezig met het geld. Ik had nooit ver wacht dat ik dit ging verdienen. Iedereen zei: 'Je mag van geluk spreken.'" ,,Nee, ik was heel blij. Ik weet dat ik de komende jaren doorgroei. Ik kon het wel proberen, maar dacht: wees blij met wat je krijgt. In de toekomst verdien ik toch meer." ,,Ik heb onderhandeld voor mijn stage. De stage vergoedingen voor het mbo zitten een beetje in een grijs gebied. Ik ben duidelijk geweest naar die werkgever toe dat ik een vergoeding wilde, omdat ik door de stage mijn bijbaantje niet meer kon doen. Door de stagevergoeding kon ik het financiële gat vullen." donderdag 25 juni 2020 GO Je benadrukt de gezondheid van de thuiswerkers. -GODELIEVE MEEUWISSEN ANNELYN TE WIERIK (35) Teammanager financiën gemeente Hengelo ,,Ik merk dat ik de informele gesprekken mis. Door collega's tegen te komen op kantoor, krijg je een totaaloverzicht van wat er speelt in de organisatie en dat mist nu. We zitten met dertig mensen in een team. Sinds we thuiswerken, zijn we overgestapt op online over leg. Ik vind dat videobellen veel energie kost. Het kijken naar jezelf en het missen van de non-verbale communicatie maakt het lastiger. Normaal sprak ik iemand na een vergadering nog eens met een kop koffie om te informeren hoe het ging, nu moet ik mensen bellen als ik wil weten hoe het écht gaat. Voor mensen die alleen thuiszitten, is het thuiswerken eenzaam. We gaan nu één dag per week terug naar kantoor. Je zit er met een kleinere groep. Ik denk wel dat als dit alle maal voorbij is, we vaker vanuit huis gaan werken. Je ziet hoe effectief je dan bent. We moeten het beste van beide werelden behouden." ESMÉ HEIKENS (42) Hoofd credit risk control unit bij de Volksbank ,,Ons bedrijf was al voorbereid op het nieuwe werken, alle apparatuur was aanwezig om thuis aan de slag te kunnen. De overgang verliep behoorlijk vlekkeloos. We wisselen tussen videobellen en gewoon bellen. Beide hebben voor- en nadelen. Het videobellen geeft veel prikkels en voelt als een soort in breuk op je privacy, omdat iedereen in je huis kan meekijken. Aan de andere kant kun je mensen dan wel in de ogen kijken. De communicatie kost meer tijd. Er gebeurt minder in het voorbijgaan, alles belandt in de mail. Vooral de eerste weken vond ik vermoeiend. Door het thuisonder- wijs van de kinderen werd ik wel gedwongen tot pauzes. Nu ze weer naar school gaan, worden die gelijk opgevuld. Helemaal niet goed eigen lijk. Als er een uur overleg gepland staat, probeer ik daar samen 50 minuten van te maken om toch even tien minuten pauze te krijgen, maar je merkt dat het uur snel wordt volgepraat. Het thuiswerken zouden we ook zonder corona prima vol kunnen houden, maar als de meerderheid weer naar kantoor komt verwacht ik dat de rest snel volgt. We zijn toch sociale dieren." Leeftijd21 jaar Aantal jaar werkervaring: 1 Aantal werkzame uren per week: 40 Opleiding: mbo werktuigbouwkunde Branche: techniek industrie Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 1874 euro bruto per maand. ,,Dan zit ik daar flink boven. Veel mensen denken: ik moet hbo hebben om een leuk bedrag per maand te verdienen, maar met mbo kun je dat ook." Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl Wat verdien je? Blij mee? Wat zijn je arbeidsvoorwaarden? Dat was een mooie meevaller. Heb je over je salaris onderhandeld? Heb je het ooit geprobeerd? BABETTE RIJKHOFF Vandaag: Teun (21) werkt 40 uur in de week als mechanisch monteur. Dit is zijn eerste baan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19