pfnf t NIEUWS 15 Corine Matser visualiseert de teksten van Mark Rutte en Hugo de Jonge BliiT THUIS M6T 65N SNOT NCUS Corine Matser maakt steeds een handig, veelal getekend, overzicht van de nieuwe regels die in de coro napersconferenties aan de orde ko men. ,,In één oogopslag zie je de es sentie van de nieuwe maatregelen. Dat kan helpen om het allemaal beter te snappen en te onthouden.'' Matser had lange tijd een baan op de communicatieafdeling van de Universiteit Utrecht. ,,Ik gebruikte toen al tekeningen om zaken mak kelijker uit te leggen of presentaties visueel aantrekkelijker te maken. Het was een hulpmiddel om mijn verhaal te vertellen en ik merkte dat het goed werkte.'' Sinds drie jaar verdient ze bij De Betekenaar in Utrecht haar geld met het geven van trainingen in zakelijk tekenen en het maken van praatplaten en visuele verslagen tij dens bijeenkomsten. ,,Ofhet nu be leid is, strategie of een nieuwe in structie, je kunt complexe zaken vereenvoudigen door ze te teke nen.'' Lekker prutsen Naast het werk bij De Betekenaar is Matser ook creatief bezig. Ze maakt bijvoorbeeld collages. ,,Maar daar kan ik mijn brood niet mee verdie nen. Het is meer ter ontspanning. Lekker prutsen op de iPad. Maar een visual maken van een perscon ferentie vind ik ook erg leuk.'' De eerste persconferentie na de opmars van het coronavirus was op 15 maart. Matser deed toen nog niets, nam geen pen ter hand. ,,Heel Nederland zat aan de buis gekluis terd, maar ik had geen goede wifi en moest het op de radio volgen.'' Maar de tweede keer zat ze klaar achter haar laptop. ,,Ik kriebelde wat mee en besloot ter plekke dat ik het visueel ging uitwerken. Het re sultaat heb ik op LinkedIn en Insta- gram gezet. Ik dacht: misschien hebben anderen er wat aan. Het is i* °06ALL^ l°°OSCHAppeA/ nooit de bedoeling geweest om er iets mee te verdienen.'' De reacties waren positief. ,,Iedereen was natuurlijk ook erg met het onderwerp bezig. Mijn vi sual werd veel gedeeld en mensen lieten weten dat ze het handig von den. Iemand gebruikte de tekening in een herinneringsboekje over de coronaperiode, een ander printte de tekening uit en plakte haar op de koelkast voor de kinderen.'' Daarna volgden de persconferen ties van het kabinet elkaar snel op. En elke keer zat Matser klaar met haar aantekeningenblok en meteen na de uitzending ging ze aan het werk. ,,Het moet dezelfde avond klaar zijn. Lastig? Dat valt mee. De hoofdzaken staan razendsnel online, op tv gaat het nergens an ders over. Het moet natuurlijk kloppen, maar het is wel mijn weergave van wat er gezegd is.'' Snotneus Dus bij haar niet 'de bak tekst van Rutte', maar de essentie, met hier en daar een knipoog. ,,Ik ben ge- Ik kriebelde wat en deelde het resultaat - misschien had iemand er wat aan spitst op goeie quotes van Rutte. Zoals: 'Niet met een snotneus naar buiten' of'We komen je niet halen', toen het over reizen naar het bui tenland ging.'' Haar initiatief leverde ook nog opdrachten op. Zo mocht ze voor de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord een aparte visual maken over de coronamaatregelen. ,,Met onder meer dat mensen niet naar het strand mochten en dat wild- plassen taboe was. Dat laatste was daar een groot probleem.'' Wanneer dit avontuur stopt, weet Matser niet, gisteravond was de laatste persconferentie voor de zomer. ,,Niemand weet precies of dit écht de laatste is. Ik hoop het, anders is het weer goed mis.'' donderdag 25 juni 2020 GO a. In één oogopslag de essentie Mooie plaatjes, simpele lijnen. Premier Rutte en minister De Jonge krijgen bij de bestrijding van de coronacrisis (een klein beetje) hulp van de Utrechtse Corine Matser. Van elke pers conferentie van de heren maakt zij een visual. En die worden veel gedeeld. Hans van den Ham Utrecht Corine Matser: ,,Ik ben gespitst op goeie quotes van Rutte.'' FOTO ERIK VAN T WOUDT - Corine Matser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15