Astrid &Thérèse P" _L_ EUWS 11 Bestellen kan eenvoudig via: www.astridentherese.nl/villa De Villa Blanche van Astrid Thérèse Ineens was een restaurant op Scheveningen in het internationale nieuws. De Franse president Macron prikte er een vorkje met premier Rutte. „Eigenlijk waren we dicht.'' Niet alleen de Veluwse reebok viel in de smaak toen de Franse presi dent Macron dinsdag met premier Rutte uit eten ging op Schevenin gen. Alain de Vries van restaurant Cru vertelt dat Macron na afloop een extra fles Franse rode wijn kocht, om mee terug te nemen naar het Élysée. Het was een fles met een blend van vooral Cabernet Sauvignon- druiven van Domaine Richaume, die standaard op de kaart staat van chef-kok Richard Plug. Bedenk maar eens een beter compliment dan een Franse president die je wijn mee naar huis neemt. Premier Rutte had deze plek gekozen voor een diner met zijn Franse collega - en dat hebben ze op Scheveningen geweten. De foto's van het etentje gingen nog dezelfde avond heel Europa door. En restaurant Cru dus ook. Ineens stond een hele colonne op de stoep van het Scheveningse restaurant, dinsdagavond. Corona En dat, welbeschouwd, dankzij corona. Want premier Rutte week uit naar Cru omdat hij niet terecht kon in Le Café, aan de Oude Mol straat, ook op Scheveningen. Daar dineert hij met enige regelmaat. ,,Maar met de RIVM-norm van 1,5 meter heb ik niet meer dan drie tafeltjes beschikbaar'', zegt Fred Plug van Le Café. Restaurant Cru, van Plugs vriend Alain de Vries, is vanwege corona zelfs helemaal gesloten. En omdat Plug zijn vaste klanten niet teleur wil stellen, vroeg hij De Vries onlangs of hij diens restau rant tijdelijk mag gebruiken als extra ruimte. Zo belandde Rutte anderhalve week geleden voor een privé-eten- tje in Cru. Dat beviel zo goed, dat het ministerie van Algemene Za- ken een paar dagen later aan de lijn hing om een nieuwe reservering te maken. Maar nu met bijzonder ge zelschap. De zaak ging er dinsdag speciaal voor open. Hazelnootijs Het diner zat vol lokale verrassin gen: van haring van Ben de Lange en korenwijn Het Molletje van Van Kleef als voorafje tot hazel nootijs gemaakt op de Grote Markt door het team van De Zwarte Rui ter, een andere uitspanning waar de premier vaak te vinden is. Over de inhoud van het gesprek wilden Rutte en Macron na afloop alleen vertellen dat er 'vorderin gen waren gemaakt', aldus een woordvoerder van Macron. Hij kwam met Rutte praten over het economische steunpakket voor de EU. Nederland is tegen plannen van Frankrijk en Duitsland om zwaar getroffen landen geld te ge ven. Ook een voorstel van de Euro pese Commissie om een nood fonds op te richten van 750 miljard euro, waaruit landen geld kunnen krijgen, stuit op een nee van Ne derland. Het kabinet wil dat lan den wel geholpen worden, maar dat ze dat geld later terugbetalen. Hoewel het niet de enige tegen stander is, wordt Nederland wel gezien als aanvoerder van het nee kamp. Nederland heeft een van de grootste economieën van de EU en heeft zich sinds het aangekon digde vertrek van het Verenigd Koninkrijk ontwikkeld tot aan voerder van de middelgrote lan den om tegenwicht te bieden aan de macht van Duitsland en Frank rijk. Niet voor niets dat Macron dus naar Scheveningen toog. Daar zijn Plug en De Vries overi gens wel gewend aan hoog bezoek - dus vooraf waren ze niet heel nerveus, zegt De Vries. ,,Maar dat veranderde toch wel toen die hele colonne wagens ineens kwam voorrijden. Dat is toch wat anders dan Rutte op z'n fiets.'' SCIhérèse Thérèse of telefonisch 038 80 80 102 Met Villa Blanche hebben we één van de beste Chardonnays in huis. Hij staat al jaren in de top 10 van het concours 'beste Chardonnays ter wereld'. Deze Cuvée Speciale Astrid Thérèse werd bekroond met tientallen internationale medailles. Nieuwin ons assortiment is de voor Astrid &Thérèse ontwikkelde Villa Blanche Sauvignon Blanc Cuvée Speciale, het verkwikkende frisse zusje van de succesvolle Chardonnay, met veel fruit aroma's en een stuivend karakter. We danken en feliciteren onze wijnmakers Calmel en Joseph, die deze twee wijnen speciaal voor ons hebben gebotteld. Hun vakmanschap proefje in het glas. Voor de Chardonnay de balans tussen rijp fruit als mango en banaan, met een zacht botertje en vanille door de lagering op houten vaten. Bij de nieuwe Sauvignon Blanc ruik je de geur van fris gras en proef je de elegantie door subtiele frisse tonen van limoen en passievrucht. Van deze Franse juweelljes genietje nu voor maar 8,50 per fles. Astrid Joosten Thérèse Boer Vinologen PAYS D'OC donderdag 25 juni 2020 Macron dineert op Scheveningen Jan Willem Navis Scheveningen M Macron kwam in res taurant Cru met Rutte pra ten over het economisch steunpakket voor de Euro pese Unie. FOTO DICK TESKE SAUVIGNON HLANC CUVÉE SPÉCIALE Deze actie is geldig t/m 9 juli 2020 - Voor meer informatie kun je contact opnemen via 038-8080102 (bereikbaar ma-vr van 08.30 tot 17:00) Geen 18, geen alcohol. Indication Góographlque Protégée Vine de cépages

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11