IN DE REGIO Even afkoelen na het opnemen van de musical Buurtbankje trekt niet veel volk 'm 6 De Bat, die als gedeputeerde van fi nanciën toezicht houdt op de be groting van Middelburg, heeft af gelopen vrijdag wethouder van fi nanciën Johan Aalberts al gewaar schuwd. Dinsdagavond bezocht hij de gemeenteraad om ook die te doordringen van de ernst van de si tuatie. Het college van Middelburg had bij de begrotingsbehandeling in november met oplossingen willen komen, maar dat vindt De Bat te laat, bleek tijdens de vergadering van de commissie algemeen be stuur. Middelburg komt dit jaar al geld tekort en dat blijft de ko mende vier jaar zo. Dat gaat om te korten tussen de 4,5 en 6,25 mil joen euro. De grootste tekorten worden veroorzaakt door jeugdzorg en maatschappelijke ondersteuning. ,,Maar het plan om daarop te bezui nigen is door de gedeputeerde als boterzacht gekwalificeerd", stelde CDA'er Wim Kant geschrokken vast. De Bat heeft de raadsleden opge roepen met het college mee te den ken over maatregelen. Wethouder Aalberts herhaalde dat in de com missievergadering, maar kreeg de bal keihard teruggekaatst: waarom heeft het college zelf nog geen con crete maatregelen voorgesteld. ,,Wij vragen voorstellen van u om te kijken of wij dingen over het hoofd zien", reageerde Aalberts. Dat kwam hem op een sneer van partijgenoot en CDA-fractievoor- zitter Wim Kant te staan: ,,U heeft geen voorstellen dus hoe kunnen wij dan weten wat u over het hoofd ziet?" ,,De gedeputeerde heeft ons in december al gewaarschuwd dat wij financieel veel aannames doen waarvan niet duidelijk is of die uit komen. Nu waarschuwt hij ons weer en het college lijkt daarover verrast", constateerde Willemien Treurniet van de Christenunie verbaasd. ,,We zijn echt enorm ge schrokken van de situatie", er kende Aalberts. ,,Een deel over komt ons, doordat we van het Rijk te weinig geld krijgen voor de zorg en door besluiten van het Rijk die leiden tot hogere zorgkosten." Benen op tafel De fractievoorzitters zijn op uitno diging van LPM-voorman Piet Kraan toch maar vast begonnen met het bedenken van 'onortho doxe maatregelen'. „Vorige week was de eerste bespreking met de benen op tafel en donderdag gaan we daarmee verder", vertelde Kraan. Heeft de raad eerder kansen laten liggen om in te grijpen, vroeg VVD'er Wilfried Boonman zich af. ,,Misschien hadden we eerder moeten ingrijpen op de stijgende zorgkosten, want daarop zijn we echt veel meer kwijt dan landelijk gemiddeld", erkende Aalberts. ,,Maar toen hing de vlag er financi eel bij ons nog anders bij." Kazematten weergeopend AAGTEKERKE Expositie Anneke Vos I MIDDELBURG Sietske en Romee vermaakten zich prima terwijl ze met twee honden in de Spiegelvij- ver in het Molenwaterpark in Middelburg speelden. De beide leerlingen van basisschool De Re genboog hadden gisteren samen met andere leerlingen van groep 8 hun musical opgenomen in De Spot en daarna wilde docent Gerco Braamse met hen naar een Middelburgs park om even te ont spannen. De leerlingen wilden naar het Molenwater om wat in het water te spelen. ,,En ja, het is vandaag een beetje hun dag", al dus de docent. Dus gingen ze naar het Molen waterpark en genoten van het wa ter. Van de docent mochten ze al- leen maar poedelen. „Alleen met j e voeten erin." Maar na enig gestoei en geduw gingen heel wat leerlin gen, al dan niet met plezier, kopje onder. Zo ook Job, die er volop ge- Ja, het is vandaag een beetje hun dag noot om samen met zijn klasgeno ten te spelen in en rondom de vij ver. Het waterplezier werd nog groter toen Jeannette van Wasse naar met haar twee golden retrie- vers verscheen. Zij logeert even bij haar Middelburgse ouders en liet de honden uit die daar graag zwemmen. Sietske en Romee ont fermden zich direct over de dieren en lokten ze het water in. Dat lukte goed bij Sam. Bas sprong er pas in toen hij toestemming kreeg van Jeannette. ,,Hij is namelijk een erg gehoorzame hond." De Spiegelvijver is officieel geen zwemwater. Er zit geen zwemwa ter in en er leven dieren in, bena drukte een woordvoerder van de gemeente. Maar hij liet ook weten dat de gemeente (nog) niet actief optreedt tegen mensen die daar zwemmen of hun dieren laten zwemmen. ,,Er staat wel een bord dat het verboden is." Een buitenbank kan volgens Landsman ertoe bijdragen dat er meer sociaal contact komt tussen de bewoners. Een buurtbewoner had hem op dat idee gebracht. Gisteren peilde hij samen met me dewerkers van Welzijn Middel burg of er daadwerkelijk behoefte is. Uitdelen groenten CitySeeds probeert ook via het verbouwen en uitdelen van groen ten te bereiken dat er meer sociale CitySeeds probeert ook via het telen en uitdelen van groenten contacten te bevorderen contacten ontstaan in dat deel van Dauwendaele. ,,We verbouwen onder andere sla, andijvie, uien, tomaten, knoflook en snijbieten. Iedereen met een verwijzing van de socialde dienst kan twee keer in de week gratis voedsel halen." Maar ook dat loopt niet storm. ,,Een twintigtal komt regelmatig." Hij hoopt dat dat er op den duur meer worden en dat ook meer be woners willen helpen met het ver bouwen van de gewassen. ,,Want dat helpt contacten te leggen." Hij weet nog niet of het bankje er komt. ,,We moeten nu kijken of we subsidie kunnen krijgen." Hondenpoep Justyna was een van de twee buurtbewoners die wel naar het ontmoetingspunt kwam. Ze ver telde dat er een ander probleem is dat meer aandacht verdient. ,,De hondenpoep. Veel mensen laten hier hun honden uit en ruimen de poep niet op. Daardoor kunnen kinderen niet buitenspelen." woensdag 24 juni 2020 WA De Bat hijgt Middelburg in de nek Gedeputeerde Jo-Annes de Bat accepteert geen getalm meer van de gemeente Middelburg bij het oplossen van de miljoenen tekorten. Hij eist dat er voor 1 oktober een herstelplan ligt. Is er dan niks dat hem vertrouwen geeft, dan zal hij de teugels nog verder aantrekken. Maurits Sep Middelburg VLISSINGEN De kazematten in Vlissingen zijn weer open voor publiek. De kazematten zijn te vinden in het hart van het Keizersbolwerk, een onderdeel van de Vlissingse vesting werken. Historische beroemdheden zoals Karel V, Michiel de Ruyter en Napoleon kozen telkens weer voor deze plek. De strategische ligging ten opzichte van Ant werpen en het diepe vaarwater maken dit tot een bijzondere lo catie. Kaarten zijn te Kazematten. reserveren via muzeeum.nl. Anneke Vos expo seert tot en met 27 juni in galerie BANK in Aagtekerke. De Middelburgse kun- FOTO LEX DE MEESTER stenares toont haar schilderijen en ge dichten. De vaste ex positie, bestaande uit afwisselend werk van zes Zeeuwse kunste naars, is ook te bekij ken. De galerie is open van woensdag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur. Leerlingen van De Regenboog spelen in de fontein van het Molenwaterpark. fotos boaz timmermans - Gerco Braamse, docent Welgeteld twee buurtbewoners kwamen gisteren naar de ga rage aan de Driewegenhof 147A in Middelburg om te laten weten dat ze het plan voor een buurtbankje wel zien zitten. On danks die heel magere op komst is Nico Landsman van CitySeeds tevreden. ,,Van tevo ren had ik al gezegd dat het heel moeilijk is mensen uit de flats te halen." Hij vermeldde dat hij ook via de mail bericht had gekregen van vijf buurtbe woners dat ze het plan steunen. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38