7 KOEN VAN VELTHOVEN EIGENAAR MEDIA INSTALLATIES Koen van Velthoven(31) is eigenaar van Media Installaties in Zierikzee. Hij runt dit bedrijf samen met mede-eigenaar Kenneth de Vrieze. Begonnen als hobby, is het bedrijf de pioniersfase al ontgroeid. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland Het is bij de waterkokers begonnen'', lacht Koen van Veltho ven. ,,Daar besefte ik hoe leuk ik het vond om mensen te adviseren over werking en ge bruik van een technisch product.'' Hij was toen amper 16, volgde bij Pontes Pieter Zeeman VMBO-GT en had een bijbaantje bij het toen malige Micro Elektro aan de Var- remarkt in Zierikzee. Voor Koen was dat het moment dat de vonk oversloeg en hij besloot als ver- volgopleiding te kiezen voor MBO Ondernemerschap Detailhandel in Middelburg. ,,Dat ging met twee vingers in m'n neus en ik wilde daarom nog wel wat ver der'', motiveert hij zijn keus daarna voor HBO Small Business and Retailmanagement in Rotter dam. In het diepe gegooid Zijn baan bij Micro Elektro breidde zich intussen uit naar stofzuigers, wasmachines, tele foons en veel andere producten binnen het assortiment. ,,Ik leerde daar heel veel over in de praktijk, maar ook dankzij bedrijfstrainin- gen daar. Toen kwam het moment dat ik mijn rijbewijs behaalde en ik er van het ene op andere mo ment op uit werd gestuurd naar klanten thuis om storingen te ver helpen. Toen werd ik echt in het diepe gegooid en stond ik soms voor moeilijke dingen, maar het gaf ook een gevoel van vrijheid'', memoreert Koen. Samen met zijn bevriende collega Kenneth de Vrieze uit Ouwerkerk broedde hij toen al op de opzet van een eigen hobbybedrijfje voor service aan huis op het gebied van beeld en geluid. We bekijken bij mensen thuis welke systemen het beste passen Toekomstgericht advies ,,Als afronding van mijn HBO heb ik toen het businessplan geschre ven voor de opzet van onze eigen onderneming. Dat werd dus de basis voor Media Installaties.'' Koen is blij dat hij en Kenneth de ruimte kregen om in goede har monie hun hobbybedrijf te ont wikkelen terwijl ze ook nog steeds bij Micro Elektro, het tegenwoor dige BCC, werkten. De zolderka mer werd weldra te klein. Een kantoortje in het Ondernemersa telier aan het Calandplein volgde en daarna letterlijk de overstap naar de huidige vestiging in Office 51. ,,Wat wij doen is leveren, in stalleren en repareren van consu- ment-elektronica op het gebied van beeld, geluid en pc's. Die com puters zijn er specifiek vanuit de vraag van de klanten bijgekomen. Daar bleek veel behoefte aan. We onderscheiden ons met adviseren op maat. Dus bekijken we de situ atie bij de mensen thuis om te zien welke beeld- en geluidssyste men het beste passen. Ook met het oog op toekomstige ontwikke lingen in deze branche. Voor pc's hebben we in onze vestiging aan de Calandweg de helpdesk waar mensen zonder afspraak op dins dag en donderdag tussen 09.00 en 17.30 uur terechtkunnen", legt Koen uit. Hij werkt nog maar één dag per week samen met zijn mede-vennoot, want Kenneth is inmiddels ook nauw betrokken bij het familiebedrijf van Camping 't Sluitgat in Ouwerkerk. De fase van uitbreiding met personeel dient zich dus aan bij Media Installaties. Vestiging op Schouwen-Duive- land stond voor Koen altijd buiten kijf. ,,Hier voel ik me volkomen thuis. Veel gemoedelijker dan in een grote stad. Ik zou nergens an ders willen werken en wonen.'' dinsdag 23 juni 2020 i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Eigenaar Koen van Velthoven van Media In stallaties. Ali Pankow Zierikzee Koen van Velthoven (links) samen met zijn medevennoot Ken neth de Vrieze. - Koen van Velthoven Koen van Velthoven: „We le veren, installeren en repareren. Alles ook met het oog op ont wikkelingen in de toekomst.'' FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50