John Jansen stelt handbalpensioen uit O O) CD O ZEELAND 11 Trainer en aanjager Adri Franke krijgt clubs en spelers bij elkaar om een vuist te vormen in de strijd om vrouwenvoetbal een stevigere basis te bieden. Viitorul FC Dauwendaele en Zeelandia Mid delburg gaan nóg intensiever met el kaar samenwerken op het gebied van vrouwenvoetbal. De clubs gaan verder als samenwerkende vrouwenvoetbal organisatie (SVO) WVV'20 en na de seniorenteams komen daar ook de on der 17 en onder 19 bij. Later volgen de meisjes onder 13 en onder 15. Bijna een jaar geleden sloegen FC Dauwendaele en Zeelandia Middel burg - toen ook nog met het Vlissingse Walcheren - de handen ineen. Dat ge beurde op initiatief van Adri Franke, tevens de trainer. „Alleen als je elkaar helpt, red je het'', zei hij toen. Het eer ste seizoen, dat vanwege het coronavi rus werd afgebroken, smaakte naar meer. De volgende stap wordt nu gezet, maar zonder Walcheren. ,,Zij konden door omstandigheden helaas te weinig bijdragen aan de gesprekken tussen de verenigingen en hielden bovendien maar vijf of zes speelsters over.'' Die speelsters zijn van harte welkom bij WVV'20, wat staat voor Walchers Vrouwenvoetbal, en zullen waar schijnlijk ook aansluiten. De nieuwe combivereniging zal komend seizoen met één seniorenploeg uitkomen in de vierde klasse en met één seniorenteam in de derde klasse. ,,We hebben nog aangevraagd te promoveren naar de tweede klasse, want daar zaten we al een paar jaar dicht tegenaan'', legt Franke uit. ,,De vrouwen wilden dat graag, maar helaas kon het niet.'' Vangnet Het op een zo hoog mogelijk niveau voetballen is slechts één van de doelen die WVV'20 heeft. Een ander belang rijk doel is doorstroming binnen het vrouwenvoetbal. ,,Daar heb je zeker 175 tot 225 speelsters voor nodig, blijkt uit onderzoek. Dat redden we alleen door samen te werken.'' Ook wil initiatief nemer Franke een vangnet bieden aan speelsters uit de regio die het elders niet redden. ,,Bijvoorbeeld speelsters die terugkomen van Sparta/JVOZ. Zij kunnen bij ons op niveau voetballen met meiden die ze kennen.'' De senioren van FC Dauwendaele en Zeelandia Middelburg werkten dus al samen en daar komen nu ook de twee hoogste jeugdploegen, de onder 17 en onder 19, bij. „Zaterdag was er een eer ste kennismaking. Een soort trainings ochtend onder leiding van de senioren. Zo van: dit is het, wees welkom.'' Ook de onder 13 en onder 15 komen daar la ter nog bij, cruciale leeftijden. ,,In die leeftijdscategorie stoppen nog (te) veel meiden met voetballen.'' Een intensievere samenwerking be tekent ook dat de vrouwen met een ei gen logo, eigen clubkleuren en een ei gen tenue gaan spelen. ,,Het logo moet nog gemaakt worden, maar de rest was snel bepaald'', vertelt trainer Franke la chend. ,,Toen het ter sprake kwam, zei den de vrouwen meteen dat het blauw moest worden. 'Want daar spelen we nu toch ook al in en dat voelt goed', zei den ze. Er moeten alleen wel getail leerde tenues komen, want dat vinden ze belangrijk.'' NOGEENTEAM Na een jaar zonder handbal kiest Jan sen dus voor een terugkeer. Niet in Zeeland, maar daarbuiten. ,,Het hand balvirus blijft toch altijd in je zitten. Het zal toch altijd weer blijven krie- beln'', vertelt de Walcherse trainer. ,,Ik ben nu op een leeftijd waarop het grootste gedeelte van mijn loopbaan achter me ligt. Daarom wilde ik nog één keer buiten de provincie trainen. Dit was de kans." HV Heerle is geen on bekende voor de oefen- meester, die in maart 2019 stopte bij de mannen van HC Zee land en sindsdien niet meer actief was in het handbal. „Bij Heerle heb ik in de ja ren negentig ook al vier jaar gewerkt. Dat was mijn eerste klus buiten de provin cie.'' Er is echter één groot verschil: ,,Toen trainde ik de mannen, nu ga ik de vrouwen trainen.'' Bij de Brabantse club heeft Jansen voor één seizoen getekend met de op tie voor nog een seizoen. ,,Ik ben blij dat ik bij Heerle aan de slag kan, maar na het eerste jaar moeten we wel kijken of het nog kan en hoe het gaat", zegt de Zeeuw. „Ik ben niet meer de jong ste, kan ik het dan nog wel aan? En hoe vin den de speelsters het gaan? Dat zullen we dan bespreken." Maar voorlopig heeft de 68-jarige Jan sen er vooral heel veel zin in. „Ambitieus ben ik nog steeds en ik kan ook nog steeds niet tegen mijn verlies.'' En wat zegt leeftijd nu eigenlijk? Kijk maar naar Dick Advocaat, die op zijn 72ste nog trainer is van voetbalclub Feyenoord. ,,Maar Dick heeft ook iets meer centjes op zijn bankrekening'', zegt Jansen la chend. Hij is uiteraard blij met zijn aanstel- ling bij Heerle, maar ziet ook een scha duwzijde. ,,Er waren meer clubs die hadden geïnformeerd, maar die vond ik te ver weg'', begint Jansen te vertel len. ,,Dat zij mij bellen, vind ik natuur lijk mooi. Maar aan de andere kant: het laat ook zien dat er misschien niet veel jonge trainers zijn. Anders kom je toch niet bij iemand van mijn leeftijd uit?'' Pensioen Het is in ieder geval een feit dat John Jansen nog zeker een jaar - en mis schien zelfs twee jaar - voor het hand bal behouden blijft. ,,Ja, mijn pensioen stellen we nog maar even uit'', zegt hij. Rouwig is de trainer er niet om. Je hoort aan zijn stem dat de drive die no dig is om een ploeg te trainen er nog in zit. „Zolang het nog kan, geniet ik er zo veel mogelijk van.'' dinsdag 23 juni 2020 Voetballer Bradley de Nooijer uit Oost-Souburg wacht nog op zijn rentree in de Roemeense competitie. De Zeeuw ontbrak gisteren nog in de wedstrijdse lectie van Viito- rul Constanta, dat met 4-1 won van Her- mannstadt. WVV'20 biedt voetbalsters op Walcheren nieuwe toekomst 11 Jarno Mobach (foto) uit Philip pine is één van de tien wielren ners die vol gende maand met de natio nale selectie onder 23 op trainingskamp naar de Arden nen gaat. De renner van het Sunweb Devel opment-team is daarmee in beeld voor de Tour de l'Avenir en het WK die beide in augus tus worden ge reden. Deze koersen zijn speerpunten voor de ploeg van bonds coach Adriaan Helmantel. Daniel Vervelde Middelburg Jasmijn van Dijke (links) van Zeelandia Middelburg en Jill de Nooijer van Dauwendaele waren elkaars tegen stander, maar spelen komend seizoen samen bij WVV'20. foto dirkjan gjeltema De Schouwse voetbalclubs Brouwershaven en WIK'57 komen vanaf komend seizoen met een gezamenlijke ploeg uit in het vrouwenvoetbal. Voor beide clubs is het een vervolg op een eerdere onder linge samenwerking. Zelfstan dig had WIK'57 in het begin van deze eeuw zelfs één van de hoogst spelende teams van Zeeland. Er is inmiddels al een team gevormd, dat al is begonnen met trainen. Vanavond worden de plannen gepresenteerd in de kantine van Brouwersha ven. Handbaltrainer John Jansen krijgt komend seizoen weer een ploeg onder zijn hoede. De 68-jarige coach uit Middelburg gaat aan de slag bij de vrouwen van het Bra bantse HV Heerle, die uitkomen in de hoofdklasse. Daniel Vervelde Middelburg a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43