Vooroever Vlissingen versterkt Colberts m0 Vesten Pantalons Pullovers Polo's Jacks Overhemden korte m. 7 TWEEDEHANDS NIEUWE ZAAK NOG 'NS PAST IN BESTAAND RIJTJE Er is een nieuw dagarrange- mentje voor Vlissingen: snuffelstad. Liefhebbers van brocanterie, rommelwinkels en tweedehands vondsten kunnen hun hart ophalen met een rondje Vlissingse binnenstad. Keuze genoeg, met een terrasje na. v.a. 98, v.a. 59, v.a. 69, v.a. 49, v.a. 39, v.a. 98, v.a. 39, Ciska Minderhoud heeft nieuw onderdak gevon den voor haar winkel in gebruikte zaken van al lerlei aard, Nog 'ns. In het lang leegstaande pand van eermaals slager Snel in de Sint Jacobsstraat staat haar collectie ruimer uitge stald dan in het pandje aan het Oranjeplein in Oost-Souburg, waar ze moest wijken voor de aan staande sloop. Tot opluchting van Co, die zelfs zijn bierbrouwschuur thuis belast zag met dozen opge slagen handelswaar. Er is weer ruimte om spullen aan te nemen, waarbij Ciska en Co ook bereid zijn om zaken op te halen. ,,Ik kan me voorstellen dat mensen het lastig vinden om met spullen naar de binnenstad te komen", vindt Ciska. Van snijbonenmolens, speelgoed, jaren zeventig-servies, kandelaars, schilderijen en blik- en glaswerk tot tweedehands kle ding vindt er een plek. Verdieping Overbuurman Richard van Zuilen verwelkomt de nieuwe overbuur vrouw. ,,Ik vind het een aanvul ling," zegt hij over zijn zaak 'Bij Richard'. Zelf kiest hij voor aan bod van net wat andere aard, met veel boeken over Vlissingse en Walcherse geschiedenis en mari tieme zaken en souvenirs 'met verdieping'. Zoals oude aarden pijpjes, oude foto's en Zeeuwse portretjes, gemaakt door Atelier Van Overbeeke te Schoondijke, afdrukken van oude Zeeuwse kaarten, keramiek, glazen vogels, Bij gebrek aan live rommelmarkten, is het alternatief nu een rondje Vlissingen een keukenkabinetje met aarde werken laden. Verslaafd snuffelaar Van Zuilen is recent overgestoken van nummer 15, waar hij vier jaar zijn winkel dreef maar waar sinds drie weken Johan van Heusekom zich uitleeft op zijn verzamel woede voor zonnebrillen, van ou derwetse en retro filmsterren- monturen tot hedendaags design, oude fotocamera's, koffieattribu- ten en eigenhandig gerepareerde vintage koffiemachines - er wordt ook geschonken - oude Nintendo- gameboys en klassieke meubels als een chesterfieldsofa en vestibule meubel. ,,Ik ben een verslaafd snuffelaar", zegt Van Heusekom, voorheen actief met zijn ventfiets op de boulevard als 'IJsco-Jo'. ,,Ik ben rommelaar van beroep." Zijn winkel '1979 -vintage design' bergt ook schilderijen, van Belgi sche meesters uit de voorvorige eeuw tot hedendaagse lokale ama teurschilders in commissie. Vijf euro voor een plank Om de hoek, de Walstraat in, is er nog te snuffelen bij Walstraat 68 en weer de hoek om, in de Lange Zelke, is sinds een week Markt kraam opnieuw in het leven ge roepen door Carlo Dirks. Hij schat dat veertig procent van de kraam pjes, planken en vitrines weer ver huurd is aan verkopers en weder verkopers van huisvlijt en -nijver heid, zolderopruimingen, restpar tijen, opgeheven verzamelingen, surplus uit de garderobes en in boedeloverschotten. Voor vijf euro per plank per week mogen de ver kopers nieuw aanbod stallen in Marktkraam. Bij gebrek aan live-rommel markten en rommelroutes is een rondje Vlissingen nu het alterna tief voor de liefhebber. Net als andere (zee)helden stond hij ter discussie, maar de be roemdste admiraal uit de Neder landse historie mag op zijn voet stuk blijven staan. Over een maandje wordt hij ook niet meer bedreigd vanuit zee. Waterbouw bedrijf Van Oord begint maandag 29 juni met het versterken van de vooroever rondom het Keizersbol- werk in Vlissingen. De twee weken daarna kunnen mensen vanaf het bolwerk en de boulevards het kraanschip De Werkendam aan het werk zien. Het kraanschip, geholpen door peilboot Brandaris, stort grote hoeveelheden staalslakken op de bodem. Over die staalslakken Als de vooroever niet stevig is, schuift de dijk na verloop van tijd het water in wordt nog een laag breuksteen ge stort. Dit zware materiaal voor komt bodemerosie door sterke stroming en golfslag. Tijdens de werkzaamheden van De Werken dam wordt het badgasten ontra- den om te zwemmen in de omge ving van het Keizersbolwerk. De vooroevers liggen onder wa ter en zijn de basis voor het dijkge- deelte boven water. Als de vooroe vers verdwijnen, schuift de boven liggende zeewering na verloop van tijd het water in. Er is de Projector ganisatie Waterveiligheid (een sa menwerkingsverband tussen Rijkswaterstaat en waterschap Scheldestromen) dan ook veel aan gelegen om de 'vooroeververdedi- ging' op sterkte te houden. De vooroever voor het Keizers bolwerk is nog belangrijker dan el ders, omdat die als 'blinde, verbor gen zeewering' samen met enkele golfbrekende pieren de klappen opvangt. De Muur van Altena heeft geen zeewerende functie meer. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118-612508 www.lavooymode.nl dinsdag 23 juni 2020 WA Vlissingen is snuffelstad geworden Claudia Sondervan Vlissingen Het lijkt erop dat het stand beeld van Michiel de Ruyter over een maandje niet alleen fi guurlijk, maar ook letterlijk alle stormen weer kan weerstaan voor de komende halve eeuw. Vlissingen t4V0oy Co en Ciska Minderhoud (links) werden met hun nieuwe winkel Nog 'ns onthaald met bloemen door overburen Richard van Zuilen en Jan tine Keizer van Bij Richard in de Sint Jacobsstraat in Vlissingen. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39