Zoutelande bitter over 'overval Veerse politiek' Waterpark Veerse Meer 6 4 t Sluis wil weer verbod op tweede huizen VUILVISSEN GRACHTEN MIDDELBURG Simons schetste gisteravond drie opties aan de commissie ruimte, nadat de LPM vroeg naar de route die voor het bouwverkeer wordt bedacht. ,,De eerste is vanaf de N57 bij Middelburg om Arnemuiden heen rijden. Dat is wel een behoor lijke omweg. Een andere optie is dat het bouwverkeer via de heel andere kant komt, vanaf de Zeelandbrug om Wolphaartsdijk. De derde mo gelijkheid is een tijdelijke voorzie ning meer bij de A58." Het CDA vroeg om aandacht voor het vracht- en landbouwver- keer in Arnemuiden. Die is er ook, reageerde Simons. ,,Het is nu al te druk in het dorp, dus we moeten aanpassingen doen. Daar nemen we alle soorten verkeer in mee: landbouw-, vracht- en bouwver- keer én het gewone verkeer." Verkeerseffecten kleiner Overigens kunnen de bouw van Waterpark Veerse Meer en de uit breiding van kampeerboerderij en minicamping De Kruitmolen wel doorgaan, ook al zijn de verkeersop- lossingen nog niet helemaal rond, merkte Simons op. ,,Ondanks de bouw van het park OOSTBURG Tweede woningen worden mogelijk weer verboden in de dorpen aan de kust in de gemeente Sluis. Het Sluise college van B en W stelt dit voor in een toekomstvi sie voor de gemeente die van avond in de raadscommissie sa menleving en middelen wordt besproken. De keuze is uiteinde lijk aan de gemeenteraad. Met het voorstel, dat is opge nomen in een herijking van het gemeentelijke visiedocument Krachtig Verbonden, wordt te gemoet gekomen aan kritiek van dorpsraden in de kustdorpen. In 2014 werd het verbod afgeschaft. en de uitbreiding van de camping komen er in totaal minder over nachtingseenheden dan in het vo rige plan voor Waterpark en zijn de verkeerseffecten kleiner dan eerder berekend." Christenunie en LPM vroegen bij Simons opheldering over de gepi keerde brief die Rijkswaterstaat vo rige week stuurde en waarin staat dat 'verwachtingen' over een nieuwe afslag vanaf de A58 'onrea listisch' worden genoemd. ,,Die brief heeft ons ook verrast", zei Si mons, ,,want Rijkswaterstaat is vanaf het begin op de hoogte ge houden. We hebben regelmatig overleg en daar zit een directeur van Rijkswaterstaat bij." Ruilen van afslag Is het ruilen van de huidige afslag naar Arnemuiden voor een nieuwe afslag nou wel een optie, of niet, wilde Ricky Vaneveld van de Christenunie weten. ,,Bij Goes heeft het twintig jaar geduurd voor de nieuwe afslag er lag. Ik mag toch hopen dat het hier niet zo lang gaat duren voor we een veilige afslag krijgen." De vergelijking met Goes gaat mank, legde Simons uit, omdat het daar om een extra afslag ging, en bij Arnemuiden om het verplaatsen van een afslag. „Verder hangt het er ook van af of Rijkswaterstaat moet meebetalen. Als dat moet, dan komt zo'n project in een planning die wel tien tot vijftien jaar kan beslaan." Hoeft Rijkswaterstaat niet mee te betalen, dan zou het sneller kunnen gaan, opperde Simons. Maar de ge wenste 'robuuste' oplossing voor het toeristisch verkeer vanaf de A58 naar het Veerse Meer zal zeker niet klaar zijn voordat Waterpark Veerse Meer opengaat. ,,We staan voor het blok", zegt Bie- rens. ,,Dit moet er even doorge drukt worden." Marcusse: ,,In het programma van dit college staat dat burgerparticipatie heel belang rijk is. We krijgen echter niet eens de tijd dit onderling goed te be spreken en met een reactie te ko men." Vijftien jaar geleden waren er ook plannen om in Zoutelande be taald parkeren in te voeren. Met drie bussen vol tegenstanders re den dorpsraad en ondernemers vereniging toen naar het gemeen tehuis in Domburg om te protes teren. Met succes. Maar nu wil het college dat plan van stal halen om de dagtoerist te laten meebetalen aan de toeristische voorzieningen. Het plan werd vorige week don derdag aangekondigd en wordt donderdag 2 juli besproken door de gemeenteraad. Een uitgewerkt parkeerbeleidsplan ligt er echter nog niet. Dat komt pas later. ,,Maar het principebesluit wordt vol- gende week genomen", aldus Mar- cusse. De dorpsraadvoorzitter wijst erop dat Zoutelande geen parkeer probleem kent. ,,Wij hebben het hier goed geregeld." En Bierens vraagt zich af hoeveel er betaald moet worden en wat het te ver wachten rendement is. ,,Daarover weten we niets." Ook zegt hij dat er een belofte ligt vanuit het ge meentehuis dat betaald parkeren alleen wordt ingevoerd als blijkt dat het nodig is om het verkeer in goede banen te leiden. ,,Daar hou den we het bestuur aan." In de Veerse plannen lazen de Je moet nu juist toeristvriendelijk zijn en ze niet zo op kosten jagen voorzitters nog meer nadelig nieuws voor Zoutelande. Mar- cusse: ,,Het onderhoud aan de Duinweg en andere wegen wordt uitgesteld." Bierens: ,,Weer uitge steld." Marcusse: ,,In het CDA- verkiezingsprogramma staat dat onderhoud van de wegen belang rijk is." In een rolstoel Marcusse daagt politici uit met een rolstoel door Zoutelande te rijden. ,,Zoutelande heeft straks een blauwe vlag voor de geweldige stranden en een rode voor de slecht onderhouden straten in het centrum." De verhoging van de toeristen belasting met meer dan vijftig pro cent, voor mensen die in een huisje, hotel of B& B slapen, vindt Bierens veel te fors. ,,Je moet nu juist toeristvriendelijk zijn. Zor gen dat ze blijven komen en hen niet op deze manier blijvend op kosten jagen." dinsdag 23 juni 2020 Verkeer is pijnpunt bouwplan WA MIDDELBURG Marloes van de Ven en Jeffry Aalbersberg halen vanuit de rondvaartboot troep uit de grachten van Middelburg. Het viel gisteren nog best mee met de rommel: vooral kleinere drijvende dingen, zoals plastic en blik jes. De afgelopen drie weken kwam veel meer troep boven water, van verkeersborden tot zelfs een kerstboom. ,,Misschien was het daarom nu redelijk schoon", merkt Jeroen Sakko van de gemeente op. ,,Maar laten we dat vooral positief zien, want we willen het graag zo houden." De gemeente, de ondernemersvereniging VOM, Servicecentrum Zusterplein en Rondvaart Mid delburg begonnen drie weken geleden met het vuilvissen om niet alleen de stad maar ook het water schoner te maken. foto dirk-jan gjeltema Kijk op de site bij /video Ondernemers vissen vuil uit Middelburgse grachten Kees Bierens en Bam Marcusse (r): ,,Wij staan voor het blok. Dit plan moet even doorgedrukt worden." foto dirk-jan gjeltema De beste oplossing voor het toe ristisch verkeer richting het Veerse Meer is niet klaar voor dat vakantiepark Waterpark Veerse Meer zijn gasten zal ont vangen. Maar voor het bouwver- keer naar het park zijn al wel drie opties in beeld, zegt de Mid delburgse wethouder van ver keer Chris Simons. „Voordat de bouw begint moet er een oplos sing zijn." Maurits Sep Arnemuiden Bram Marcusse en Kees Bie- rens zijn om te spetteren. De voorzitters van de Dorpsraad Zoutelande en de lokale onder nemersvereniging vinden dat de gemeente Veere hen over valt met plannen om langs de hele kust betaald parkeren in te voeren, met het uitstel van we- genonderhoud en de verhoging van de toeristenbelasting. Mar- cusse: „Officieel weten we van niets, we moesten het in de krant lezen en we krijgen niet eens fatsoenlijk tijd om met een reactie te komen." Emile Calon Zoutelande -Kees Bierens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38