a ZEELAND 3 v Herbeleef Holland Pop Festival, Kralingen 1970! dinsdag 23 juni 2020 s¥, v- "Bj M Horeca-on- dernemers hebben op de Markt in Mid delburg de ruimte gekre gen om tafels ver uit elkaar te zetten. foto meel' geldt er geen uitzondering voor bedienend personeel om bin nen anderhalve meter van hun klanten te komen. Als de contro leurs overtredingen constateren, gaan ze eerst met uitbaters en ter rastijgers in gesprek. Alleen bij 'ex cessen' wordt naar het bonnen boekje gegrepen. Schouwen-Duiveland: ontspannen sfeer Op Schouwse terrassen gaat het er relaxed aan toe, onder corona-om standigheden. Ondernemers mo- gen zelf bepalen hoe hun gasten af stand tot elkaar bewaren, zegt de gemeente daar. Dat leidt her en der tot creatieve oplossingen. ,,We heb ben hierover tachtig vragen van on dernemers gekregen", zegt woord voerder Janneke de Jonge. ,,De meeste gingen over het uitbreiden van een bestaand terras, sommige ondernemers hebben met buren geregeld dat ze voor hun huizen wat tafels en stoelen neer mogen zetten om de afstand te kunnen ga randeren." Handhaven doet ook de ge- meente Schouwen-Duiveland al leen in geval van excessen. ,,Als we meldingen krijgen over een bepaald terras. En dan delen we geen boetes uit, maar we gaan in gesprek." Dat gaat goed, zegt de woordvoerder. ,,We hebben namelijk nog geen en kele boete uitgedeeld. Gewoon, omdat het niet nodig was." Sluis: blijven uitleggen aan de Belgen De stad Sluis kent met de grote stroom Belgische bezoekers een ei gen problematiek. De Belgen ken- nen andere regels dan in Nederland gelden. Horeca-ondernemers moe ten dus steeds uitleggen dat het hier anders gaat. Sancho Jansen, uitbater van res taurant De Frietstal en voorzitter van de Sluise ondernemersvereni ging is er de hele dag mee bezig. ,,Wij houden het protocol aan van Horeca Nederland. Dat houdt nu in maximaal twee mensen aan een ta feltje. Voor Belgen geldt dat ze sa men mogen zijn in bubbels van maximaal tien personen. Ik krijg gasten die met z'n vieren in een auto hierheen kwamen en bij mij aan twee tafeltjes moeten zitten. We moeten de mensen steeds uit leggen dat de regels hier anders zijn dan in België, maar echt duidelijk is het niet. Ik hoop dat het kabinet woensdag wat meer duidelijkheid voor de grensregio's kan geven." Volgens Jansen is er in Sluis geen sprake van een strenge controle door de boa's. ,,We hebben met burgemeester Marga Vermue afge sproken dat de ondernemers naar eer en geweten hun best doen de regels na te leven." Met de legendarische muziekfilm Stamping Ground Op 26 juni 2020 is het precies 50 jaar geleden dat het Legendarische Holland Pop Festival 'Stamping Ground' plaatsvond in Kralingen. Ter ere van dit 50-jarig jubileum komt in het weekend van 26 juni de Directors Cut van de Nederlandse concertregistratie 'Stamping Ground' uit. Je kunt deze mooie film vanaf 26 juni bekijken in de Pathé bioscopen. Wil je liever thuis kijken? Dat kan met Pathé Thuis! Herbeleef Kralingen 1970 vanaf de bank of in de bioscoop! Ga naar pzc.nl/stampingground is die van de drankjes •AS-V-V DIRK-JAN GJELTEMA HtXLAND POP FESTIVAL KRAUNGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35