MEDIA CULTUUR 29 Overnacht in voormalige gevangenis En zo werd de eerste wandelclub in de Nederlandse pop een feit. Voor 30 euro per jaar ben je lid van De Wandelclub ('Eropuit sinds 2020!') en heb je voorrang bij inschrijving voor de tochten die Knol uitzet. De eerste start op deze zonnige doordeweekse middag vanaf recrea- tieplas 't Nije Hemelriek in boswach- terij Gieten-Borger. Daar verzamelen zich tegen drieën 22 deelnemers, vrijwel allemaal op bergschoenen en voorzien van wandelbenen. 10 kilo meter de paden op, de lanen in zal voor hen geen probleem zijn. Ze ko men van ver, zijn met goede zin in de auto gestapt uit Andijk, Vianen of Heerhugowaard. Knol deelt linnen tasjes uit voor onderweg. Inhoud: een flesje water, een appeltje, stickers en een rozij nenkoekje voor plotseling opko mende trek. Hij heeft één aanwijzing voor de groep: ,,Niet de blauwe pijl tjes volgen, maar mij.'' 40 kilo eraf En daar gaan we. Met Knol voorop. Gitaar op de rug en telefoon met de uitgestippelde route in de hand. In een lange sliert over smalle bospaad jes en uitgesleten karrensporen. ,,Het is niet alleen lichamelijk gezond, maar ook geestelijk", legt hij uit. ,,Wandelen maakt je rustig en helder. Tijdens een wandeling vallen me bijna altijd ideeën in voor liedjes. Hardlopen werkt op dat gebied min der goed. Door je verhoogde hartslag kun je minder goed nadenken.'' De andere, meer prozaïsche reden voor zijn wandellust: Knol besloot een jaar geleden flink af te vallen. Hij woog 118 kilo en voelde zich op zijn 29ste bij tijd en wijle een versleten oude man. ,,Ik dronk veel, at onge zond en deed amper iets aan li chaamsbeweging. Ik zag laatst weer foto's van anderhalf geleden terug: man, hoe kon ik mezelf dat aan doen?" Hij bande de alcohol uit, veran derde zijn dagmenu én begon te wandelen. In het begin een kilome ter of 5 per keer. Maar al snel het dub bele en dat minstens vijf dagen in de week. Het resultaat: 40 kilo eraf in een jaar. En een conditie om flink door te stappen, met iedereen in het gezelschap een praatje aan te knopen en ook nog twee miniconcerten te geven. Het tweede pauzeconcert heeft een liedje van de in april aan corona bezweken singer-songwriter John Prine als hart. Souvenirs klinkt prachtig boven het tapijt van beu kenbladeren. Ook wandelsporter en Knolfan Teun Jan Kooistra (45) geniet ervan, zegt hij als de meute aan de laatste kilometers begint. ,,Ik wandel veel. Vind dit tempo eigenlijk aan de lage kant. Maar de combinatie met mooie muziek - ik ben al twee keer eerder bij een concert van Tim geweest - wilde ik niet missen.'' Plannen Knol heeft grote plannen met zijn wandelvereniging. Eerst zal hij voor gaan door de Nederlandse natuur ('Er is zoveel te ontdekken hier'), la ter zullen ook thematochten volgen. Vogels kijken ('Ik kan zelf geen merel herkennen') met Hans Dorrestijn, misschien. Of een stadswandeling door Utrecht met Maarten van Ros- Als ik zo was doorgegaan met zuipen en vreten, was ik geen 60 geworden sem. Het is in elk geval de bedoeling dat De Wandelclub een stabiel bloei ende vereniging wordt. Een serieuze muzikant als voorzit ter van een wandelclub. Zou pakweg Barry Hay zich niet proestend in zijn bloody mary verslikken? Misschien, maar Knol laat zich er niet door aflei den. ,,Als dit geen rock-'n-roll is? Prima. Ik krijg kriebels in mijn buik als ik die blije gezichten hier in het bos zie. En trouwens, is het dan rock- 'n-roll om vroeg dood te gaan? Als ik zo was doorgegaan met zuipen en vreten, was ik vermoedelijk nog geen 60 geworden.'' We naderen ons beginpunt weer. Knol neemt afscheid van zijn kudde. ,,Komen jullie snel terug? ik beloof dat er ook andere muzikanten komen spelen, zodat jullie niet elke keer naar mijn geschreeuw hoeven te luiste ren.'' The Fallon Hotel Alkmaar Bekijk het gehele aanbod op pzc.nl/vakanties VANAF dinsdag 23 juni 2020 PC toeschouwers mochten optreden, zag ik mogelijkheden." 4 Tim Knol neemt zijn publiek mee op wandeltochten, zoals hier in natuurgebied 't Gasselterveld. Tij dens de rustpauzes geeft hij een concert. FOTO'S LIN WOLDENDORP 44 - Tim Knol, zanger Begin juli - de exacte aankondiging volgt - loopt Tim Knol door Noord Holland: wandel.club 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x welkomstdiner (op de dag van aankomst) t.w.v. 32,50 Gratis gebruik van chroomkast in tv voor gebruik van Videoland en Netflix VerbLijf in een voormalig gevangenisgebouw The FaLlon Hotel Alkmaar, het voormalig decor van de serie Celblok H Gratis gebruik van Wi-Fi in het hoteL Gelegen nabij de stranden van Bergen (11 km) en Egmond aan Zee (9 km) /Tip: bezoek kunstenaarsdorpje Bergen *ExcLusief reserveringskosten. TOT WEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29