Jeroen van Inkel in gesprek over stap naar Radio 2 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Nu concerten voor meer dan dertig toeschouwers verboden zijn, wandelt muzikant Tim Knol met zijn fans door bos en veld. Met miniconcerten tussen de eiken als beloning voor de inspanning. Quote van de dag Ik heb in onze huwelijkstherapie wel geleerd dat communicatie het cement van een relatie is - ijn eerste lied kan er maar één zijn. Tim Knol (30) slaat zijn akoestische gitaar aan en zet The Dark Deep Woods in. Het lijkt de omgeving te beschrijven: door het bladerdek bo ven hem piepen dunne straaltjes zonlicht. Achter de muzikant strekt het woud zich uit zonder een le vende ziel in zicht. Voor hem is dat anders: 22 wande laars hebben zich geïnstalleerd op boomstronken of zich neergevlijd te gen een eikenstam. Ze luisteren aan dachtig. Het is na een klein uurtje stappen door loof- en dennenbos de eerste rustplaats van Knols eigen Wandelclub, waarbij de zanger op treedt als reisleider en pauzenum mer ineen. Het genootschap beleeft in natuur gebied 't Gasselterveld in de kop van Drenthe zijn première. Het idee is van Knol en zijn platenlabel Excel sior: een fikse voettocht door de Ne derlandse natuur met onderweg op tredens van de wandelenthousiaste organisator. Die had het plan al een tijdje in zijn hoofd sinds hij vorig jaar zomer de voordelen van de wandel sport ontdekte. Toen in tijden van corona de concerten verstomden, zette hij zijn ideeën versneld om in daden. ,,Toen we weer voor dertig Je kon zondagavond niet om Sigrid Kaag heen op tv. En dat is knap. Het leek erop dat ze al tot de nieuwe premier van Nederland is ver kozen, terwijl het in de werkelijkheid gaat om de officiële bekendmaking dat ze zich mengt in de strijd om het lijsttrekkerschap van D66. Maar hé: corona is op zijn retour, over VI was even niks te melden en D66 ligt sowieso goed bij tv-redacties, dus rol de rode loper maar uit. Het was een tot in de puntjes geregisseerde rij interviews bij EenVandaag, Nieuwsuur en Opi, die niet toevallig begon op het online platform van Eva Jinek, die daarvoor even haar vier talkshowloze maanden onderbrak. Haar de primeur gunnen was een uitgekiend feministisch statement. Zoals ook bewust voor Rotterdam als decor van het gesprek was gekozen. Het is dan wel niet de stad waar Kaag woont, werkt of geboren is, maar wel de stad van grenzeloze ambitie en een thuishaven voor ieder een, legde ze uit. kleur die vertrouwen inboezemt. De heren in Den Haag zweren er niet voor niks bij. Kapsel en make up waren onberispelijk. En toen bleven mijn ogen hangen op haar schoenen: een stel onopvallende gympen, die juist extra opvielen omdat Eva killer heels droeg. Iedereen die een serie als West Wing of House of Cards heeft gekeken, weet dat politieke spindokters niks aan het toeval overlaten. Dus ook in die schoenen zat een boodschap naar de kijker. Dat mag ik tenminste hopen, want ze leidden nogal af van de inhoud. Zo zeer, dat ik het inter view twee keer moest afspelen om alles te registre ren wat Kaag zei. Dat kan natuurlijk de strategie zijn geweest, mensen dubbel laten kijken. Maar dat is nogal risi covol, want niet iedereen neemt die moeite. Ik sluit eveneens uit dat Kaag standaard op gympen loopt, want bij Nieuwsuur ontwaarde ik een stel rode lage pumps aan haar voeten. ze van een duurzaam merk, één van de speerpun ten van Kaag. Maar ik vermoed vooral dat de gym pen haar een meer 'gewone' uitstraling moet ge ven. Kaag heeft van nature iets majestueus. Haar houding, haar manier van spreken, de precisie waarmee ze haar woorden kiest. Dat kan afstande lijk overkomen, om niet te zeggen elitair. Eva liet Kaag in het interview ook op die kwalificatie rea geren, maar de sneakers hadden de kijker eigenlijk al het antwoord moeten geven. Ik ben benieuwd wie de handschoen opneemt tegen Kaag. Of moet ik zeggen: de schoen? Jeangu in Afas Live North Sea Jazz light' Van Inkel begon zijn loopbaan bij Radio Nova; daarna volgden Hofstad Radio en Radio Decibel. Eind 1983 stapte hij over naar de publieke omroep Veronica, maar hij werkt nu (voor Omroep Max) op Radio 5, waar hij sinds 2018 de ochtendshow Je dag is goed pre- senteert, van maandag tot en met vrijdag. Momenteel vult Frank van 't Hof de ochtenduren in het weekend met zijn pro gramma Vroeg op Frank. Van 't Hof maakte vorige week bekend dat hij stopt. Daarmee komt de radiocar rousel op toeren. Eerder was be kend dat Daniel Dekker Avro- Tros verruilt voor Omroep Max en Radio 2 dus voor Radio 5. De radio-dj treedt op 1 september in dienst bij de omroep van Jan Slagter. Wie 'zijn' muziekcafé in het weekend gaat overnemen, is nog niet bekend. Het lijkt erop dat Dekker op Radio 5 de plek inneemt van Bert Haandrik- man op werkdagen tus sen 12.00 en 14.00 uur. In dat geval zou Haandrikman de plek van Van Inkel gaan opvullen. Desgevraagd gingen Haandrik- man, Dekker en Van Inkel niet in op de ontwikkelingen. dinsdag 23 juni 2020 PC Stefan Raatgever Jeroen van Inkel (58) staat mogelijk voor een overstap. De radio-dj is in beeld bij Radio 2 om de ochtend in het weekend te doen. Dennis Jansen Gudo Tienhooven Het jasje dat ze droeg was blauw, een zakelijke Dus wat was dan het signaal? Mogelijk waren MUZIEK Jeangu Ma- crooy en zijn band geven op zaterdag 4 juli drie live-concer ten in de boven zaal van Afas Live. De maxi maal honderd gasten zitten op loungebanken en fauteuils, alsof het een huiskamer be treft. FESTIVAL Het Metropole Orkest maakt een speciale tv- uitzending over North Sea Jazz, dat dit jaar niet doorgaat. Het orkest speelt samen met ar tiesten die dit jaar geboekt waren. Zaterdag 11 juli is het re sultaat te zien op NPO 2. -Zangeres Pink tegen Page Six. Ze is na veertien jaar nog steeds gelukkig ge trouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28