Ajax haalt Stekelenburg, of 24 Net weer gezond na heftig coronaziekbed pleit Zwarte coureur vindt strop Nascar-coureur Darrell 'Bubba' Wallace (foto) heeft een strop aangetroffen in zijn pitbox op het circuit van Talladega, waar gis teravond laat een race op het programma stond. Wallace is de enige zwarte coureur in de raceklasse. De 26-jarige Amerikaan sprak zich de afgelopen weken geregeld uit tegen racisme en ongelijkheid, naar aanleiding van de dood van George Floyd. Na een op roep van Wallace werd onlangs de zogehe ten Confederatievlag, volgens veel zwarte Amerikanen een symbool van racisme, in de ban gedaan bij de Nascar-circuits. De FBI heeft inmiddels een onderzoek ingesteld. De Rooy: weer geen 'Dakar' Trucker Gerard de Rooy (40) doet komend jaar opnieuw niet mee aan de Dakar Rally. De tweevoudig winnaar moet als gevolg van de coronacrisis ingrijpende maatregelen ne men binnen zijn team. Hij verkoopt drie van de vijf rallytrucks. ,,De crisis komt hard bin nen, zowel bij ons bedrijf als bij onze part ners, en dwingt ons de plannen drastisch bij te stellen'', aldus De Rooy, die dit jaar niet kon meedoen vanwege een hernia. Simpson beste op Vaderdag Corona velde Henk Fraser (53), maar nu is de trainer weer fit en klaar om de strijd aan te gaan. Met Sparta én in het racismedebat, waarvan de toon hem allerminst bevalt. De zomer heeft de lente nog maar net ingehaald, deze junimiddag, wanneer Henk Fraser op Het Kas teel alweer monter filosofeert over het komende voetbalseizoen. Alsof hij nauwelijks kan wachten, de trainer van Sparta. En zo oogt hij ook: strak, energiek, opgewekt. ,,Het gaat heel goed met me, ja", bekent de man, die afgelopen sei zoen goed op weg leek om zeld zaam hoog te eindigen met de club van Rotterdam-West. ,,Van mij mogen we wel weer beginnen." Drie maanden geleden was dat wel anders. Nooit voelde Fraser zich beroerder dan in de periode half maart-half april. Hij ziet zich zelf nog liggen in zijn bed. Koorts, druk op zijn borst, opspelende longen. De man die zich als verde diger van onder meer Feyenoord en het Nederlands elftal steevast weigerde over te geven, moest dat nu wel. Aan corona. ,,Een hel", zegt hij nu. ,,Hoe zuinig ik ook ben op mijn lichaam, ik had echt niet de illusie dat corona mij niet zou kunnen treffen. Maar als je dan eenmaal geveld bent, is dat toch confronterend. De paar meter van mijn slaapkamer naar het toilet voelden als een wereldreis. Ik kon helemaal niks. Nul. Die corona hakt er ongelooflijk in." Het liefst had Fraser gezien dat niemand ervan wist, vertelt hij. Immers: ,,Je wordt toch als me laatse gezien en daar had ik hele maal geen zin in." Maar sinds het nieuws van zijn ziekte op straat ligt, benut hij de gelegenheid om anderen op de risico's te wijzen. Was je handen, houd afstand. Hij geeft het ook zijn spelers mee. Want, zegt hij: ,,Wij Nederlanders zijn een eigenwijs volkje, hè? We denken dat alles weer kan. 'Wees voorzichtig', zou ik tegen diege- nen willen zeggen. Juist omdat ik weet wat een verschrikking corona is. En dan heb ik nog niet eens op de intensive care gelegen, dat moet nog heftiger zijn." Het is een tamelijk onwerkelijk beeld, de onverschrokken verdedi ger van weleer die thuis hulpeloos naar adem hapt. Toch was dat hoe Fraser erbij lag. Hij geeft het on omwonden toe: corona heeft hem kwetsbaar gemaakt. ,,Twee dagen heb ik echt in angst geleefd. Dacht ik bij mezelf: 'Komt het nog wel goed? Sta ik ooit nog op dat trai ningsveld van Sparta?' Je voelt je heel klein. Weet je wat het gekke Topscorer Telstar nu Spartaan 'Ik zou het zo weer doen' Grieken lenen onze arbiters Bjorn Kuipers (foto) en Danny Makkelie zijn door de Griekse bond gevraagd om de halve finales van de beker te fluiten. Het gaat om de returns van Aris Saloniki - AEK Athene (Makkelie) en Olympiakos - PAOK Saloniki (Kuipers), die morgen worden gespeeld. De Nederlanders leiden de duels ook op ver zoek van de UEFA. Op die manier kunnen ze ritme opdoen voor de Champions League en de Europa League, die respectievelijk in Portugal en Duitsland worden afgewerkt. Bundesliga hoopt op publiek De Bundesliga hoopt bij het begin van het nieuwe seizoen weer fans bij de duels te mogen ontvangen. ,,We proberen protocol len te maken waarmee dit weer mogelijk is'', aldus topman Christian Seifert van de orga niserende DFL (Deutschen Fussball Liga). Quote van de dag Precies op de dag dat Ajax-keeper Andre Onana (24) poseert bij een spandoek van de harde kern F-side, presenteren de Amsterdammers de 37-jarige Maarten Stekelenburg als nieuwe speler voor het aanko mende seizoen. Op het doek voor Onana staat te lezen: Onana, please one more year. De Afrikaanse keeper lacht er, zoals altijd, vrolijk bij. Het is ook precies zoals de club leiding van Ajax het graag ziet. Onana verleiden om nog een jaar te blijven, ondanks interesse vanuit de Europese top. Stekelenburg zou dan zijn ervaren achtervang zijn, als vervanger van de Portugese huur ling Bruno Varela, die terugkeert naar Benfica. De talentvolle Kroati sche keeper Dominik Kotarski wordt komend seizoen door Ajax verhuurd, om hem elders als eerste doelman te laten rijpen. Kjell Scherpen is dan de derde keeper binnen de Amsterdamse selectie. Maar een vertrek van Onana valt uiteraard nog niet uit te sluiten. De Kameroener gaf zelf al meerdere keren aan graag een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. Al moet die kans zich in deze tamelijk onvoor spelbare transferzomer in corona- tijd wel voordoen. Stekelenburg zou in het geval van een vertrek van Onana met zijn ervaring altijd nog als eerste doelman kunnen funge ren, mocht Ajax in dat scenario er niet in slagen een nieuwe eerste keeper te strikken. Vertrouwde grond Stekelenburg speelde 58 interlands voor Oranje en kwam tussen 2002 en 2011 al bijna 300 keer in actie voor Ajax, waarmee hij onder meer drie keer landskampioen werd. Ook Sparta wilde de keeper graag terug naar Nederland halen, maar Steke lenburg kiest voor vertrouwde dinsdag 23 juni 2020 AUTOSPORT AUTOSPORT GOLF De Ameri kaan Webb Simpson (34) heeft de RBC Heritage ge wonnen, het tweede PGA- toernooi na een onder breking van drie maan den. Simpson, in 2012 ook al op Vaderdag winnaar van de US Open, kwam na vier rondes uit op 262 slagen, één slag min der dan Abra ham Ancer uit Mexico. VOETBAL 'Je moet je nooit als slachtoffer willen gedragen' Dennis van Bergen Rotterdam Henk Fraser vurig coachend langs de lijn bij Sparta. ,,Van mij mogen we wel weer beginnen.'' FOTO PIM RAS Sparta haalt Reda Khar- chouch naar de eredivisie. De 24-jarige spits, die een jaar geleden nog bij de amateurs speelde, was afgelopen seizoen top scorer van Telstar met 20 goals in 28 duels in de Keuken Kam pioen Divisie. Kharchouch ondertekende een contract voor twee jaar. —Marc Overmars, directeur voetbalzaken van Ajax, heeft geen spijt dat hij er al in een vroeg stadium op heeft aangedrongen om het eredivisieseizoen te beëindigen VOETBAL VOETBAL Met Maarten Stekelenburg heeft Ajax zijn gewenste ervaren ach- tervang binnen. De ex-doelman van Oranje (37) tekent voor één seizoen bij zijn oude club. Hij maakt eerst nog wel het Premier League-seizoen af bij Everton. Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24