PAS OP VOOR DE KRUISKWAL! 59? cfk regionale nieuws JOL Johan Derksen 'Bewerkte videobeelden stellen ons bewust in kwaad daglicht' Nieuwe canon Walcheren Het diertje zit vooral De Nederlandse politie dreigt door het verhardende debat en hoog op gelopen emoties de grip op de sa menleving te verliezen, waar schuwt Gerrit van de Kamp, voor zitter van politievakbond ACP. ,,Elk incident wordt tot in het kleinste detail breed uitgemeten, ook in de media. Agenten willen dat niet meer.'' Ik bied mijn excuses niet aan. Ik trek het boetekleed niet aan en ik ga niet door het stof' in het Veerse Meer wesp Voor je het weet, word je zo neergezet alsof jij het allemaal hebtgedaan Volgens hem worden politie agenten de afgelopen maanden op grote schaal beticht van alles wat mogelijk is. ,,Zij zijn altijd de gebe ten hond, wit er ook gebeurt. Nu liep het zondag dus uit de hand. Op die momenten worden er onvoor stelbaar veel filmpjes gemaakt en geknipt en geplakt, allemaal om de agenten in kwestie in fout daglicht te stellen. Voor onze collega's hoeft het zo niet meer." Agenten hebben het gevoel alsof ze erin worden geluisd. Dat ge beurde volgens een politiebron zondag ook bij het station in Den Haag, waarbij een filmpje op Twit ter zo geknipt en geplakt werd dat het leek alsof een ME'er een meisje met bloemen zomaar een tik gaf. Op andere beelden was te zien dat juist zij de agenten met geschreeuw en wuivende armen intimideerde. Op sociale media wemelt het na de rellen in Den Haag van de film pjes van dergelijke vermeende on geregeldheden. De politie krijgt er van alle kanten flink van langs, ook uit de landelijke politiek. Thierry Baudet van Forum noemde het 'agressief optreden van de politie in Den Haag 'echt onbegrijpelijk'. Door de dood van George Floyd en de daarop volgende wereldwijde protesten zijn sommige agenten ook extra voorzichtig geworden, weet Xander Simonis, voorzitter van politievakbond ANPV. ,,Er zijn leden van ons die de hele kwestie als een belemmering voelen voor hun optreden. Hier komt ook weer het probleem van die internetfilm pjes kijken. Voor je het weet, word je weer zo neergezet alsof jij het al lemaal hebt gedaan." »P7 koopjedeal.nl) Drees eruit, de Oranje Leeuwinnen erin ph Nieuwsmedia Agenten klaar met kritiek op ingrijpen" Politieagenten die de afgelopen tijd moesten ingrijpen bij onge regeldheden, zoals zondag in Den Haag, zijn het beu dat op sociale media gemanipuleerde filmpjes verschijnen die een sterk vertekend en negatief beeld geven van hun optreden. Sommige agenten overwegen daarom te stoppen met hun werk, zegt politiebond ACP. Sebastiaan Quekel Den Haag P3 ZEELAND 4 Xander Simonis, ANPV 15^ Nostalgische Tuinbank van Gietijzer en Sparrenhout Zorgt voor optimaal zitgemak *S Weer- en waterbestendig Zorgt direct voor meer sfeer Prachtige eye-catcher Adviesprijs €179,99 Bespaar nu €120 Nu slechts: Bestel snel op www.koopjedeal.nl npberPou' S3 3 dinsdag 23 juni 2020 26°C Zomers pzc.nl weer Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1