7 ander. Iedereen heeft bagage: ik heb ook eigen verdriet als mens en moe der. Ik sta met beide benen in de wereld. Ik ben buiten de Randstad opgegroeid, in Zeist. Mijn kinderen hebben ook een studielening zoals alle anderen. We werken allemaal voor de kost.'' ,,Als ik word verkozen door de leden tot D66-lijsttrekker wil ik voor een heel grote groep Nederlanders de hoop vertolken. Met een concrete blik op de toekomst, want anders kun je net zo goed naar de kerk, de mos kee of de synagoge gaan. De meeste mensen die gematigd zijn, verwach ten dat de publieke zaak voor hen is, met hen en van hen. Dat we daar de antwoorden samen vinden vanuit een gematigdheid die daarin een heel belangrijk element is.'' ,,Ik weet dat veel mensen die vaak op ons stemmen een hogere opleiding hebben, maar we maken ons allemaal zorgen over hoe het verder moet. Met het klimaat, de toekomst van het on derwijs en de zorg. We maken ons al lemaal zorgen over de toekomst van onze kinderen en kleinkinderen.'' ,,Ik ga op voor het lijsttrekkerschap van D66. Als ik verkozen word, dan gaan we ook met de partij voor het hoogste ambt. Nederland heeft nog nooit een vrouwelijke premier gehad. Maar wat veel belangrijker is, is dat elke kandidaat zich presenteert op basis van de eigen kwaliteiten, erva ring en visie. Daarbij breng ik ook mee dat ik vrouw ben, moeder. Ik Ik ben niet onbekend met Nederland, Nederland was onbekend met mij ben getrouwd, 55 plus, heb op heel veel plekken gewerkt en gewoond. maar ben ook weer bewust terugge komen naar Nederland. En ik ben ka tholiek. Dat is de mens, veelzijdig. Ik ga niet voor: 'O, vrouwelijke pre mier!' Nee, kies mij om wie ik ben.'' Waarom zou een vrouwelijke pre mier goed zijn voor Nederland? ,,Ik denk dat het heel goed is: dat zie je ook nu in tijden van corona. Veel van de landen waar een vrouw pre mier is, zijn succesvol in de aanpak van de coronacrisis. Ze hebben een andere manier van opereren. Ze zijn pragmatisch en hebben vaak oog voor mensen met gezinnen en zorg taken.'' Kaag kan de derde vrouwelijke lijsttrekker worden. Zaterdag werd Lilian Marijnissen tot lijsttrekker van de SP gekozen en vorige week werd bekend dat Esther Ouwehand de Par tij voor de Dieren gaat aanvoeren. Burgemeester uit ziekenhuis Zeldzame vogel in Markermeer Minister onder vuur na ontslag maandag 22 juni 2020 GO M Sigrid Kaag: ,,Ik vind het be langrijk om betrouw baar te zijn.' FOTO PIM RAS Welke kiezers hoopt u te trekken? D66-kiezers zijn vaak hoogopge leid. Hoe bereikt u de gewone men sen? Vorig jaar zomer hebt u gezegd: het zou goed zijn als er een vrou welijke premier kwam in Neder land. Zou u het zelf willen doen? LELYSTAD Op de Marker Wadden in het Markermeer is een lachstern geboren. Zeer bijzonder, meldt Natuurmonu menten, omdat er sinds 1958 slechts één broedgeval in Ne derland bekend is. ,,De ken merkende lach hadden we op het eiland totaal nog niet ver wacht", zegt boswachter Tim Kreetz. „Volwassen lach- sterns eten namelijk grote in secten en die zijn er op de Marken Wadden nog niet zo veel." De lachstern staat op de lijst van bedreigde dier soorten. Er zijn in Noord-Eu ropa nauwelijks geschikte leefgebieden waar de vogel kan broeden en foerageren. WASHINGTON De voorzitter van de gerechtelijke commis sie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Jerrold Nadler, vindt dat minister van Justitie William Barr het ver dient om afgezet te worden. Aanleiding is het ontslag door Barr van aanklager Geoffrey Berman uit New York. De aan klager deed onderzoek naar Rudy Giuliani, een belangrijke bondgenoot van president Donald Trump. Dat zou de reden van zijn ontslag zijn ge weest. Barr ontsloeg de aan klager toen deze weigerde zelf op te stappen. Demo craat Nadler zei dat er geen afzettingsprocedure wordt gestart tegen Barr, omdat dat 'tijdverspilling' is. De Republi keinen in de Senaat zouden de afzetting tegenhouden. BRUGGE De neergestoken burgemeester van de Belgi sche stad Brugge heeft giste ren het ziekenhuis verlaten. Dirk De fauw werd zaterdag in zijn hals gestoken met een schilmesje. De dader was een cliënt van De fauw, die ook advocaat is. De fauw was al vijftien jaar de bewindvoerder van de man. De steekpartij vond plaats voor het kantoor van de burgemeester. De dader zit vast. Volgens De fauw was het een flinke steekwond van 14 centimeter. Justitie zei zaterdag al dat het een stuk erger had kun nen aflopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7