KORTING 'Perkpolder beach' heeft met paviljoen Bar Goed meer allure Parkeerproblemen in het dorpen worden opgelost 7 Terneuzen bouwt in deel dat 'nieuwbouw wel kan gebruiken' kf-a...' Zaterdagochtend, 10 uur. De meeste toeristen ontwaken op het gemak en moeten nog op hun fiets springen. Toch is het in Retran chement al aardig druk. Reken er niet op dat je direct een parkeer vak vindt. ,,Het dorp is erg in trek bij fietsers", weet werkgroeplid Jurrien Kruidhof. ,,'s Ochtends komen ze aan met de auto, fiet senrek achterop. Dan gaan ze een stuk fietsen. Als ze in de avond terugkomen, hebben ze de hele dag een parkeervak bezet gehou den." Daarom komt aan de rand van het dorp, op de hoek van de Knok- keweg en Kanaalweg, een parkeer terrein voor 120 auto's. ,,Daar kun nen ze gratis staan. Hopelijk zijn de parkeerproblemen dan verle den tijd." Subsidie Op de nieuwe parking kunnen ook bezoekers van het Zwin te recht. De uitbreiding van dat na tuurgebied is de aanleiding voor de parking. Retranchement kreeg drie jaar geleden van het Rijk 750.000 euro in ruil voor de uit breiding van het Zwin. Met subsi dies van POP-3, VSB Fonds, Rabo- We waren echt op zoek naar iets dat mensen aan het dorp bindt bank en Oranje Fonds liep dat op tot 965.000 euro. Wat met dat bedrag te doen? Aanvankelijk reikten de ideeën niet verder dan nieuwe fietspaden richting de campings. De dorps raad en stichting d'Ouwe Kerke staken daarom de koppen bij el kaar. ,,De besturen zijn naar elkaar toe gegroeid", zegt Peter de Ko ning, secretaris van stichting d'Ouwe Kerke. Naast een grote parkeerplaats kwamen de verbou wing van de kerk tot dorpshuis en de verfraaiing van het dorp uit de bus. De Koning: ,,We waren echt op zoek naar iets dat mensen aan het dorp bindt, want het aantal in woners in 'Truzement' loopt hard terug." Van deze tijd In d'Ouwe Kerke worden nu optredens en tentoonstellingen gehouden. Vanaf november is het een dorpshuis. De vloer in de kerk is al vervangen en vandaag wordt het beton gestort voor de aan bouw. Een nog te bouwen gang leidt van de kerk naar een nieuwe ruimte. ,,Er komt zo'n honderd vierkante meter bij. Het is he lemaal van deze tijd", zegt Kruid hof. Verder gaat een deel van het geld naar de verfraaiing van Retranche- ment. ,,Bij het voormalige fort Nassau, op de vestingwerken rond het dorp, komt een uitkijkpunt. Het meubilair in het dorp wordt gemoderniseerd en de picknick plaatsen krijgen een upgrade", vertelt dorpsraadlid Han Alme- kinders. Ook komen er meerdere kunstwerken. Eind dit jaar moet Retranche- ment grotendeels vernieuwd zijn. De herinrichting van de Markt is waarschijnlijk volgend jaar klaar. De voor het plein zo kenmerkende kastanjebomen zijn ziek en wor den gekapt. Dat wordt aangegre pen om de Markt verkeersveiliger te maken. Wat er met huidige dorpshuis in d'Ouwe Schoole ge beurt, is nog niet bekend. Kruid hof: ,,Daar mogen we wel over meepraten." TERNEUZEN Geen rechttoe recht aan betonnen gebouwen, maar wo ningen die passen in het straat beeld. Die komen er op de oude stek van Carpet Right in de Schoolweg, de vlakbij gelegen gesloopte kerk en aan de Vlooswijkstraat in Terneu- zen. Initiatiefnemers Ben en Niels de Graaff van Holding BDG praat ten zaterdagmiddag zo'n 25 omwo nenden bij. Ben de Graaffwond er geen doek jes om. ,,Deze kant van Terneuzen kan wel nieuwbouw gebruiken." De Schoolweg en Vlooswijkstraat ogen inderdaad ietwat desolaat. Het on kruid komt op sommige plekken tot kniehoogte. Waar in de Schoolweg nu nog de oude vestiging van Carpet Right staat, komen dertig huurappartementen en een par keergarage. ,,Op verzoek van de ge meente gaan we ook aan de slag in de Vlooswijkstraat en op de plek van de gesloopte kerk", aldus Niels de Graaff. Op het kerkperceel komen vier appartementen, in de Vlooswijk- straat twaalf. Ook die woningen zijn bedoeld voor verhuur. De ap partementen zijn tussen de 40 en 90 vierkante meter groot. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam Perkpolder Zonaanbidders uit vooral Oost- Zeeuws-Vlaanderen kennen het strandje bij Perkpolder goed. En ook veel zuiderburen weten de weg naar 'de Perk' te vinden. Het strand is onlangs opgehoogd en vergroot. Met de verbouwing van pop-up be- achbar Bar Goed tot paviljoen ademt Perkpolder nu een waar va kantiegevoel uit. Bij hoogwater kunnen bezoekers nu op het strand blijven zitten. Er is namelijk zo'n zesduizend kuub zand van onder de waterlijn terug naar het droge gedeelte van het strand gebracht. Om de veiligheid van de zwemmers te vergroten, wordt binnenkort nog een drijflijn aangebracht. Die geeft aan waar je (op eigen risico) kunt zwemmen. Alexander en Elke Freitas hebben gistermiddag met hun kinderen Syrah (8) en Ariane (6) het strand opgezocht. Een dekentje op de grond, schepjes voor de kids en de koelbox bij de hand. ,,Ondanks het bewolkte weer is het toch aange naam toeven hier", zei Alexander. De familie Freitas woont in het Bel gische Stekene. Ze komen geregeld naar Perkpolder Beach. ,,Lekker dicht bij de deur. Het is een mooi strand en de kinderen amuseren zich hier kostelijk", vulde Elke aan. ,,Echt een mooi vakantie-alternatief in deze coronatijd, zeker als er volgens de meteorologen weer een warme zo mer aan komt." Bar Goed maakt het vakantie plaatje compleet. Vanaf 2016 was het een pop-up bar, die alleen is de zomer open was. Nu is het uitge groeid tot een volwaardig paviljoen. Met vijftien aan elkaar gekoppelde zeecontainers hebben Piet Mahu en zoon Yannick dit gebouw van 250 m2 ontworpen en met hulp neerge zet. Het buitenterras is bij goed weer een ware trekpleister. ,,Het concept met glazen windscher men, zitzakken, houten kabelhas pels als tafeltjes en een buitenbar slaat enorm goed aan", weet Yan- nick Mahu. psp '3 - maandag 22 juni 2020 VL Retranchement krijgt een flinke make-over Vernieuwing staat voor de deur in Retranchement. Het dorps huis verhuist naar het voorma lig kerkje, aan de rand komt een grote parkeerplaats en het dorp wordt verfraaid. ,,Dan kunnen we er een tijdje tegenaan." Bob Maes Retranchement - Peter de Koning, d'Ouwe Kerke 30% Peter de Koning, Michel van de Plasse, Han Almekinders, Jurrien Kruidhof, Eric van Rootselaar, Eric Vanstrydonck en Hans Vercouteren (vlnr) zijn allemaal nauw betrokken bij de plannen voor Re tranchement. FOTO ANNE HANA De Cote d'Azur of Perkpolder aan zee, wat wordt het deze va kantie? Door de coronacrisis blijven veel Nederlanders deze zomer in eigen land. Het is geen straf om op het opgehoogde strand van Perkpolder te verblij ven, zeker nu het een volwaardig paviljoen heeft. -r I - -J-m 7*. Het gezin Freitas vermaakt zich goed op het strand bij Perkpol der. FOTO ANNE HANA Retranchement vernieuwt! 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43